Advertenliën. WOLLENNAAISTER, HOOGHEEMRAADSCHAP in het Hotel DEN BURG te Leiden van Wille Linnen en Katoenen Goederen, Menbelgordijuen en Neteldoeken, fHng-sdag avond Finale Sluiting*. HET LEVEN VAN PRINS VAN ORANJE. van tweede druk, bewerkt door zonder eenige aanleiding hare Ministers bijeen riepwaarover Lord Palmerston zich zelfs min of meer geraakt betoonde. In Engeland wordt haar toestand zorgvuldig verborgen gehou den uit gevoel van eerbied voor den troon spreekt niemand er over, maar dit neemt niet weg, dat die toestand een zeer ernstig karakter aanneemt en er zich verontrustende kentee- kenen openbaren. Men sprak reeds van een plan om Prins Albert tot regent te benoemen. Op den spoorweg tusschen Dusseldorp en Elberfeld is naar men uit laatstgen. stad berigt, voor eenige dagen een afschuwelijke misdaad gepleegd. Bij den sneltreindie te 1 uur uit Dussel dorp vertrektnamen twee dameswaarvan een van een dienst meisje en twee kleine kinderen vergezeld was, in een ledige coupé 2e kl. plaats; zij werden er spoedig gevolgd door een mandie opgemerkt baddat een der damesbij het nemen der plaatsbilletteneen zeer welgevulde portemonnaie had uit den zak gehaald. Naauwelijks was de trein Hochdahl gepas seerd of de booswicht viel op de dame aanverwurgde en beroofde haar, terwijl hij ook de andere bestal en het goed van het lijf rukte. Het noodgeschrei van deze, alsmede van het kindermeisje en de kinderen werd eerst gehoord toen de trein Yohwinkel genaderd was. Onmiddellijk werden de beide deuren van de coupé door de conducteurs bezeten zoodra de trein stilhieldwerd de booswicht gevat en in de kamer van den spoorinspecteur gebragt. Naauwelijks was hij dit vertrek binnengetredenof hij viel op een ambtenaar aan die zich toevallig daar bevond en wierp hem op den grondvier der sterkste spoorwegbedienden hadden de grootste moeiteom den misdadiger weer te vatten. Toen dit eindelijk geschied was, begon hij God om bijstand te smeeken en allerlei ver warde gebeden uittesprekenwaarschijnlijk om voor zinneloos gehouden te worden. Bij nader onderzoek vond men de por temonnaie van een der dames met haar plaatsbillet in zijn zak; die der andere dame schijnt hij uit het rijtuig geworpen te hebbentoen hij gevaar begon te duchten. Hij laat zich Markus noemen en verklaart te Barmen werkzaam te zijnmen houdt beide opgaven echter voor logenachtig. De fraaije concertzaal in Surrey, den 15 Junij 1856 geopend en sints dien tijd de getuige van menige schitte renden triomf van Julien's orchest, zoowel als van Dr. Spur- geons predikingis üingsdag avond een prooi der vlammen geworden. De brand is ontstaan door onachtzaamheid vau loodgieters die werkzaam waren op het dak van het gebouw dat juist geheel op nieuw was ingerigt voor muzikale uitvoe ringen. Het vuur nam zoo snel toe en was zoo hevig dat, na verloop van eenige urenalleen de vier muren nog te vin den waren. Men zegt te Parijs in officiële kringen, dat de Christen Daoud Effendi door de Porte tot gouverneur van den Libanon zal benoemd worden. Uit Napels wordt berigt, dat den 29 Mei 11. namens het Sardinische gouvernement een stuk gronds aldaar aan de ver tegenwoordigers van Anglicaansche protestanten formeel is over gedragen om te dienen tot het oprigten van een kerkgebouw tot uitoefening hunner eeredienst. Garibaldi wordt dezer dagen te Turin verwacht. OFFICIEEL HilflIIWI. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat, ter voldoening, aan het Koninklijk besluit van den l8n Aug. 1881 n°. 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den 16en dezer maand zal worden gehouden. De Burgemeester, hoofd van het Gemeentebestuur vau Leidendoet te weten, dat aan den Ontvanger der directs belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 4eQ dezer maand invorderbaar verklaard, Kohier op het patentrecht, over het dienstjaar 1860 en 1861, 4e kwartaal, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslagop den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Den 10den Junij 1861 overleed te Am sterdami, in den ouderdom van 28 jaren, de Wel-Edel-Gestrenge Heer B. W. A. HAL- BERTSMAin leven Luitenant ter Zee, 2de Klasse diep betreurd door zijne na- gelatene betrekkingen. Er wordt gevraagd eene tevens bekwaam in het Knippen, ge negen om bij een familie aan huis eenig werk te verrigten. Voor nadere inlichtin gen adressere men zich met franco brie ven onder letter H. aan het Bureau van dit Blad. De Ondergeteekende maakt bekend dat van heden af, ter Secretarie van Rijn land te Ley den, tegen den prijs van 25 Cents per Exemplaar, algemeen verkrijg baar is gesteld: Het Verslag van Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland aan de Ver- eenigde Vergadering, omtrent den toestand van het Hoogheemraadschap in 1860. De Dijkgraaf van Rijnland H. C. J. HOOG. Leiden, 12 Junij 1861. Wij ontvingen zoo even het berigt van onze Fabriekanten om de voorradige Goederen alhier tot het laatste stuk op te ruimen en zullen dus al onze Goederen tegen nog veel verminderde prijzen verkoopen, dan vroeger geannonceerd; die zich bevoordeelen wil, make van deze nimmer terugkeerende gelegenheid gebruik. De voorraad bestaat nog in kleine partijtjes Linnens, Tafel-, Servet-, Oogjes en Luijergoed, Damasten enjandere Tafelstellen, Satijn Strepen, piqué Rokken, Die met, Amersfoort, Kepers, half- en geheel linnen Zakdoeken, een partij enkele Ta fellakens en Ontbijt-Servetten, Kousen en Sokken, Shirting en Schotsch Linnen voor Dames en Heerenhemden, Meubelgordijnen en Neteldoeken, Flanellen en Flanellen Hemden en andere Goederen. DE CROOÏ COSIF. Alles wordt Buitengewoon goedkoop verkocht, Bij A. W. SYTHOFF wordt uitgegeven: WILLE I WW. JW. ËLB£ET S. Uittegeven in groot 12° Formaat, met een groot getal ophelderende STAALGRAVUREN, Compleet in 8 Afleveringen a 40 Cents de Aflevering.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3