N°. 429. Maandag 22 Julij. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. i Z. M. heeft benoemd tot zaakgelastigde bij het hof van Portugal de heer Mr. L. H. A. baron van Ittersum, thans raad van legatie bij het gezantschap te Frankforten bij het hof van Denemarkenden heer Mr. W. F. Rochussen, thans secretaris van legatie bij het gezantschap te Kopenhagen voorts overgeplaatst de secretarissen van legatie: de heer Mr. B. O. T. H. Westenberg, van het gezantschap te Berlijn bij dat te Frankfort; de heer Mr. D. Everwijn, van het gezant schap te Madrid bij dat te Berlijn; de heer Mr. F. J. W. F. baron van Pallandt van het gezautschap te Frankfurt bij dat van Madrid en toegevoegd aan het gezantschap te Frank fort, de attaché jhr. Mr. R. A. A. E. von Pestel, thans als zoodanig werkzaam bij het departement van Buitenlandsche Zaken. Naar men verzekert, is Z. M. den Koning niet voornemens om zich gedurende dezen zomer naar Wiesbaden te begeven. Z. K. H. Prins Hendrik is heden morgen ter bijwoning van de Yacht-club vergadering uit de residentie naar Rotter dam vertrokken. Z. K. H. Prins Frederik vertrekt heden nacht uit de residentie naar de badplaats Sodenvan waar Z. K. H. zich naar Berlijn en Silesien begeven zal. Wij vernemendat eerstdaags door het bestuur der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij zal worden aan besteed: het leggen van een brug over de Zijl en verder daar toe betrekkelijke werkenten dienste der nieuwe spoorweglijn van Leiden naar Woerden. De vrijmetselaarsloge Silentium, gevestigd te Delft, vierde jl. Dingsdag haar 60-jarig bestaan. Na afloop der ge wone werkzaamhedenbielden de leden dier loge en ae door hen genoodigdenop de plaats Reineveld, een gemeenschap pelijk diner, dat zich kenmerkte door broederlijke eensge zindheid, en waarop menige hartelijke toast werd uitgebragt. Omtrent den financiëlen toestand van het Nederl. Zen delinggenootschap is, in de dezer dagen te Rotterdam gehou den algemeene vergadering, medegedeeld, dat de ontvangsten in het vorige jaar hadden bedragen 79000 en de uitgaven 114,000, zoodat er een nadeelig saldo van f 35,000 blijft bestaan. Maandag 11. is door Ds. C. G. de Moen te Doesborgh, in tegenwoordigheid van de Herv. predikanten en leden van den Gemeenteraad, een bijzondere school ingewijd, met een rede over de verpligting der onderwijzers om hunne kinderen' optevoeden in de leering en vermaning des Heeren. De Algemeene Synode der Nederl. Herv. kerk heeft op voorstel der commissie voor de adressenbetreffende art. 23 van het Algemeen Reglement, besloten, dit punt, de verkie zing van ouderlingen en diakenen door de gemeente nogmaals in behandeling te nemen en aan de daarvoor benoemde com missie opgedragen, een concept-reglement intedienen over de wijze van uitvoering. Uit Utrecht wordt van een gewoonlijk goed onderrigte zijde medegedeeld, dat bij het departement voor de zaken der Hervormde eeredienst gewerkt wordt aan een wetsvoorstel tot afschaffing van het collatierecht, voor zoover dit nog door den Staat wordt uitgeoefend en dat in de volgende zitting dat wetsontwerp aan de Tweede Kamer zal worden ingediend, ten gevolge der motie indertijd door de Tweede Kamer met algemeene stemmen aangenomen. Ds. B. G. Clementpredikant buiten vaste bediening heeft zich belast met de zorg voor de geestelijke belangen van het talrijk garnizoen te Arnhem. Te Hattem zijn bij de verkiezing voor leden van den gemeenteraad 11. Dingsdag door al de kiesgerechtigden stem briefjes ingeleverd. Een 82-jarige vrouw heeft zich te Koog aan de Zaan van het leven beroofddoor ophangingnadat zij vooraf alles had gereed gemaaktwat tot hare begrafenis werd vereischt. LI. Maandag ontlastte zich boven de gemeente Holten een zwaar onweder; op een uur afstands van daar sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer G. H. Boden wiens woning geheel afgebrand is. Het zich daarin bevindende mobilair, benevens 4 varkens, werd mede een prooi der vlammen. Voor ruim 8 weken kreeg een jonge dochter te Gro ningen een bezetting op de keel, zoodat zij niet kon spreken. Na alle vorige middelen te vergeefs waren aangewend nam zij haar toevlugt tot het reeds meermalen aangeprezen middeli om een manillasigaar te rookenen dit gaf in een korten tijd haar het spraakvermogen terug. Naar men verzekert, heeft de Gemeenteraad van Lei-, LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96 en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën ii voor elkuj regel Zes Cents, behalve 85 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommer8 Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.j 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 m., 's middags te 12 n., 's namiddags te 8 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triest, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1