N°. 4B9. Vrijdag 2 Augustus. Binnenlandsch Nieuws. LEIIISCH DA6BL Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. k De prijs der Advertentiën is voor elkoa regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel» recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden Maandag 'smiddag» 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwst>aat:'s morgens te7 u. 30 m., 'smiddagste 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m., 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l; over Triest, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen bnize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnseu dagelyb} van 91 nur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, .Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uar; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aanjhr. Mr. G. C. Fontein Verschuir, ab rechter in de'arrond. recht bank te Alkmaar en aan den lsten luit. Jhr. F. G. E. Merkes van het 6de reg. inf.; pensioen verleend aan den lsten luit. A. T. Alings, van het 2de reg. inf. en benoemd tot 2de luit. bij de art. in O. Indie den kadet Jhr. C. van der Wijck, van de kon. Milit. Acad. en tot insp. der domeinen van de nijverheid en den landbouw in W. Indie, de kap. E. J. Slen- garde van het bat. jagers N°. 27 uit laatstgenoemde betrek king op zijn verzoek ontslagen. Z. M. de Koning is heden Donderdag namiddag ongeveer ten half zeven ure, van het Loo naar de residentie teruggekeerd. H. M. de Koningin heeft heden Donderdag namiddag te 4 ure de Sterrewacht bezocht en is te 5 ure weder naar '8 Gravenhage teruggekeerd. Heden Donderdag te 11 ure heeft in een der lokalen van het Ministerie van Biunenlandsche Zakende eerste byeenkomst plaats gehad van afgevaardigden der Duitscli- Oostenrijksche telegraafvereenigingdie door den Minister van Biunenlandsche Zaken, den baron van Heemstra, met een korte voorafspraak werd geopend. Men meldt uit Luxemburg, dat Prins Hendrik der Ne derlanden aldaar den 38sten Julij des avonds is aangekomen. De Kamer der Staten is tegen 6 Augustus tot eeu buitenge wone vergadering bijeengeroepen om te beraadslagen over een wetsontwerp op de drukpers. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland hebben de Gemeentebesturen uitgenoodigdom wanneer onbekende personen collecten mogten willen doen ten behoeve der on gelukkige inwoners van de stad Trautenau in Bohemendie door brand nagenoeg van alles zijn beroofd, zich omtrent hunne bevoegdheid daartoe behoorlijk te vergewissen. - 't Is ook in het belang der ingezetenendat zij zelf voorzichtig zijnwanneer tot dat doel giften worden gevraagd en raad zaam, in voorkomende gevallen daarvan kennis te geven aan de beambten van politie. Het genootschap van leeraren aan de Nederlandsche gymnasien hield zijn 31ste jaarlijksche vergadering op den 17 en 18 Julij, te Zutphen, onder het voorzitterschap van Dr. H. J. Matthes J. Cz,, rector aan het stedelijk gymnasium te Zutphen. Het gemis eener wet op het middelbaar onderwys deed ook daar zijn nadeeligen invloed gevoelen daar de voor onze gymnasien en Latijnsche scholen op zoo verschillende tijden gestelde groote vacantie als de- voornaamste oorzaak mag beschouwd worden van de geringe deelneming der leeraren aan de Nederlandsche gymnasien- en Latijnsche scholen en van de slechte opkomst der leden. Van de 50 leden was er dit jaar weder een 12ta! ter vergadering tegenwoordig. By talrijker deelneming zoude dit genootschap als orgaan van alle gymnasien en Latijnsche scholen te krachtiger zijn stem kun nen verheffen waar het geldt de verdediging der eer en d« behartiging der belangen van het gymnasiaal onderwijs. Ten gevolge eener herziening der wetten zullen voortaan ook niet gegradueerde leeraren aan de Nederlandsche gymnasien eu Latijnsche scholen als buitengewone leden des genootschap# kunnen worden aangenomen. De voorraad van Ceylon Koffij bij de N. H. M., be staande uit 855 balen en 540 vaten, is tegen 16 Aug. in veiling aangeslagen. Aanstaanden Zondag, des morgens ten tien ure, zal op plegtige wijze de inwijding plaats hebben van de nieuw gebouwde Evangelisch Duitsche kerk op het Bleijenburg te 's Hage. Ook des avonds ten zeven ure zal er eeu godsdienst oefening gehouden worden. Verder verneemt men dat de opperhofprediker Hoffmanvan Berlijnalsdan het woord zal voeren. Op Zondag den 11 Augustus a. s. zal in de Groote Kerk te 's Hage, door den WelEerw. heer Ds. van den Broek de bevestiging plaats hebben van den nieuw beroepen leev- aar bij de Ned. Herv. gemeente te 's Hageden WelEw. heer Ds. Gunning, laatstelijk predikant te Hilversum die den daarop volgenden Woensdag zijn intréepredikatie zal houden. Op de vermaalde Beemster-stierenmarkt zijn den 29sten Julij 33 7 stuks aangevoerd en tegen hooge prijzen verkocht. Beroepen tot pred. bij de Herv. gem. te Ellewoutsdijk (Zeeland), de kand. C. Reijers. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Nieuwe Pekela door Ds. J. Santee Nieweg pred. te Saaxum. De Tijd, Noord-Hollandsche Courant, neemt een artikel over uit the Catholic Press va Liverpool, volgens hetwelk Koningin Victoria de Katholieke godsdienst omhelsd heeft.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1