Buitenlandsch INieuws. De tijd voegt bij die mededeeling het volgende: //Het is ons onbekend of het blad al of niet goed is ingelicht. Zeker is het intusschen dat het gerucht der bekeering van de Koningin sedert geruimen tijd in Engeland rondloopt, en de groote Londensche bladen zorgvuldig vermijden er ook maar met een enkel woord van te gewagen." Ook deelt de Tijd het berigt mede, dat met 1 Augustus de vreerode troepen van het Pauselijk leger zullen bedankt worden de Pauselijke Zouaven uitgezonderddie als lijfwacht van Zijne Heiligheid behouden blijven. Zeldzaam is het voorregtdat den heer Reiche dezer dagen te beurt viel- de onafgebrokene uitoefening van het apothekersberoep gedurende 50 jaren, - niet zoo buitengewoon, maar toch gedenkwaardig en de belangstelling van die iets gevoelt van het zoete der deelneming aan eens anders lijden en vreugde ovenvaardig, als men staat aan het einde van een weg, dien men gedurende het vierde eener eeuw heeft bewan- O O deld. Op Vrijdag 2 Augustus beleeft de heer G. Aalbersberg den dag, waarop hij 25 jaren geleden de betrekking van Heel- en Vroednieesler binnen Leiden begon uitteoefenen. Zijne bekwaamheden, gevoegd bij een reeds verkregen ervariug in het vak, dat hij zich tot beroep koos, bezorgde hem spoe dig velendie zijn raad en hulp begeerden, en bet terugzigt op hetgeen hij verrigtte, zal hem zelfvoldoening geven voor de gelukkige uitkomsten, die zijn practijk hem opleverde, maar ook rijke stof van dankbaarheid, dat zijn oog, zijn hand en zijn kracht zoo vaak werden gerigt, geleid en gesterkt door de Hoogste Wijsheid, die door hem hulp en redding schonk aan een onbekend, maar toch gewis zeer aanzienlijk getal lig- chaamslijders. Als stadgenooten mogen we niet onverschillig maar veeleer erkentelijk zijn voor het bezit van bekwame man nendie we veel meer zouden waardeerenals we niet aan bun bezit en hun welwillend hulpbetoon waren gewoon geraakt, lederen stand, die waardig wordt bekleed, iedere betrekking, klein of groot, aanzienlijk of gering, heeft voor het algemeen een onberekenbare waarde. De heer Aalbersberg moge nog lang zijn kennis en kracht tot nut van zijn mede- mensch besteden en het ruimschoots ondervindendat wat hij verrigt behoorlijk wordt gewaardeerd en beloond en dat bovenal de zegen des lleeren alleen waarlijk rijk maakt. Wij vernemen, dut gedurende de laatste kermis en vooral op den laatsten dag, zijnde Zaturdag, onderscheidene verdachte personen herwaarts zijn gekomen, maar dat door het waakzaam toezigt der beambten van politie, geen misdrij ven op personen en eigendommen zijn gepleegd. Zij hebben evenwel op de Voorschotensche paardenmarkt 11 Maandag ver goeding willen vinden voor de mislukking van hun doel, en door hunne handigheid meer dan een rok- en broekzak van de zich daarin bevindende waarde ontlast. Ook zijn bier ter stede een paar liedjeszangers buiten mogelijkheid gesteld ge drukte exemplaren van liederendie de openbare rust en orde konden in gevaar stellen uitteventen. De Thermometer van Fahrenheit teekeude alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 72°, des avonds te 8 uur 60° te 10 uur 59°. Heden Douderdag morgen te 6 uur 56*, te 8 uur 70°, te 12 uur 77°, des namiddags te 2 uur 75°, en te 4 uur 75°. Uit Napels wordt gemeld dat generaal Cialdini met on derscheiden senatoren en afgevaardigden een conferentie heeft gehouden, om te beraadslagen over de middelen tot handha ving der orde in de Napelsche provinciën. De discussien waren zeer levendig en, naar men verneemt, was men algemeen van oordeel, dat er zeer strenge maatregelen moesten genomen wor den. Wat bijzonder de aandacht trok was, dat Cialdini in het vuur der debatten op een zeer stelligcn toon verklaarde: #De roovers, die het land afloopenzijn de minst schuldigen. Ik ben dan ook voornemens in de eerste plaats diegenen te tref fen die zich met de leiding van de bewegingen der benden belast hebben enonder bescherming van de zachte wetten zich in de steden schuil houden." Cialdini zal het bij die ver klaring wel niet laten blijven; hij heeft den nieuwen secretaris generaal van policie reeds ijverig aan het werk gesteld en deze is reeds onderscheidene