N°. 424. Dingsdag 16 Julij. A°. 1861. L Binnenlandsch Nieuws. .A- LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën ia voor «Ikea regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk* Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat:'s morgens te7 u. 30 m.,'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m.; 'savonds te 8 u. 16 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rqks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 unr. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 unr. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot 2de luit. bij de inf., bij het 1ste reg. W. L. de Petit, A. J. G. W. von Motz en A. P. Klercq bij het 2de, G. A. W. C. baron van Hemert tot Dingshof, 'W. A. H. baron van Lijnden tot Oldenaller, G. T. C. Cal- lenfels en J. L. Tuckermann bij het 3de J. T. T. C. van Dam van Isselt en H. D. A. Götz; bij het 4de, C. H. N. de Ronde en A. T. van Goens; bij het Bde C. G. A. Plaat en C. J. Koolhaas; bij het 6de J. N. Roelants; bij het 7de L. Berkhoutbij het 8ste J. L. de BockJ. W. H. Deurink en H. P. C. van der Teen; - bij de kaval., bij het 1ste reg. drag., de kadets S. J. graaf van Limburg StirumW. J. H, Römer en J. H. D. Graaf van Limburg Stirumbij het 4de H. W. J. E. baron Taets van Amerongenbij het 5de, J. A. Ort en G. M. Trip- bij de artilleriebij het 1ste reg. vesting-art. de kadets J. J. Schluiter, P. J. Callenfels, S. J. A. de QuertenmontA. L. Calkoen, J. P. de Jaager, en P. Dannenbargh; bij het 2de J. A. Baum, H. Broers, H. J. C. Verwey, L. R. baron Taets van Amerongen en H. Nieu wen huys; bij het 3de, J. E. N. baron Sirtema van Groves- tins, J. C. Altink, P. A. Moorrees, J. G. U. Schoch, P. H. C. Engelenberg, W. A. Verdam en J. P. Rijshouwer- bij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs: de kadets P. C. Kool, W. Rooseboom, J. H. de Ridder en J. J. Brouwer; bij het leger in Oost-Indië: bij de kav., de kadets F. K. K. van Woelderen en J. H. Stuffken; - bij de art. de kadets J. H. Wagener, W. H. StavermanW. de Vletter, S. A. Boas en D. J. Derks; - bij het korps der genie en sapeurs, de kadets J. C. Dozy, H, G. Derx, A. Leers en G. de Vos, allen van de kon. militaire academie; - eervol ontslag ver leend aan den lsten luit. W. C. S. J. Versfeit, van het 5de reg. dragonders. Zaturdag is Z. M. ten 12 ure te Haarlem aangekomen en aan het station door den Kommissaris des Koningsden burgemeester en verdere autoriteiten ontvangenen daarna in een versierd rijtuig naar het gebouw der Nijverheids-ten toonstelling gereden. Z. M. heeft de hierop ingezonden voor werpen alsmede de bloemententoonstelling met groote belang stelling in oogenschouw genomen en is daarna naar de resi dentie teruggekeerd. De Minister van Koloniën heeft Dr. N. J. Hoorweg, van Leiden, ter beschikking gesteld van den gouv.-generaal van Neerl. Indie, om de betrekking van lsten leeraar in de wis- en batuurkunde aan het Gymnasium Willen III te Ba- taviate vervullen. In de Zaturdag 11. gehouden zitting van den Hoo- gen Raad heeft de adv.-gen. Karseboom geconcludeerd tot verwerping van het beroep van den heer M. Kerkhof, bij vonnis der rechtbank te Amersfoort, veroordeeld wegens de aan zich zeivenals ambtenaar van den burgerlijken stand gedane aangifte der geboorte en het overlijden van zijn kind. In dezelfde zitting heeft de adv.-gen. Karseboom geconclu deerd tot verwerping van het beroep van Dr. J. W. E. de Man bij arrest van het hof in Z.-Holl., veroordeeld wegens beleedi- gende woorden, geuit tegen den burgemeester van Oud-Beijerland. Beide uitspraak 30 Julij. De Gemeenteraad van Leeuwarden heeft tot praeceptor aan het Gymnasium aldaar benoemd Dr. J. L. Sirks, docent in de oude talen op Noordhey. Zaturdag in den vroegen morgen overleed te Utrecht, op 72-jarigen leeftijd, den oud-hoogleeraar Mr. J. Ackersdijk na eene zeer onverwachte en kortstondige ongesteldheid, 's Mans verdiensten op het gebied der staathuishoudkunde en van de statistiek werden binnen- er. buitenslands door velen erkend en gewaardeerd. Als Voorzitter der Rijkscommissie voor de Statistiekvan welk collegie hij de ontwerper mogt worden genoemd, nam hij, tot slechts eenige maanden, een ijverig deel aan de vaste maandelijksche vergaderingen. De Nationale land huishoudkundige- en Nijverheidscongressen vonden in hem een warmen voorstander. Zijne geschriften zoowel als zjjne woorden kenmerkten zich door duidelijkheid en eenvoudigheid zoodat hij door den niet wetenschappelijk gevormden dilettant, op het gebied der staathuishoudkunde, gemakkelijk begrepen werd en zijne heldere ontwikkeling van beginselen niet konden nalaten een diepen en blijvenden indruk te verwekken. Gepasseerden nacht is te Rotterdam een vreesselijke mis daad gepleegd in den kelder op den hoek der Zijl en Vis- schersdijk bewoond door de echtelingen H. K. In den vroe gen morgen althans vonden de buren het lijk der vrouw met blijkbare teekenen van verwurging, terwijl een briefje op de tafel liggende behelsde, dat men binnen twee dagen twee lij ken zou vinden! Zoo men algemeen zegt, is dit reeds binnen eenige uren daarna bewaarheid, daar men het lijk des mans uit een der vaarten zou opgehaald hebben. De man was voor de tweede maal gehuwd, doch leefde met deze vrouw in voortdurende onmin,

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1