m Vrijdag 28 Augustus. IV0. 457. A0. 18w>J Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft, ten vervolge op de besluiten van den 18 Februarij en 8 Julij 1861, houdende toekenning van eervolle belooningen wegens de expeditie in de Zuid- en Ooster-afdee- ling van Borneo en het debarquement in de Kapoeas-rivier op den 28 April I860, ter zake hunner verrigtingen bij eerst- gemelde expeditie: 1°. benoemd tot ridders der 4de kl. van de Militaire Willemsorde: a. van het wapen der inf., den adj.-onderofficier C. Sauseleden sergeant J. Eggermont, den korporaal E. L. J. Cantaz, den sedert gegradeerden fuse lier P. C. de Waele en de fuseliers C. SchaafrothC. Mid deldorp V. Cavagna en J. L. Meurab. van het wapen der artillerie, den sedert gegradeerden korporaal M. C. Barraud en 2°., bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indie als in Nederland, eervol zal worden vermeld de fuselier J. G. A. Pottcher, van het wapen der inf. bij het leger in Ne- derl.-Indie. Woensdag heeft aan het Ministerie van Marine de aan besteding plaats gehad van de levering ten dienste der Marine te Willemsoord, 1°. van 200,000 Ned. ponden grove maat- kolen en voor de directie der Marine te Vlissingen en 2#, van 450,030 Ned. ponden grove maatkolen. Perceel I, de 200,000 Ned. ponden zijn aangenomen door den heer H. de Goede te Zijpe, voor 15,30 en perceel II door den heer Maters te Rotterdam, als 400,000 Ned. pd. maatkolen voor 16,50 en 50,000 Ned. pd. marionsche kolen voor ƒ22,90. Alles per 1000 Ned. pd. De audiëntie van den Minister van Marine zal aanst. Vrijdag niet worden verleend. Dezer dagen is in de residentie teruggekeerd ZExc. de beer J. J. Rochussenoud-minister van Koloniënenz. Gedu rende verschillende maanden heeft ZE. in het buitenland vertoefd. Z. Exc. baron Sloetnieuw benoemd gouverneur-gene raal van Neerlandsch-Indiezal, naar men berigt, den 31 Augustus naar Java vertrekken. Naar men verneemt heeft de generaal MansouroffMinister van Rusland bij het Ned. Hof van zijn Souverein den vereerenden last ontvangen, om H. M. de Koningin-moeder morgen op Soest- dijk geluk te wenscben met den merkwaardigen dag, die H. M. be leeft, waarop zij 45 jaren'in Nederland heeft doorgebragt. Met bijzonder genoegen beeft men te Uithoorn den ambts- I ijver van den burgemeester waargenomen, rijdens een der voornaamste inwoners dezer plaats den 16den dezer op een schandelijke wijze was bestolen. Men had namelijk het ven ster van het kantoor weten opentebreken en zich o. a. van een paar gouden horologien en dito kettingen meester gemaakt. De zaak had, wat den dader betreft, een tamelijk geheimzin nig voorkomen. De tact echter waarmede de burgemeester, als hoofd der politie, zijn maatregelen onvermoeid voortzette, had tot uitkomst dat een der dienstboden van den bestolene de vlugt nam en daardoor zich zelve verriedspoedig achter haald vond men haar nog grootendeels in het bezit van de ontvreemde voorwerpen. Slechts een der kettingen had zij in de bank van leening gebragt. Naar wij vernemenis nu ge bleken, dat deze dienstmeid vroeger reeds wegens dergelijke misdaad in handen der justitie is geweest en desniettemin door de beste getuigenissen in deze dienst was gekomen. De rijksveldwachter Moorhof en de gemeente-veldwachter Huding hebben zich in deze zaak mede zeer loffelijk gedragen Zekere B. Siero te Ommen heeft binnen den tijd van drie weken 1800 halve Ned. ponden paling in de rivier de Vecht gevangen. Hij heeft zijn vangst gemiddeld voor 15 ets. het halve Ned. pond verkocht. Door den lagen waterstand is thans deze vangst geëindigd, zoo ook de vangst van snoek, die mede ruim was en voor 5 a 6 cent per half Ned. pond verkocht werd. Door Dr. van Dissel, te Hattemis tegen den binnen muur van den kerktoren een muurschilderij ontdekt op twee tafelen, bevattende de tien geboden, benevens de tweegroote geboden, in gothisch schrift van het jaar 1631. De tekst is volgens de Liesveltsche vertaling; het geheel is omgeven met fraai bewerkten rand en lofwerk en is 5 el hoog tegen 2 el breed. Het stuk wordt gerepareerd en zal aan de vele bezoekers van Hattem en Molencate niet onbelangrijk voor komen daar het uniek is en uit een tijdtoen de kunst nog gebezigd werd om het inwendige der kerken te versieren. Als vroegere parochiekerk en als kunststuk der bouwkunde is het gebouw zelf zeer merkwaardig. De jaarlijksche reünie van afgevaardigden der Walsche gemeenten in ons vaderland, is 11. Maandag te Nijmegen ge sloten. Door het provinciaal kerkbestuur van Gelderland ziju -r LEIDSCH HIGHLY I' t V U, - d Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elke^i régel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 5 m.; 3 u. 9 in.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m,, 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Trië9t, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rrjks-TelegraaF.Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 in.—10 u. av Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eo Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 nur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uor. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 3—6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aecijnsea dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 9—3» aur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1