N°. 483. Vrijdag 26 Julij. A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. beeft benoemd tot griffier van het kantongerecht te Almelo, Mr. L. van Riemsdijk aldaar, en tot kap. 3de kl. bij het 3de reg. infanterie den lsten luit. C. J. de Bonnier van het reg. grenadiers en jagers; voorts weder in activiteit ge plaatst bij het reg. grenadiers en jagers den lsten luit J. J. H. G. van Wickevoort Crommelin, en bij dat reg. overge plaatst den kap. J. D. A. Barre van het 6de reg. inf. Bij koninklijk besluit van 20 Julij jl. N°. 61 is aan een hoofdcommissie opgedragen de regeling en behartiging der belangen van Nederlandsche industriëlen en kunstenaren bij de tentoonstelling van nijverheid en kunst, welke in 1862 te Londen zal gehouden wordenen zijn tot leden dier hoofd- commisie benoemd: De Eerste Kamer der Staten-Generaal is bijeengeroepen tot hervatting van hare werkzaamheden tegen Donderdag, den 8&ten Augustus aanstaande. De Minister van Binnenl. Zaken heeft II. Woensdag in de zitting der Tweede Kamer medegedeeld, dat Dingsdag de eerste spade in den grond is gestoken, tot uitvoering van de werken voor den staatsspoorweg te Zutphen. De militairen die in het kamp bij Zeist zijn gelegerd, zullen zich gedurende den kamptijd, des Zondags naar Soesterberg begeven, ten einde de godsdienstoefeningen aldaar bijtewonen. Zaturdag 11. is te 's Hage overleden de heer J. E. J. van den Berg, kunstschilder, hoofdonderwijzer aan de acade- demie van beeldende kunsten en technische wetenschappen. Aangenomen het beroep tot tweeden pred. bij de Chr. Afgescb. gemeente te Amsterdam door] Ds. J. J. de Visser, thans te 's Gravendeel. De gemeenteraad van Leiden heeft een commissie be noemd, bestaande uit de leden Hubrecht, Gevers en Tollens, ten einde met HH. Curatoren der Leidsche Hoogeschool te zegelen al wat betrekking heeft tot de teruggave van het Academisch Ziekenhuis aan het Rijk en de ontbinding der overeenkomst tot vestiging van een Stedelijk Ziekenhuis. Wij hebben nog een bezoek gebragt aan de Diergaarde op de Beestenmarkt en kunnen niet dan onze bewondering te kennen geven over de inrigting en de netheid der dieren. Vooral onbegrijpelijk is de moed van Mej. Pauline de Bigore, die zich laat opsluiten in een kooi met 3 Wolven en eene Hyena. Wij weten niet hoe wij hare ongedwongenheid onder dat wilde viertal zullen noemenalleen gewapend met eene kleine rijzweep gebiedt zij en wordt gehoorzaamd. De heer Upelli Faimaly verrigt zijn kunsten met de meeste gerustheid als gebood hij zijn hondieder zonder onderscheid moet deze Diergaarde gaan zien, want bij menschen geheugen is zoo iets niet vertoond. Van hier begaven wij ons naar het paarden spel van de heeren Hermann en Dassie en bevonden ons weldra in de ruim ingerigtedoor gaz verlichte tentde ruimte was flink bezet en wij waren in de gelegenheid de forsche toeren der heeren en de elegante poses der dames te bewonderen; voor de paarden wordt zeer goed zorg gedragenonder de jonge artisten merkten wij er een op, die ons door zijn bij zondere kunstverrigtingen in de gymnastie zeer amuseerde, en wanneer het publiek, dat zich voor de tent bevondslechts oordeelen wil naar het welbezette orchestdan zullen velen niet terugblijven dit paardenspel met een bezoek te vereeren. On der de eerste rijders rangschikken wij vooral Hermann Dassi. Het Honden- en Apenspel van den heer Pulgoni van Milaan heeft een druk bezoek, en geen wonder, want dit gezelschap genoot de eer hare kunsten voor het Koninklijk gezin op de jongste kermis te 's Hage te mogen vertoonen. Toen wij binnen kwamen zagen wij de groote Arabische jagt, daarna een reisongeluk en de krijgsraad, waarin al de sujet ten honden en apen waren; verwonderlijk is de gehoorzaam heid dezer dieren. Zij volbragten al hunne knnsten gewillig. De voorstelling werd afgewisseld door de kunstverrigtingen van den heer Souverindie wij hier als een eerste gymnase leerden kennen; verwonderlijk zijn de wendingen van zijn leidscFdmblad. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën ia voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 ii. 45 m,. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triest, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kante or der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. a. Tot lid en voorzitter J. W. L. van Oordtdirecteur der Nederlandsche stoombootmaatschappij te Rotterdam; b. Tot leden: Dr. E. H. von Baumhauer, hoogleeraar te Amsterdam en Mr. J. A. van Eyklid van het bestuur der vereeniging voor volksvlijt, beiden te AmsterdamJ. Groloud - ingenieur der gouvernementstelegraphen in Nederlandsch Indie, te Haarlem; M. L. Hermans, rijtuigfabriekant en Jhr. Mr. H. G. C. L. Janssen, adv., beiden te 's Gravenhage; W. Poolman oud-president van de Factorij der Ned. Handelm. te Bataviate GoudaC. RochussenL. Royer en Dr. S. Sarphati, allen te Amsterdam; en W. C. A. Staring, refe rendaris bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken te 's Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1