Verloren! BAD HOMBURG. 1861. Advertentiën. Tentoonstelling Vaderlandsche Oudheden ZOMER-SAISOEN ZOMER-SAISOEN 1861. BIJ FRANKFORT MAIN. te Alkmaar, welke geopend zal worden op g October 1861. hebben den last ontvangen om zich naar Frankrijk en Enge land te begeventen einde zich bekend te maken met de in- rigting der landswerven en den scheepsbouw te bestuderen. Voor eenige maanden is te Weenen iemand in hechtenis genomen, die, geholpen door zijn vrouw, zich had schuldig gemaakt aan het vervaardigen van valsche bankbilletten. Toen beider zaak dezer dagen voor de rechtbank werd behandeld en de ex-officio aan de echtgenoot des hoofdbeschuldigden toe- gevoegden verdediger optradving deze zijn pleitrede aanwelke niet de verdienste heeft de meest wegslepende te zijn ooit voor de Weener balie uitgesprokenmaar stellig tot de kortste be hoort, waarmede een advocaat heeft gepoogd de rechtbank ter gunste van een beklaagde te stemmenwant zij bestond uit deze weinige woorden*Ik beveel mijn cliente in de clementie der rechtbank aan." Het berigt van den moorddadigen aanslag op het leven des Konings te Baden-Baden gepleegdheeft zich met buiten gewone snelheid door gansch Pruissen verbreid en allerwege de hoogste verontwaardiging opgewekt; maar grooter nog was de vreugde over het mislukken der roekelooze daad en uit vele oorden verneemt men, dat adressen van gelukwensching den Koning zullen worden aangeboden. Niet slechts verschillende vereenigingen der inwoners van steden en dorpen zullen der gelijke bewijzen van gehechtheid den Koning doen toekomen, maar de gemeenteraden als vertegenwoordigende de gansche bur gerschap der plaats van inwoning, houden zich bezig met het stellen van adressen van gelukwenschingwelke zij op plegtige wijze uit aller naam zullen aanbieden. Volgens mededeeling uit Baden-Baden is de Koning Zondag avond als naar gewoonte uitgeredenlater is ter zij ner eer een fakkeltogt gehouden en Maandag ochtend zou aldaar een Te Deum worden gezongen. Zoodra de Kroonprins te Londen het berigt ontving van den aanslag op het leven des Konings gepleegd, is hij on- middelijk naar Baden-Baden vertrokken. Het Engelsche parlement heeft een ontwerp van wet goed gekeurd; waarbij voorgesteld wordt, de koepok-inenting ver- pligtend te maken, en straf bepalingen toetepassen op die ouders, die door verzuim in dit opzigt, de algemeene gezondheid in gevaar zouden brengen. De baron de Vidilbeschuldigd van moord op zijn zoon is naar men thans meldtnog niet aan de Engelsche autori teiten overgeleverd. Het verdrag van uitlevering sluit een Fransch onderdaan in de gegeven omstandigheden uit. De beschuldigde is ondervraagd door den prefect van policie, den heer Boitelle. Hij beweert onschuldig te zijn en zich slechts te hebben ver dedigd tegen zijn zoon, die hem op hunne wandeling met een dolkmes had aangevallen. In zijn woning zijn een aantal brie ven in beslag genomen. De berigten van St. Domingo blijven tegenstrijdig lui den. Terwijl toch voor eenige dagen gemeld isdat op dit eiland een ernstige opstand was uitgebarsten tegen de Spaan- sche overheersching, wordt in een depêche uit Madrid gezegd dat dit geheel en al onwaar is. De berigten uit Spanje zijn natuurlijk te dien aanzien weinig te vertrouwen maar die uit Amerika verdienen ook geen onbepaald geloofwant men is daar tegen de wederinlijving des eilands bij het voormalige moederland. Zondag j.l., bij het uitgaan der Luther- sche Kerkgaande uit de Bank aldaar tot aan de Koornbeurseen GOUDEN DAMESKNJPJE met blaauw zijden Beursje en gevuld met eenig Zilvergeld; die dit terug bezorgd of weet aantewijzenkan eene goede belooning