N°. 413. Woensdag 3 Julij A°. 1861 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot majoor-kommandant der dd, Bchutterij te Dordrecht J. B. Smits van Nieuwerkerk, thans nuyoor-kommandant van het 2de bataillon rustende schutterij in het eerste district der provincie ZuidhollandL. Kruyff Lz.t burgemeester van Ridderkerk, tot secretaris dier gemeente; tot burgemeester der gemeente Zaamslag L. van Dixhoorn tot kantonrechter te Sluis, Mr. A. J. Hazenberg, plaatsver vangend kantonrechter en advocaat te Leidenen tot kanton rechter te Cortgene, Jhr. Mr. W. E. van Panhuys, advocaat te Middelburg. Heden is de zitting der Provinciale Staten van Zuid- Holland geopend. Tot buitengewoon lid van Gedep. Staten is op nieuw benoemd de heer Mr. H. J. C. Hoog. Op voorstel van den heer Yiruly is bij acclamatie beslotendat de verga dering en corps hare opwachting bij Z. M. zal maken ten einde den Koning de hulde der Staten te brengen en hun sympathie aan den dag te leggen, voor hetgeen door HD. is verrigt ten behoeve van zoovele noodlijdenden ten gevolge van den jongsten watersnood. Aan het verslag van den toestand dezer provincie over 1860 öntleenen wij het volgende: De bevolking bedroeg 31 December 1860, 626,262 zielen, dat is 7,791 zielen meer dan 31 Dec. 1859. Het getal land verhuizers bedroeg 199. De raming der ontvangsten van de verschillende gemeenten heeft bedragen 5,299,915,88. De uitgaven werden geraamd op 5,294,425,05. De vochtige, gure weersgesteldheid gaf aanleiding tot ty- pheuse ongesteldhedendoch de gezondheidstoestand was over ft geheel zeer gunstig. Aan de loting voor de nationale militie namen deel 5,935 personen, waarvan 2,725 voor de dienst gedesigneerden 3,212 finaal of voor een jaar vrijgesteld werden. De dienst doende schutterij was 9,106, de rustende 8,909 man sterk. Bij de 460 kerkelijke gemeenten werd door 537 leeraren en geestelijken dienst gedaan. Aan de koninklijke academie te Delft is voldoend exa men afgelegd voor de betrekking van O. I. ambtenaar le klasse door de heeren Mr. J. Bousquet, Mr. W. K. baron van Dedem, Mr. P. Deketh, Jhr. Mr. H. G. B. vanNahuijs en Mr. H. Semler. Naar men verneemt, is de commissie van het 5de groot Nederlandsch nationaal zangersfeest met den heer Hallo .té Nijmegen overeengekomen, om dat feest, hetwelk 34 en 5 Augustus a. s. zal plaats hebbente doen vieren op zijn fraai en welgelegen kastéél Batouwzate. Uit Deventer wordt berigtdat een commissie van dén gemeenteraad de wenschelijkheid heeft betoogdom het aldaar bestaande Athenaeum te veranderen in een hoogere indus trieschool tot opleiding voor dé nijverheid. Deventer is daar toe een zeer geschikte plaats, dewijl het natuurkundig kabi net, het scheikundig laboratorium, de practische geest der ingezetenen en de nabijheid van het nijvere Twenthe daartoe zeer bevorderlijk zouden zijn. Een voorbereidende school zou men niet noodig achtendaar het gymnasium hiervoor kan dienen. Het onderwijs op de polytechnische school moet theo retisch en practisch zijn, waartoe men een mathematische, een mechanisch-technische en een chemisch-pharmaceutische klasse noodig zou achten. Daarvoor zou men behoeven 6 hoogleerarenin wis-, toegepaste werktuig-, natuur-, en werk tuig-, theoretische en praktische scheikundealsmede in natuurlijke Scheikunde; - Voorts 3 lectorenin praktische schei kunde, raeétkundè en teekenén en in boekhoudenaardrijks kunde, statistiek en handelsrecht, eindelijk een leeraar in de geschiedenis en letteren. - Het schoolgeld te bepalen op 100, berekent men de inkomsten op 3700; terwijl de uitgaven worden begroot öp f 20250 's jaars. Men schrijft ons uit Haarlem Het muzijkcorps van het 16de Oostenrijksche infanterie- regiment heeft gedurende vijf dagen de feestvierende Haar lemmers een uitnemend muzikaal genot verschaft. Woensdag avond heeft genoemd corps zich voor het eerst op het bui tengoed Spaarnhove laten hoorentot groot genoegen van een menigte muziekliefhebbers. Ook den volgenden avond is er weder ter zelfder plaatse door dezelfden concert gegeven, waarna er naar den zoogenoemden vuurvogel is geschoten. Vrijdag avond heeft het aangekondigde orgelconcert, door den heer Bastiaans gegevenin de groote kerk ten aanboore van meer dan 2500 menschen plaats gehad. Na afloop van heeft het Oostenrijksche muzijkcorps van 9 tot'half 12 uur op de groote Markt eenige zeer schoone stukken uifge- LEIDSCH DAGBLAD. Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 8 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1; over Triëst, 6; over Marseille, 9 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente'Architect is te spreken te z\jnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Relastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1