Huishoudster Aanbesteding. Geveilde Perceelen. Advertentiën. EENE JUFVROUW zv;QiebgPaart ECHTSCHEIDING. Ministerie van Financiën. wildehij slechts een kort uitstel noodig had«drie weken zouden voldoende zijn- zeide hij- onder deze voor waarde- «geene voorwaarde," - viel de voorzitter hem in de rede, - //tot over veertien dagen 1" De heer Mirès werd zeer bleekmaar bleef zich zeiven tamelijk goed meester. Hij droeg het lint van het Eerelegioen in het knoopsgat. Slechts door een deurwaarder vergezeld is hij naar de gevangenis Mazas teruggebragt. Tot de stukken, die den beklaagde den voorzitter ter hand stelde, behoorde zeide hijhet bewijsdat de negen millioen van het verduisteren waarvan hij beschuldigd werd ingevolge de statuten aan de aandeelhouders waren afgestaan. Een ander zeer gewigtig stuk moet dat zijn, waarin de heer Mirès ver klaart zijn stelling sedert achttien maanden gevestigd te hebben. Dezer dagen trok een Israëlitisch handelaar in kruide nierswaren te Nenso een aanzienlijk deel der hoogste prijs in de Pruissische loterij. Zoodra hij daarvan berigt kreeg liet hij een groote hoeveelheid brood bakken dat onder de behoeftigen werd verdeeld; terwijl hij bovendien al zijn schuldenaars, winkeliers in de stad waar hij woonde, van wien hij minder dan 800 th. te vorderen hadde schuld kwijtschold. De heer Muller, te Metzeen protestantheeft zijn vermogen bij laatste wilsbeschikking vermaakt aan het Israë litische gasthuisaan de Protestantsche armenaan de alge- meene armen en aan de Kraaminrigting, ieder voor een vierde. Te Marseille, waar men zeer over de droogte klaagde, is dezer dagen een hevige regen gevallen, welke voor den oogst zeer weldadig is. Pater Gavazzi heeft 11. Dingsdag weder te Londen een lezing gehouden over de reformatie in Italië en verzekerde, dat vóór het einde van 1861 de Franschen en de Paus Rome zouden hebben verlatenterwijl hij in het Colyseum zou preêken. Op nieuw luiden de berigten uit Athene ongunstig. Ver scheidene Grieksche officieren zijn verbannen en het rechterlijk onderzoek tegen een aantal personen duurt voort. Men ver keert aldaar in eene spanning. Koning Leopold van Belgie heeft den Minister van finan ciën Frère Orban op zijn verzoek eervol ontslagen en benoemd tot Minister van slaat. De berigten omtrent den toestand van den Sultan lui den voortdurend ongunstiger en men voorziet, dat weldra het berigt van zijn overlijden zal worden ontvangen. ~~OFFICIEEL NIEUWS. Eerste Huwelijks afkondiging te Leiden 9 JunfJ 1861. Leendert den Houter, jm. 20 j. en Johanna Catharina Fon- teijn, jd. 22 j. - Willem Frederik Noest, jm. 27 j. en Jan netje Monteba, jd. 30 j. - Johannes Adolphus van Leeuwen, jm. 30 j. en Dorothea Eskensjd. 32 j. - Hermanus Jacobus Selier, Wedn. Johanna Bernts, 31 j. en Angenieta Maria Cornelia van Trotsenburg, jd. 24 j. - Thomas Stafleu, jm. 23 j. en Maria Suzanna Kraneveld, jd. 37 j. - Hendrikus van der Velden, jm. 26 j. en Francina Siebert jd. 21 j. - Pieter Johannes Berkhout, jm. 22 j. en Maria Catharina Jo hanna Gertenaar, jd. 25 j. - Arnoldus Johannes Jongmans, jm. 25 j. en Maria Catharina Elisabeth Sala, jd. 20 j. - Abraham Pont, jm. 26 j. en Josina van der Strigt, Wed, van Paulus Braggert, 37 j. De gehouden verkooping ten overstaan van de heeren A. Wijnstroom en Mr. J. L. Klaverwijden aan den Burg alhier den 8 Junij 1861; Een huis en erf met pakhuis en tuin, ingerigt tot disteleer» derijstaande en" gelegen aan de Lange Nieuw straat Wijk 7 N®. 