Dingsdag 23 Junij. N°. 406. A". 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot adj.-comm. bij het dep. van Jus titie Mr. C. M. A. Hartman. De Minister van Financien heeft Mr. P. J. Paetsadv. te Leiden, benoemd tot commies op het bureau van den di recteur der registratie en domeinen in Noordholland te Am sterdam. Uit 's Hage wordt berigt, dat een nieuwen Gouverneur- Generaal van Neerl. Indie is benoemd, maar de benoeming eerst na het vertrek van den Indischen landpost zal worden openbaar gemaakt. Naar men verneemt is de kapitein Hovendaal van het 4* reg. inf. in rang overgeplaatst bij het le regement van gemeld wapen. Op het bureau van de centraalspoorwegmaatschappij te Utrecht had 11. Vrijdag de aanbesteding plaats van duikers en bruggen ten dienste van den aanteleggen spoorweg tusschen Utrecht en Zwolle langs Amersfoort voor de som van/23690. Heden Maandag morgen te 11 uur is de Prins van Oranje te Haarlem aangekomen, met het doel om de tentoonstelling der M. v. N. te openen. Na eenigen tijd in de concertzaal vertoefd te hebben is Z. K. H. te 1 uur naar het Eaadhuis gereden en heeft daar in de Eaadkamer eene aanspraak ge houden, in het bijzijn van Ministers, den Commissaris des Konings, rechterlijke collegiënde directeuren der M. v. N. de verschillende commissiën voor de tentoonstellingde Ge meenteraad enz. Gedurende dien tyd is er door de muzijkan- ten der stedelijke schuttery op de groote markt muzijk ge maakt en zijn er op het exercitieveld buiten de Nieuwpoort kanonnen afgevuurd. Na de aanspraak gehouden te hebben heeft Z. K. H. de tentoongestelde voorwerpen bezigtigd en zich herhaaldelijk met sommige inzenders onderhouden. Te 2 uur heeft Z. K. H. met de hoofdcommissie voor de tentoonstelling het raadhuis verlaten en is terstond daarna met den spoortrein naar 's Gra venhage teruggekeerd. Haarlem heeft een feestelijk aanzien, vlaggen en groen in overvloed. Het weder, dat in den voormiddag regenachtig en winderig was, is te 2 uur eenigzins zachter en droog gewor den. De toebereidselen voor de illuminatie, heden avond in den Hout te houden, beloven dat zij prachtig zal zijn. De Utrechtsche academiefeesten zijn 11. Zaturdag geslo» teneerst met een harddraverij voor boerenpaardenwaarvoor 16 waren ingeschreven. De prijs en premie bestonden uit een zilveren tabakspot en twee fraaije hoofdstellen. Bruine merriën van IJsselsteyn en Loenesloot hebben dien behaald. Een ma tinee musicale, waarop het muziek van het regiment grena diers en jagers een talrijk publiek vereenigde, schonk een genotdat al het vroegere bijna deed vergetenomdat het corps van den heer Dunckler overal en ook daar zijn roem handhaaft. Een groot Yauxhall met illuminatie, Vuurwerk en Bal in de Nieuwe Baanalwaar dat corps zich weder liet hoorenen die door een schoonen avond dubbel te genieten gafsloot de rij der feestendie bijzonder gelukkig zijn af- geloopenomdat er geen ongelukken waren te betreuren. De Begering van Utrecht heeft de ingezetenen dank gezegd voor de wijze waarop zij hunne deelneming in de plegtige gedachtenisneming van het 225-jarig bestaan der Utrechtsche hoogeschool hebben betoond en de verwachting uitgedrukt dat zij het steeds als een hunner dierbaarste voorrechten beschou wen zullen zulk een inrigting van hooger onderwijs binnen Utrecht te bezitten. Heden morgen woedde boven de gemeente Voorschoten een verschrikkelijk onweder, waardoor de woning bewoond door den bouwman K. van Leeuwen werd getroffen; gelukkig dat reeds in den nacht veel regen was gevallen anders ware welligt de woning in brand geraakt. Bij den bouwman C. van Haasteren aan St. Nicolaas brug moet de bliksem een stuk te veld staand graan zoodanig hebben getroffendat het eenige oogenblikken te voren zoo schoon staand gewas geheel ver koold er uitziet op een plaats in dat zelfde stuk land moet een gat in de grond geslagen zijn van 6 a 7 voet diepte. Ook is het Eoom- en Koffijhuis de Vink niet geheel verschoond gebleven, als hebbende de bliksem drie ruiten verbrijzeld, waarbij het gelukkig gebleven is. Zelden hoorde men hier zulk een verschrikkelijke donderslag als uit deze buiom streeks half acht uur. Van verdere ongelukken heeft men tot heden niets vernomen. Donderdag namiddag ten half 4 ure trok een zwaar onweder over Nijmegenhetwelk vooral woedde in de rigting van Groesbeek. In een bosch nabij de keet aan den thans gelegd wordenden weg van Nijmegen naar Groesbeekwaren drie arbeiders digt bij elkander staande werkzaam. Toen zij LEIBSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 36 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.j 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2} u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 46 m., 'savonds te 8,u. 16 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dageljjks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1