Bourbonsche vereenigingen op het 3poor gekomen. Men berigt, dat Zaturdag 11. een Nederlander in de badplaats Ems de bank heeft doen springenwaarbij hij een «om van 80,000 fr. won. Of hij dit bedrag den volgenden dag weder verloor, is nog niet bekend. Uit Berlijn wordt gemeld, dat Prins Frederik der Ne derlanden met HD. gemalin alsmede hun dochter, de Koniogin van Zwedenuit de badplaats Soden over Leipzig en Dresden naar Muskau zijn vertrokken, vanwaar de vorstelijke personen zich tegen het einde van September naar Berlijn zullen be geven. Zaturdag was in omloopdat de Keizer voornemens was geweest, zich rechtstreeks van Yichy naar het kamp te begeven, en dat in zijn reisplan verandering is gekomen, nadat de Prins de la Moscowa een eigenhandigen brief van den Ko ning van Pruissen uit Baden had medegebragt, inhoudende dat de Koning wel gevolg wil geven aan de uitnoodiging des Keizers, maar niet vóór 12 Augustus den togt naar het kamp van Chalons zou kunnen aanvaarden. Men meent daar nog bij te kunnen voegendat de Koning niet langer dan 48 uren bij den Keizer zal blijven en dat die tijd zal worden doorgebragt met groote manoeuvres en het bezoeken van eenige nabij gelegene plaatsen, en raeer in het bijzonder van Alise het oude Alesia van Caesar. De Keizer schijntna ontvangst van het antwoord van den Koning, zeer opgeruimd te zijn geweest. Thans wordt de maarschalk Mac Mahon hertog van Magenta met den telegraaf ontbodente Vichy verwacht waarschijnlijk om met den Keizer de groote manoeuvres te bespreken welke in tegenwoordigheid van Koning Wilhelm I zullen worden uitgevoerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal Kei zerin Eugénie den Keizer naar het kamp vergezellen. In elk geval zullen HH. MM. den Napoleonsdag van 14 Augustus aldaar doorbrengen. De Zweedsche legatie te Parijs heeft thans officieel be kend gemaakt dat de Koning van Zweden aan het Fransche hof een bezoek zal brengen. Reeds is met een enkel woord gemeld, dat te Boston een hevigen brand heeft gewoed. Thans verneemt men dienaan gaande de volgende bijzonderheden: Op 4 Julij ontstond er brand in East Boston nabij de werven der marine. De vlam men vernielden achtereenvolgens de Nickerson's Warfde zout- magazijnen, de ijzergieterij en de machine-fabriek van East Boston, het drijvende dok, enz. Verder werden nog een hon derdtal woonhuizen, magazijnen en werkplaatsen der marine, een groote hoeveelheid zout en andere artikelen van scheeps bouw, alsmede scheepsmodellen verteerd. Het barkschip Mys tery, van Boston, verbraudde geheel en al, even als de brik ken -Henry Matthews en Fanny O'Field en de schoener Quiudaro met een lading meiassen. De brigantijn Edward Hill van New-York en de schoeners Dashaway, F. H. Hawkins en Martha Ann O'Neil leden aanmerkelijke schade. Latere tijdin gen behelzen nog het volgende: De brand is ontstaan in een magazijn van tuigagie, een houten gebouw op de ApinwalPs Wharf, dat met de belendende gebouwen en een zoutpakhuis werd vernield. Daarna werd de Snelling's en Nickerson's Warfs, met al de zich daarop bevindende gebouwen een prooi der vlammen. De vlammen deelden zich vervolgens mede aan de groote ijzergieterijaan de East Boston Iron Compagny toe- behoorende. Deze kolossale gebouwen werden mede vernield even als Clifton's Wharf. Van dit punt verspreidde het vuur zich over de werven van East Boston, waar het dok en de spoorweg al spoedig door het vernielend element werden ver leerd; nadat ook nog de marinewerven van Samuel Hallen, het blok huizen tusschen de Maverick-, Liverpool en Borderstreet? in de asch gelegd waren werd men den braud eindelijk mees ter. Dit blok huizen werd bewoond door meer dan twee hon derd huisgezinnen van den minderen stand, die thans zonder huisvesting zijn. Het meerendeel der huizen van de Maverick- en Borderstreetsalsmede een gedeelte der huizen van de Liverpoolstreet9 werden een prooi der vlammen. Dit was mede het geval met 75 huizen in de Simerstreet en het tot arsenaal voor de naar het oorlogstooneel vertrokken Union Guards dienende 9teenen gebouw. Het bedrag der schade wordt vol gens berigten op 500,000 p. st. begroot.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2