ontvangen in den Boekhandel van de Firma JAC. HAZEN- BEEG COENsZ., Kloksteeg. VAN betrekkelijk de Belegeringen der Nederland- sche Steden gedurende den Oorlog met Spanje van het jaar 1567 tot 1576, De COMMISSIE voor de Jaar lij ksche Viering van Alkmaar's-Verlossing in 1573, die van Gemeentebesturen en bijzondere Personen reed» belangrijke toezeggingen ontvangen heeft, verzoekt Bezitters van goede Afbeeldingen der Feiten en Hoofd personen en van Voorwerpen bij die fei ten gebruikt, of ter gedachtenis er van vervaardigdzoo zijwegens onbekend heid der Commissie met dit bezit, nog niet zijn uitgenoodigd haar die Voorwer pen te willen toevertrouwen en daarvan opgave te doen aan den Secretaris der Commissie, Dr. J. J. DE GELDEEte Alkmaar, voor 24 Julij 1861, De geneeskracht der BEONNEN van HOMBUEG blijkt meer en meer in alle ziek ten, waarbij het noodig is de gestoorde functien van de maag en het onderlijf te her stellen daar zij eene weldadige prikkeling op deze organen uitoefenen de circu latie in het onderlijf in beweging brengen, en het verteringsvermogen regelen. Ook wordt het HOMBUEGEE-Mineraalwater met goed gevolg gebruikt: in Chronische ziekten der klieren in het onderlijf, namelijk van den Lever en de Milt bij Geelzucht, Jicht, enz. alsmede bij al de menigvuldige ongesteldheden, die uit eene, verhoogde prikkelbaarheid der zenuwen voortvloeijen. In het BADHUIS worden minerale Waterbadenalsmede de zoogenaamde Den nennaalden-Baden gegeven, ook vindt men hier goed ingerigte rivierbaden. De Wei wordt van Zwitsersche Alpen-sennen van het kanton Appenzell uit Geiten melk door dubbele scheiding toebereid en des morgens vroeg in het park der minerale bronnen, zoowel op zich zelf als in verbinding met de verschillende minerale bronnen toegediend. Het in grootschen stijl gebouwde CONVEESATIONS-HAÜSdat het geheele jaar geopend blijft, bevat prachtig versierde Zalen, eene groote Bal- en Concert zaal, eene Eetzaal, Koffij- en Eooksalons, vele smaakvol gedecoreerde Conversatie zalen waar Trente et Quarante en Roulette met veel voordeel voor de spelendeu gespeeld wordendaar het Trente et Quarante met een half refait en de Roulette met één Zero gespeeld wordt. De dagelijksche inleg van de bank bij het Trente et Quarante is 300,000 fr., het maximum is op 12,000 fr. bepaald. - Het groote Leeskabinet, waartoe het Publiek kosteloos toegang heeft, bevat de belangrijkste DuitscheFransche EngelscheItaliaansche Russische Poolsche en Hollandsche politieke en belletristische Journalen. Het elegante Eestauratie-Salon, alwaar d la carte gedineerd wordt, komt op zeer fraai Asphalt-Terras van den Koertuin uit. De Eestauratie is aan het roemrijk bekende Huis CHEVET uit Parijs toevertrouwd. Het Koer-Orchestdat 40 uitstekende Muziekanten teltspeelt driemaal daags 's morgens bij de Bronnen, 's namiddags in het Muziek-Paviljoen van den Koer tuin, en 's avonds in de groote Balzaal. BAD HOMBUEG is door de Spoorweg-verbinding als 'bet ware eene voorstad van Frankfort gewordeneiken dag gaan 20 Treinen heen en weder - de laatste des avonds ten 11 ure - waarmede de Vreemdelingen in een half uur worden overge- bragt; zij zijn daardoor in de gelegenheid de Schouwburgen, Concerten en andere Soirees te Frankfort te bezoeken. HOMBUEG bevindt zich door de voltooijing van het Eijnsche en Beijersch-Oos- tenrijksche Spoorwegnet in het centrum van Europa. Door middel van den direc- ten Spoorweg kan men Homburg in 24 uur van Weenen in 15 uur van Berlijn in 16 uur van Parijs, in 24 uur van Londen en in 12 uur van Brussel en Am sterdam bereiken,

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3