Buitenlandsch Nieuws. dag des namiddags te 5 uur 69", des avonds te 8 uur 64°, te 10 uur 61°. - Zondag morgen te 6 uur 58°, te 8 uur 62°, te 12 uur 69°, 's namiddags te 2 uur 72°, te 5 uur 74°, te 8 uur 68°, te 10 uur 64°. Heden Maandag morgen te 6 uur 58°, te 8 uur 67°, te 12 uur 70°, 's namiddags te 2 uur 71° en te 4 uur 70°. Volgens berigten uit Turin heeft het bekende adres van den heer Deak aldaar den gunstigsten indruk gemaakt. Zoo wel de Koning, als de heer Ricasoli moeten zich in de meest gunstige bewoordingen uitgelaten hebben over de houding der Hongaren. Volgens een schrijven uit Sleeswijk-Holsteinbragt de bevolking van Sonderburg den 7 dezer een serenade bij fak kellicht aan den Koning van Denemarken en diens gemalin, de gravin Danner, ter gelegenheid van den verjaardag dezer laatste ter wier eere ook door in het wit gekleede jonge da mes een lied werd aangeheven. In zijn dankbetuiging hiervoor roemde de Koning de Gravindie hemzeide hij, sedert hij 2Ïch nu elf jaren geleden met haar verbond, tot den gelukkig sten echtgenoot gemaakt heeft, ten hoogste. Het gerucht dat de gravin Danner tot Koningin verheven zal worden, wint op nieuw veld. Uit Leipzig meldt men, dat Oscar Becker's naam in het akademisch album geschrapt is. Donderdag had men te Dusseldorp aan den ltijn het ver makelijk schouwspel eener zwempartij van varkens in het groot. Van een kudde vette varkens, die aan den overkant van den Rijn op nader transport wachtten, maakten zich 27 de gele genheid ten nutte om bij de groote hitte, tot afkoeling nog een bad ie nemen. Ofschoon zij knappe zwemmers blekenj te zijn liep een paar dezer dieren echter groot gevaar van dit waterlogtje met den dood te bekoopen. Zij waren namelijk de raderen eener bij de Nederlandsche landbrug liggende stoom boot te digt genaderd, en zouden gewis verdronken zijn, in dien twee heeren zich niet in een boot begeven en de vier voetige zwemmers behouden aan den wal gebragt hadden zoodat de ontstelde eigenaar met den schrik vry kwam. Het plan om bij Mannheim een vaste brug over den Rijn te leggen zal binnen kort worden uitgevoerd. Voor de eerste maal is aan de Heidelbergsche academie een Israëliet tot gewoon hoogleeraar benoemdnamelijk de met ro m bekende Dr. Weil. De heer Leroux, konsul-generaal van Zweden, ligt in proces met de Keizerin. Toen deze voor hare familie het huis kocht, dat tot hotel d'Albe werd ingerigt, kocht zij ook het grootste gedeelte van den aangrenzenden tuin van den heer L., die deze echter slechts afstond op voorwaarde dat het gezigt er op, hem nooit zou worden ontnomen; waarin dan ook voorzien werd door aan zijn kant geen muur maar een ijzer hek te plaatsen. De heer L. heeft dien ten gevolge, toen hij zag, dat het huis afgebroken, de boomen geveld en aanstalten gemaakt werden om de balustrade door een muur voor een huis van zes verdiepingen te bouwen een eisch ingesteld tegen de Keizerin strekkende tot wederoprigting van alle boomen die 1200 meters tuin, door hem afgestaan, versierden. Hij beeft een staat van hun aantal, soort, afkomst en ouderdom aan de rechtbank ingeleverd met de photografie der aange- rigte verwoesting die waarlijk hartverscheurend is. Hij eischt dat de weggehakte boomen door anderen van dezelfde soort en ouderdom worden vervangen en komt dus natuurlijk op tegen allen bouw in de nabijheid van het terras van waar hij het gezigt op den tuin had. Een memorie van professor Bo- guet van hun hoogeschool vergezelt zijn stukken en zet zijn eisch kracht bij. Men berigt uit Stokholm dat men den Koning ongaarne met andere Souvereineu ziet bijeenkomenen dat men daar vooral tegen zijn bezoek bij Keizer Napoleon geweest isver mits hij algemeen doorgaat voor iemand, die te spoedig be sluit. De Zweden zijn niet zonder vrees, dat hij zich ter gun ste van Deneraarken en in het belang van Frankrijk tot' beloften en afspraken heeft laten verlokken, welke het land later zouden kunnen blootstellen aan ernstige