tusschen ROTTERDAM en ANTWERPEN TELEGRAAF. Buiteiiiandsch Nieuws. Advertentiën. voor Passagiers en Goederen, AIIGIISTIIS 1861. Groot Scherpschutters-Concours der in beweging, door de muziek begeleid en de banier aan het hoofd langs het Steenschuur en de Breedestraat naar de Kweekschool voor Zeevaartterwijl vele ingezetenen hunne huizen met vlaggen hadden versierd en het carillon van den stadhuistoren van tijd tot tijd gedurende den optogt de volks liederen deed hooren. Na het bezigtigen van de Kweekschool trokken de Jagers op dezelfde wijze terug naar Zomerzorgalwaar hun een vriend- schappelijken maaltijd wachtte. De Leidsche Regering had van hare belangstelling doen blijken behalve door het doen spelen van het carillondoor een versierde eerepoort te doen plaatsen buiten de Rijnsburgsche poort, en het breDgen eener prachtige gasverlichting aan die poort. Woensdag voormiddag afscheid op Zomerzorg. Op Donderdag den 15den Augustus aanstaande, zul len bij gunstig weder door het muziekkorps der schutterijop het plantsoen de volgende muziekstukken uitgevoerd worden: N°. 1. Turner-Marschhamm. 2. Ouverture le Pré aux Clercs hérold. 3. Duo de l'Opéra Gemma di Vergy donnizetti. 4. Polkavive le joie kühner. h 5. Jeanne Hachette, scène et Air concone. 6. Pas redouble. Aanvang 6^ ure. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uur 89°, des avonds te 8 uur 72°, te 10 uur 70°. Heden Dingsdag morgen te 6 uur 68°, te 8 uur 67°, te 12 uur 72°, des namiddags te 2 uur 72°, en te 4 uur 70". De huurders van localen in de zoogenaamde Passage Mirès te Parijs hebben zich tot den rechter gewendten einde vermindering van huur te verkrijgen, thans nu die straat door de veroordeeling van den bankier, naar wien zij genoemd is, haar goeden naam heeft verloren. Aan die huurders is hun eisch ontzegd. In de vorige week had een vreeselijk ongeluk plaats. De barones d'Herlincourtzuster van den prefect van Marseille, was met haar echtgenoot op reisen komende uit het Berner Bovenland, volgden zij het Gemmi-bergpad. Op de hoogte ko mende, waar het pad steil wordt en over den afgrond hangt, bleef zij op haar muilezel zitten maar bij het omdraaijen van een hoek struikelde het dier, stortte neder en, bij de pogingen die het deed om weder optekomen gaf het zijn berijdster een De Ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen welmeenenden dank voor de vele bewijzen van deelnemingbij hun jongst geleden verlies weder ondervonden. H. J. GIEZEN, C. C. GIEZEN - Meerburg. te ARNHEM. Het COMITÉ van het Scherpschutters- Concours te houden op 28, 29, 30, 31 en 1 September a. s. heeft de eer tot bij woning van bovengenoemd Concours uit te noodigen alle Heereü Officieren der Nederlandsche Zee- en Landmagt, Ileeren Officieren der verschillende Stedelijke Schut terijen Ileeren Leden zoowel van de Ko ninklijke Nederlandsche Scherpschutterij als van alle in Nederland bestaande Scherp schuttersgilden. Zich vleijende met eene talrijke opkomst heeft zij de eer te zijn namens het Co mité voornoemd H. W. TROMP, President. A. BLECKMANN, Secretaris. Arnhem, Augustus 1861. zoo hevigen schokdat deze in den afgrond stortte. Het too- neel was hartverscheurendwant ter naauwernood weerhield men den echtgenoot, half waanzinnig van smart, om in den afgrond te springen. Met moeite vond