N°. 421. Vrijdag 12 Julij. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95eD franco per post f 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elke» regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 ni. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m,, 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rifks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u, av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur, Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uar. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft benoemd tot officiers der Luxemburgsche Orde van de Eikenkroon de kapits. der art.: F. A. T. Del- prat, J. C. Verheije van Sonsbeeck, A. G. Visée, J. P. W. van Cattenburch en O. W. C. de Brauwallen leden der commissiebelast met de proeven met getrokken geschut welke proevennaar wij van goederhand vernemen zoodanig gunstige uitkomsten hebben opgeleverddat reeds een aantal getrokken kanonnen bij de artillerie-korpsen en in de aan de kusten gelegen vestingen in gebruik zijn gesteld kunnen worden Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Schiplui den D. Ammerlaan Jacobszoon, en van Wadenoijen J. J. van Lith de Jeude en overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers, de 1ste luits. K. P. Kempers van den staf der inf., G. C. Munters van het 3de reg., E. J. L. Menter van het 1ste, H. J. G. Furstner, H. F. C. Hardenberg en B. C. van Hoey Schilthouwer, van het 6de reg. infanterie. Naar men verneemt zal Z. M. de Koning zich a. s. Maandag naar het Loo begevenHD. zal vermoedelijk aldaar veertien dagen verblijven. Z. K. H. de Prins van Oranje is Woensdag uit de re sidentie naar het Loo vertrokkenom zich van daar naar het kamp van Millingen te begeven. Wij vernemen, dat in het wetsontwerp tot regeling van het middelbaar onderwijs ook bepalingen zullen voorkomen ten aanzien van industrie- en ambachtsscholenvan dien aard dat de regering geldelijk ondersteunen zal de inrigtingen, die bestaan op zoodanigen voetdat zij aan de eischen van den tijd kunnen voldoen en op gelijke wijze aanmoedigen de ves tiging van zulke inrigtingen, waar zij niet bestaanmaar toch de behoefte daaraan wordt gevoeld. In geen geval zal zij het initiatief der stichting nemenmaar wel de hand reiken waar hare hulp wordt ingeroepen. Heden Donderdag is de vergadering van de Prov. Sta ten van Zuidholland geheel gewijd geweest aan de behandeling van het ontwerp-reglement voor het Hoogheemraadschap van den Zwijndrechtschen Waard, welk reglement, behoudens en kele wijzigingenten slotte met algemeene stemmen is aange nomen. Morgen voortzetting van de werkzaamheden. Woensdag heeft voor het Prov. Gerechtshof in Zuid holland de behandeling plaats gehad in zake A. Mortier, be schuldigd van diefstal bij nacht in een bewoond huisna reeds te voren drie veroordeelingen te hebben ondergaan. Het Open baar Ministerie werd waargenomen door den advokaat-generaal Jhr. Mr. van Nispen van Pannerdeudie requireerde dat het hof den besch. zal schuldig verklaren en veroordeelen tot een tuchthuisstraf van 515 jaren en 4 maanden. - De besch, werd verdedigd door den advokaat Mr. J. Léon. Het hof heeft hem schuldig verklaard en veroordeeld tot 4 jaren gevange nisstraf. Voor het Provinciaal Gerechtshof in Noordbrabant werd Dingsdag de zaak behandeld van Adrianus van Drunen, be schuldigd van op 7 October 1858 het huis van den heer Sprengers te Sleeuwijk bij Gorinchem te hebben in brand ge stoken. Zijne bekentenis voor den rechter-commissaris, als mede het bewijs van zijn schuld, door 10 getuigen geleverd, deden den Procureur-generaal concluderen het doodvonnis over hem uittespreken. De beschuldigde ontkende alles wat hij vroeger had beleden. Mr. Slesinger was zijn verdediger. Heden vernamen wij met zekerheiddat de bloementen toonstelling te Haarlamwaarvan de sluiting voorloopig be paald op heden (Vrijdag) avond wegens bezoek van Z. M. den Koning, op aanstaande Zaturdag tot Maandag aanst. wordt verlengd. Wij kunnen bij deze gelegenheid niet nalaten hendie deze tentoonstelling nog niet zagenaanteraden deze ver lengde gelegenheid waartenemen, om in den Hertekamp deze in alle opzigten fraaije verzameling te gaan bewonderen. Niemand voorzeker zal zijn hulde weigeren aan de com missie die, voor hare vele moeiten en zorgen, de vol doening heeft van uitmuntend geslaagd te zijn. Zoowel ruime en rijke inzending als smaakvolle ranschikking werken mede tot een treffend schoon geheel, waarvan de indruk niet weinig verhoogd wordt, door de plaats waar men zich bevindt, een der fraaiste gedeelten van het Haarlemmer hout en door het ruime bezoek van een in een regt feestelijke stemming verkcerende menigte; zoodat alles te zamen geno men deze tentoonstelling die van Neerlands Nijverheid in ruimen zin waardig ter zijde staat. Door het Gemeentebestuur te 's Hage is aau den heer de Eerens te Maastricht gegund de levering der ijzeren spits.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1