N°. 426. Donderdag 18 Julij. A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAG Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elk n regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra., 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rifks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uurvan Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Zuylen, J. C. Plomp. Dingsdag had aan het ministerie van binnenlandsche za ken de aanbesteding plaats van land- en stroompijlen voor de brug over de rivier den IJssel bij Zutphen. Van de 21 inge schrevenen, bleek de minste inschrijver te zijn, de heer de Borst Verdoorn te Ameide, voor 383,648. Naar men zegt, zal het in werking brengen der rijks kweekschool voor onderwijzers te Groningen nog geruimen tijd duren, omdat van Rijkswege veel grootere plannen om trent die school bestaandan het daarvoor door deze stad aangewezen terrein toelaat. Volgens berigt van deskundigen heerscht op het eiland Walcheren sedert eenigen tijd onder de varkens een ziekte van een zeer kwaadaardig karakter, welke duidelijk de kenmerken van typhus draagt en veelal doodelijke gevolgen heeft. De ingezetenen zijn door het gemeentebestuur met eenige midde len voor een voorbehoedende geneeswijze bij publicatie bekend gesteld; het vleesch wordt bovendien voor hoogst schadelijk gehouden. De beruchte Frans Kempkeusbeschuldigd van twee moorden en vele criminele diefstallen te hebben gepleegdis Zaturdag in het huis van arrest te Roermondaan de gevol gen van typhus overleden. Reeds warenten gevolge van^ de ijverige nasporingen der justitie, vele dier misdaden bewezen, niettegenstaande hij alles bleef ontkennen. Zondag avond overleed te Maastricht de generaal-ma- joor Coenegracht, bevelhebber van de 7de militaire afdee- ling, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, kom- mandeur der Leopolds-orde en der orde van de Eikenkroon. Het Vaderland verliest in hem een trouwen dienaar, het leger- een kundigen krijgsman en de maatschappij eendoor zijn voortreffelijke hoedanigheden hooggeachten burger. De overledene zal met militaire honneurs ter aarde worden be steld. Onder de weinige schaakspelerswien het gelukt is een spel te winnen van den daarin zoo beroemden professor An dersen te Breslau, behoort ook de beer S. van Grauwenhaan te Delft. Maandag middag woedde te Amsterdam een hevig on- weder. Een knaap van 15 jaren heeft door den schrik zijn spraak verloren en is naar het Binnen-gasthuis vervoerd. Te Assen heeft den 15den Julij een droevig voorval plaats gehad. Eenige kinderen te zamen spelende, deed een hunner, een zes- of zevenjarig knaapje, het voorstel om over een open regenbak te springen. Hij opende dien sprong mis en verdween in de diepte. Niettegenstaande er spoedig, nadat hij er was uitgehaald, geneeskundige hulp werd inge roepen was deze echter vruchteloosde levensgeesten waren het kind ontvloden. Uit Emmen wordt gemeld, dat op het dak van J. R. Fransenbroodbakker aldaar, een berkenboom is gegroeid welke door de zwaarte van takken lekkaadje aan het dak toe- bragtzoodat men genoodzaakt was dien er aftekappenvan het onderste gedeelte van den stam kon men gevoegelijk een kinderklomp maken, de stam had een lengte van drie en een halve Ned. el. Men schrijft ons uit Haarlem: De feestelijkheden, die alhier bij gelegenheid der tentoon stelling tot dusverre gehouden zijnhebben aan de duizenden en duizendendie er deel aan hebben genomenbij uitstek wel voldaan. Vooral was dit het geval met het 11. Vrijdag ge houden Fête de Nuit. Het op dat schilderachtige terrein staande gebouw voor de Bloemententoonstelling leverde, toen de vele sierlijke en vreemde planten en bloemen schitterend met gas verlicht waren, een tooneel op, dat onwillekeurig aan een tooverpaleisaan een droomgezigt uit de «Duizend en Een Nacht" deed denken. Het smaakvol versierde en met guirlan des van lampions verlichte orchestde kroonenbogen en piramiden van licht, hier en daar in de hoornen opgehangen of op den grasgrond geplaatst; de schitterende sterren van gasvlammen voor het gebouw en bij den ingang geplaatst, de menigte van Chinesche lantaarns in guirlandes door de boomen geslingerd; de keurige muzijk der Pruissische muzie kanten en der te Haarlem in garnizoen liggende dragonders; de uitnemende geest van welwillendheid en opgeruimdheid die de 5000 bezoekers bezielde; het bal in de opene lucht door den heer Burgemeester geopendbet uitgezochte weder, dat aan een nacht van Italië deed denken - alles vereenigde zich om een feest te vormen zoo als zeker niet spoedig herhaald zal kunnen worden. Zaturdag te 12 uur heqfv Z. M, ,de Ko-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1