891 en 892, opgehouden. Ten overstaan van den heer Mr. J. L. Klaverwijden; Een huis en erf, staande en gelegen aan de Westzijde van het Steenschuur Wijk 4 N®. 263, opgehouden. Voorspoedig bevallen van een Dochter M. C. VAN EWIJK geb. Brümmelkamp. Leiden, 10 Junij 1861. Eenige kennisgeving. zoo spoedig mogelijk bij eene Fatsoenlijke Familie geplaatst, van 's morgens 9 tot 's avonds 8 ureof als INTERNEom aan Kinderen van 5 tot 8 jaren onderwijs te geven in de Hollandsche en Fransche talen, rekenen, Aardrijkskunde, Geschie denis, beginselen der Muziek (Piano) en Handwerkenof wel om het bestuur eener HUISHOUDING op zich te nemen. De meest voldoende informatiën kunnen ver strekt worden. Adres onder Lett. J. M. franco aan het Bureau van dit Blad. Eene WEDUWE uit den Fatsoenlijken Stand mid- ■D delbaren leeftijd, zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk geplaatst als bij een of meerdere Heerenook is zij niet ongenegen de zorg voor Jonge Kin deren op zich te nemen. Reflecterende gelieve zich te adresseren onder Letters O. V. Brieven franco aan het Bureau van dit Blad. Bij vonnis der Arrondissements-Regt- bank te Leyden, in dato 19 Maart 1861, is het Huwelijk op 15 Junij 1848, tus- schen KNIERTJE VAN DER PLAS, zon der beroep, en JACOB VAN DUYN, Stuurman ter Koopvaardij, beide wonende te Katwijk aan Zee, voltrokken, op de vordering van eerstgenoemde, door Echt scheiding ontbonden» met alle de ge volgen van dien. P. K. DOE FF, Procureur. Provincie Zuid-Holland. Op Maandag 17 Junij 1861, des voor middags ten ll'/i ure, zal, onder nadere goedkeuring door den Staatsraad, Commis saris des Konings in de Provincie Zuid- Holland, ofbij zijne afwezigheid, door een der Leden van de Gedeputeerde Statenen in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in het 10ds District, aan het Lo caal van het Provinciaal Bestuur, te Gra- venhageworden AANBESTEED 1°. Het ONDERHOUDEN van en het doen van eenige HERSTELLINGEN aan de Gebouwen en Aanhoorigheden, lehoo- rende tot het Koninklijk Postkantoor te Gravenhaget gedurende vier jaren, ingaande met den dag van de goedkeu ring der Aanbesteding en eindigende 31 Mei 1865; 2°. Het ONDERHOUDEN van en het doen van eenige HERSTELLINGEN aan de Gebouwen en Aanhoorigheden, behoo' rende tot het Koninklijk Postkantoor te Leidengedurende vier jaren, ingaande met den dag van de goedkeuring der Aanbesteding en eindigende 31 Mei 1865 en 3®. Het ONDERHOUDEN van en het doen van eenige HERSTELLINGEN aan de Gebouwen en Aanhoorighedenbehoo- rende tot het Koninklijk Postkantoor ie Rotterdamgedurende vier jaren, in gaande met den dag van de goedkeu ring der Aanbesteding en eindigende 31 Mei 1865. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrijving, volgens 372 der Algemeene regelen en bepalingen. De Bestekken der bovengemelde Aanbe stedingen zullen boven en behalve aan het Lokaal van het Ministerie van Financien en dat van het Provinciaal Bestuur van Zuid- Holland, te 's Gravenhage, ter lezing lig gen op alle zoodanige plaatsen alwaar ge woonlijk de Bestekken van Waterstaats werken in gemelde Provincie ter lezing gelegd worden. Zullende Dingsdag vóór de Besteding, des morgens ten 10Rre» de noodige aan wijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere informatiën te bekomen zijn bij den

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3