men het lijk der on gelukkige barones terug, dat verpletterd en verscheurd geheel onkenbaar was. Het stoffelijk overschot der verongelukte zal naar Frankrijk vervoerd en aldaar bijgezet worden. Te Londen heeft Donderdag 11. de eerste veiling plaats gehad der diamanten van den onlangs overleden Sultan van Turkije. Op dien dag bedroeg de verkoop 8760 zij is Vrij dag voortgezet. De verkochte waarde in die beide dagen be liep 19640. Volgens berigten uit Berlijn zou de Pruissische regering zoo goed als besloten hebben het Koningrijk Italië te erken nen. Men weet intusschen nog niet, of die erkenning zal plaats hebben, terwijl de heer von Schleinitz nog de portefeuille van buitenlandsche zaken heeft, dan of daarmede wordt gewacht tot die door den graaf von Bernstorff is iu bezit genomen. Een Engelsch oorlogschip heeft drie slavenhalers opge- bragtwaaronder een Spaansch vaartuig. Een ander Engelsch oorlogschip heeft de Amerikaansche bark met 459 slaven aan boord genomen. Een Belgisch blad meldt, dat Prins Frederik der Ne derlanden niet ongeneigd is om zijn goederen in de Kempen te verkoopen. Het blad vestigt daarop de aandacht der Bel gische regering, vermits het meent, dat die uitgestrekte goe deren geschikt zouden zijn tot uitbreiding van het bedelaars gesticht van Hoogstraten. De geheime politie te Londen is ijverig in de weer om een zekeren John William Rishnow in handen te krijgen. Het schijnt dat Rishnow eenige dagen geleden zich plus minus 16,000 toeeigende, die hij voor de Pruissische Bank te Dusseldorf, waar hij als bediende in dienst was van het post kantoor had ontvangen. De dader moet op een zeer slimme wijze van Dusseldorf zijn ontvlugt, daar na een afwezigheid van drie uren de diefstal werd ontdekt en de telegraaf oogen- blikkelijk tot zijn opsporing in werking werd gebragt. Het ontvreemde geld bestaat uit banknoten en aangezien de bank noten niet genommerd, of de nommers althans onbekend zijn, verneemt men, dat Rishnow weinig moeite zal hebben die ont vreemde banknoten daar intewisselen. De dader was vroeger soldaat in het Pruissische leger en werdten gevolge van zijn goed gedragtot de betrekking gepromoveerd, waarvan hij zoo schandelijk misbruik maakte. De politie zalnaar men meent, er spoedig in slagen den dief te arresteren. SIVELVAAISLT met de Stoom booten Deze Stoombooten, behoorende tot de snelstvarènde van Europa, hebben schoone Kajuiten, waarbjj een Dames-Salon met Piano en een Paviljoen hetwelk afgehuurd kan worden. Stations: Slikkerveer, Kinderdijk, Nieuwe Veer, Alblasserdam, Dordrecht, Steenekamer, 's Graven deel, Willerasdorp, Willemstad, Ooltgensplaat, Dintelsas, Steenbergsche Vliet, Zijpe voor Zierikzee en Brouwershaven, St. Philipsland, Stavenisse, Yersekendam, Vosmeer, Tholen, Bath en Kilo. Van Rotterdam, 14 Woensdag 's morgens 2. 3. 4.30 r 5.30 15 Donderdag 16 Vrijdag 17 Zaturdag Van Antwerpen, 14 Woensdag 's morgens 15 Donderdag 16 Vrijdag 17 Zaturdag 6.— 7.— 8.30 9.30 PASSAGIERS-VRACHTEA Eerste Plaats, Paviljoen 3.50. Tweede Plaats, le Salon 2.50. Heen en Terug f 4. Derde Plaats, 2e Salon f 1.50. Heen en Terug f 2.50. Passagiers-Bagage vrij. Kinderen beneden de jlO jaren Halve Vracht. Information bij da Agenten VERWEY Ss C°., Boompjes, Wijk I, N°. 21 Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3