Kweekschool Tentoonstelling Nieuws. VADERLANDSCH FONDS Advertentiën. Vijf en twintig* Centen, zenkransen rondventende en andere heilige zaken, hem, naar zijn voorgevendoor den Paus zeiven geschonken. Ondanks deze hooge bescherming werd hij, op aanklagt van den bis schop van Neversveroordeeld tot twee maanden gevangenis. Deze nieuwe beproeving bluschte zijn hartstogt niet uit, en, om naar Parijs te kunnen gaan, kwam hij, Februarij jl. bij den onderprefect van Sens bedelen, die hem liet arresteren. Het is niet waar, zegt hij, dat ik gebedeld heb, mijnheer de rechter; ik ben heel eenvoudig gegaan naar den onderpre fect, die een zeer goed mensch is; ik heb hem iets gevraagd en hij heeft mij 5 francs gegeven, zeggende: Mijn jongen (Verbowe is 51 jaar oud) dat zal u helpen om naar Parijs te komenhij heeft mij gegroet en ik idem. Dat is alles. Gebe deld heb ik volstrekt niet. Wat den stok aangaat, de knop was op zijn hoogst zoo groot als een erwt; mijn broeder te Melun had mij hem gegeven om de honden wegtejagenen ik wist niet dat 't verboden was. Voor 't overige, mijnheer de rechter! wanneer gij mij veroordeelt, het zal niet zijn om dat ik het verdiend heb, maar omdat het de wil is van God. Na de conclusie van den advokaat-generaal en de verdedi ging van den advokaat gehoord te hebben, bevestigd het hof eenvoudig het vonnis der rechtbank. Verbowe gaat weg, zeggende: God wil het! In het Lagerhuis te Londen heeft de heer Forster 11. Maandag den secretaris van Staat voor de binnenlandsche za ken gevraagd of H. M. regering stappen zal doenom een herhaling van de halsbrekende voorstellingen van Blondin in het glazen paleis van Sydenham te verhinderen, of althans te beletten, dat hij zijn kind wederom aan zulke groote gevaren blootstelt. Blondin heeft namelijk 11. Zaturdag zijn kind, een zevenjarig meisje, in een kruiwagen langs het koord van de eene zijde van het transcept naar de andere gereden. Sir Cor- newal Lewis antwoordde, dat hij aan de directeuren van het glazen paleis een waarschuwend schrijven heeft gerigthetwelk hij overtuigd was dat zoude voorkomen dat het kind ander maal aan zulke gevaren zou worden blootgesteld. Zaturdag avond is de uitgestrekte fabriek van de heereu Parr, Curtis en Madeley te Manchester geheel afgebrand waarvan de schade wordt berekend op 70 a 80000 p. st., die slechts voor de helft is verzekerd. Promotiën aan de JLeidsche Hoogeschool. 21 Junij. - In de Godgeleerdheid den heer A. C. Duker van Enkhuizen, met een academisch proefschrift, getiteld: Disquisitio Historico- Theologica de pugna Voetium inter et Cartesium. OFFICIEEL NIEUWS. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantonge recht, op den 17 Junij 1861. 1 Wegens het los laten staan van een bespannen rijtuig zon der toezigt. 2 Wegens het rijden door de Donker- en Vrouwensteegen in verkeerde rigting. 1 Wegens het rijden over de klinkerstraat, bestemd voor voetgangers. 2 Wegens zittende op hondenkarren te rijden binnen de gemeente Leyderdorp. 15 Wegens op de openbare straat zich in kennelijken staat van dronkenschap te vertoonen. 1 Wegens het verontreinigen der straat. 1 Wegens het baggeren in de Singelgracht zonder consent. 1 Wegens het op den kant der wal staande te hebben ge baggerd. 3 Wegens het baggeren in den Rijn zonder consent. 