N°. 434. Zaturdag 27 Julij. A0. 1 Binnenlandsch Nieuws. :y,> 1 y LE1DSGH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. De prijs der Adverteutiën is voor elk; t regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nominers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Nraar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 26 ra.; 10 u. 58 ra.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 n.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2j u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m,. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triest, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Ri{k»-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van srn. 7 u. 30 in.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'srnorgens van 910 uur. Kante-order Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Jhr. Mr. Berg van Middelburghraad van legatie bij het Nederlandsch gezantschap te Parijsis door Z. M. den Koning bevorderd tot officier der orde van de Eikenkroon. Volgens een gerucht zou de heer v. HeemstraMinister van Binnenlandsche Zaken, den heer Mr. L. A. J. W. baron Sloet vervangen als voorzitter van den raad van toezigt op de spoorwegdiensten. De Subcommissie voor de loterij van voorwerpen der tentoonstelling van nijverheid te Haarlem gaat steeds voort met den aankoop van verschillende voorwerpen uit verschil lende plaatsen en behoorende tot de onderscheiden takken van industrie. Zij kocht nu weder aan een elegante dameswerktafel, een Japanschen schotel op voet, een schrijfbureau, een tafel laken met twaalf servetteneen prachtige albasten schotel en vazen, dameswerkmandjes, hanglantaarns en ook wollen- en rijtuigdekens. De in de Hortus Botanicus te Amsterdam zich bevin dende reusachtige waterlelie Victoria Regina heeft drie bloemt stengels geschotenwaarvan de eerste reeds is uitgehloeid. De tweede bloem nadert zijn geheele ontwikkeling. De ope ning daarvan werd tegen Vrijdag avond tegemoet gezien. Als dan, gelijk mede Zaturdag avond tot 10 uur, kan deze schoone waterlelie worden bezigtigd. Van deze zeldzame plant zijn in Europa slechts weinige exemplaren te vinden. Door den heer Eournier te Breda is op het gebied der photographie een nieuwe ontdekking gedaan, die, naar men zegt, zeer belangrijk moet zijn. Zij moet daarin bestaan dat het hem, door een tot heden onbekende en geheel nieuwe toepassing der genoemde kunst, ook mogelijk is beelden of bewerking van olie op doek te brengen. De beelden of schil derijen, volgens deze wijze vervaardigd, zijn door den heer Eournier ter bezigtiging gesteld, zoodat iedereen hierdoor de gelegenheid heeft zich van de meerdere ef mindere waarde dezer nieuwe ontdekking te kunnen overtuigen. De Gemeenteraad van Leiden heeft besloten aan de brug wachters, belast met het dagelijks openen en sluiten der brug gen aan de Haven, een verhooging van bezoldiging toetestaan. Wij lezen met genoegen in het Haagsche Dagblad van Woensdag 24 Julij 11.: Het heeft Z. M. den Koning van Beijeren behaagd, HDs. bijzondere tevredenheid te doen be-» tuigen over de uitmuntende kwaliteit van Kitzinger Bier, aan HD. door den heer J. Muller, te 's llage als proef toegezon den. - Wij vermeenen met een enkel woord te moeten ver melden, dat de heer J. Muller de zoon is van onzen stad genoot C. F. Muller, van wieu deze het bekende en geroemde Beijersck Bier bekomt. Wij hebben nog de uitvoering bijgewoond in de zaal van Leonardi Verdi en vonden daar een hoogst fatsoenlijk publiek en een goed bezette zaal. Wij. hebben ook daar veel goeds gezien en het gejuich der kinderen en het handgeklap dei- ouderen gaf het beste bewijs, dat Verdi aan iedereen voldeed.- Het programma werd bijna geheel afgespeeld en de uitvoering was niet te laat geëindigd. De honden, de apen, de paardjes, de geit en het schaapje werden luide toegejuicht. Bijzondere vermelding verdient de gedresseerde geit Esmeralda, welke op een pyramide van flesschen ter hoogte van 10 a 12 voet onnavolgbare exercitiën verrigt, terwijl de breedte, waarop zij staat nog geen Nederlandsche duim bedraagt; - de aap Jocco op het strak gespannen koord - de acrobaat op het zwenkkoord, welke bijzonder in deze exercilieu uitmunt. - Het innemen van de Bastille door de gedresseerde honden en apen, kluchtige militaire manoeuvres. - De Ponney Simon, door den grooten Baviaan als Amazone beredenbeeft door zijn dressuur, volgens de school van den beroemden Baucher, uitgemunt; hij kan in zijn loop in een galop door alle hin dernissen doorgaan, vervolgens op de maat der muzijk wals en polka dansen in een draf op den rand der barrières dan sende loopen, en tol slot door een papieren vat springen. - De dubbele school, door 2 Javaansche hengsten. - Het paardje op de jagt of de twee gedresseerde Tartaarsche paarden. In den Stads Schouwburg werd Donderdag avond gege ven Dertig jaren of het leven van een Dobbelaar, sedert vele jaren niet vertoond. Wij moeten allen lof toekennen aan Mevr. Valois-Sablairollesals Amelie; de ruoeijelijkhedeu aan deze rol verbondenzoo door den verschillenden leeftijd als door de steeds klimmende gemoedsaandoeningen zijn zeer vele doch werden die allen met gevoel, waarheid en zelfsbeheersching door deze geliefde actrice vervuld. Ook aan Mej. C. van Vel- sen als Louise, de altijd getrouw gebleven kamenier, moeten wij onze goedkeuring over spel en opvatting te kennen geven zij stond de gefolterde Amelie trouw ter zijde en bragt zij niet weinig" toe om het heerlijke spel van Mevr. Valois te doen

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1