verwikkelingen met andere mogendheden. Naar men beweert heeft de Koning der Belgen den ge zant van Koning Victor Emanuel te Brussel verwittigd, dat hij bereid is hem als Koning van Italië te erkennen. Zaturdag 11. is het kunstcongres te Antwerpen geopend. Vooraf waren na de plegtige ontvangst der buitenlandsche ledentwee standbeelden onthuld- het een stelt voor den oudsten held uit de Belgische geschiedenisBoduognatushet tweede is gewijd aan de nagedachtenis van den beroemden Vlaamschen artsenijkundige der 16de eeuw, Pieter Coudenberg. De heer Loos, burgemeester van Antwerpen, heette den Con - gresleden welkom en werd hun de eerewijn aangeboden. Die toespraak werd beantwoord namens de Engelsche leden dooi de vertegenwoordigers der journalistiek, de heeren Cave Tho mas en Donaldson van Londennamens de Fransche leden door den heer Hagelman, van Parijs, namens de Duitsche le den door den heer Dietz .uit Munchenen namens de Neder landers door den heer W. J. Hofdijk, van Amsterdam. Men vindt liet zeer zonderling, dat de Fransche regering, hoogstwaarschijnlijk zonder voorkennis des Duitscben Bonds zich van tijd tot tijd veroorlooft bruggen over den Rijn te leggen, en daarvan tot militaire promenades voor hare solda ten gebruik maakt. Dit heeft onlangs weder in de nabijheid van Kebl plaats gehad waar zulk een brug in den tijd van nagenoeg een uur gelegd en door twee compagnien gepasseerd werd, om een bezoek bij de Badensche buren afteleggen. Met dezen kwam het in de herbergen spoedig tot twist, doordien de Fransche soldaten zich uitlieten, dat eer een jaar verstre ken zal zijnBaden het geluk zal hebben tot het groote Kei zerrijk te bebooren. Te Parijs wordt thans met groot voordeel een zeer merk waardige handel gedreven in padden. Van Engeland heeft men geleerddat de Engelsche warmoezenierster verdelging der slakken en ander ongedierte, padden in hun tuinen er op na houden, en dit heeft men nagevolgd. De paddenteelt, en han del nemen te Parijs eiken dag toe, daar het middel volkomen afdoende is bevonden. Ook voert men van Parijs vele padden uit naar Engeland, het dozijn voor 2j franc (1.25), terwijl de invoerders 3.60 voor het dozijn terug krijgen. Men is er nu op bedacht om, behalve de padden in de groente-tuinen rondom Parijs, ook op het voorbeeld van Engeland, kippen met behoorlijk schoeisel voorzien (opdat ze niet krabben kun nen) te laten los loopendie uitstekende diensten bewijzen tegen de steenmotten duizendbeenenboomluizen en dergelijke insecten. Het gerucht wil dat Prins Napoleon die te Washington is aangekomenmet een zending bij den President Lincoln belast is. De Noord-Amerikaansche blokkadevloot is thans 37 oor logschepen en 39 kanonneerbooten sterk, die gezamenlijk met 720 stnkken gewapend en met 10,133 officieren en man schappen bemand zijn, Te Glasgow is een vreeselijke moord gepleegd. De moor denaar was een weduwnaar met twee kinderenwaarvan een dat juist altijd de lieveling van zijn ongelukkigen vader was, door hem op een gruwelijke wijze is vermoordallerwaarschijn lijkst in een oogenblikdat hij zich in een toestand van ver regaande dronkenschap bevond. Eenige buren vonden op een Zondag het huis binnentredende, een der kinderen luid schrei- jende in het bed zittenterwijl het andere het hoofd bijna van den romp gescheiden op den grond lag. OFFICIEEL lïIK C W S. De Burgemeester van Leiden doet te weten, dat de inge vulde patentbladen, over het dienstjaar 1861 en 1S62, voor de drie eerste Wijken, ter secretarie dezer gemeente verkrijg baar zijn, dagelijks van des voormiddags tien tot des namid dags ten een ure. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden den 18 Aug. 1861. Hendrik Karstens jm. 24 j. en Catharina Wijnkool, jd. 27 j. - Johannes Jacobus van Oerlejm. 26 j. en Anna Maria Kaneman jd. 26 j. - Thomas de Groot, jm. 30 j. en Eli sabeth Anna Crispijnjd. 29 j. - Hendrik Karremanjm. 27

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2