4 Wegens overtreding van art. 288 Algemeene politie-ver- 1 h 297 J ordening. Wordt GEVRAAGD tegen 1° Julij a.s. 17 a 18 jaren oud. Adres in persoon aan het Bureau van dit Blad. ter aanmoediging van 'sLands Zeedienst, opgerigt In 1781. Gratificatiën Betaling op Maandag den 1 Julij 1861 ten elf ure te Amsterdam en elders bij Commissarissen van voor noemd Fonds. Z E S3 "V A. A. R 17 te Amsterdam. Donderdag 27 Junij 1861ten negen ure, aan gemelde Kweekschool of drie da gen vroeger bij Commissarissen buiten Amsterdam, INSCHRIJVING voor JON GELINGEN, welke in dit Gesticht wen- schen aangenomen te worden. - Zij moe ten zijn Nederlander, geboren tusschen den 1 September 1846 en den 1 Septem ber 1848, en de maat hebben van ten minste 140 duim Nederlandschbuiten de Schoenen zij kunnen zich aangeven zoowel voor de gewone Koopvaardij als voor de dienst op de Gouvernements- Schoeners en Kruisbooten in Nederlandsch Oost-Indië, Dit WEEKBLAD, waarvan het Eerste Nommer zal verschijnen des Zaturdags vóór de opening van de door de Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid uitgeschreven Algemeene Nationale Tentoonstelling van Nijverheid te Haarlemen dus den 22 Junij a. s., en waarvan het laatste Nommer van de pers zal komen bij het slui ten der Tentoonstelling, zoodat het in hoogstens acht bladen kompleet zal zijn, zal worden verdeeld in drie Hoofdafdeelingenen wel II. a. Berigten, Kennisgevingen en Programma's der Hoofd- en Sub-Commissiën voor de Tentoonstelling en voor de door de Stad Haarlem te geven Feesten. Vertrek-uren van de Treinen langs den Hollandschen IJzeren Spoorweg. Aanwij zingen van Logementen, Uitspanningen enz., binnen en in de omstreken van Haarlem. b. Verslagen wegens officiële bezoeken aan de Tentoonstelling gebragten de daarbij gehouden Aanspraken. Beschrijving van de gegeven FeestenPublieke Vermakelijkheden enz., en vermelding van die welke in de volgende week zullen plaats hebben. Opgave van het getal BEZOEKERS van de Algemeene Ten toonstelling, de Feesten op Sparenhovede Bloemen-Tentoonstelling, het aantal Reizigers met de Spoortreinen. Voorts alles wat tot de gedenkwaardigheden dei- Tentoonstelling en van de Feesten gerekend moet worden. c. Toertjes in Haarlem's overschoone Omstrekenmet aanwijzing van de schoonste gezigtspuntenafstands-opgave enz. Varia. III. AdvertentiënBerigten en Aankondigingen van de Hoofd-Commissiën voor de verschillende Tentoonstellingen en voor de Feesten van Inzenders, en andere Belanghebbendenvan de Publieke Vermakelijkheden enz. De Uitgever, op een buitengewoon groot debiet rekenende, heeft den Prijs Goed- kooper gesteld dan er tot nog toe eenig Drukwerk in Nederland verkrijgbaar was, namelijk elke Nommer van een Vel dubbeld roijaal 4°. formaafr, alzoo 16 pagina's in twee kolommenmet duidelijke letter zeer compres gedruktzoodat zij onge veer den inhoud van 80 gewoon gr. 8°. bladzijden bevatten, die bovendien versierd zijn met Houtgravurenplatte grond van het Tentoonstellings-gebomo; enz. op slechts zoodat het geheele Werk, den inhoud van ruim 600 pagina's gewoon 8®. druk, niet meer dan TWEE GULDEN kosten zaltenzij men de toezending franco per post mogt verlangen, in welk geval voor elk Nommer Vier Centen extra zal worden berekend. Men teekent in bij alle Boekverkoopers en Postdirecteuren des Rijks. Haareem, Junij 1861. J. J. WEEVERINGH. voor de I. Beschouwingen van de Tentoonstelling

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3