EENE KEUKENMEID Huishoudster J. VAN HARDERWIJK, RZN., J. J. CREMER, AUGUSTE CLAVAREAU A. VAN DER HOOP, Jr 8". Ingenaaid. 5 Advertenliën. De Geschriften van J. KNEPPELHOUT. Verkooping in de Stails-Bank van Lccning te Lejden. deden de watereu van de Maas zoodanig wassen dat de oud ste bewoners zich zulk een plotseling hoogen vloed niet kun nen herinneren. Het water wies in twee uren 1.103 el. Alles weid te Gougnies Florennes, Villers-Potterie en elders over stroomd; ue bewoners moesten hun huizen verlaten, boomen werden ontworteld, de ie velde staande oogst verwoest, have en vee door den bruischenden vloed medegesleurd. Ook de spoorweg tusschen Sambre en Maas werd op onderscheiden plaatsen overstroomd; tusschen Assesses en Naninnes stond het water tot aan de treden der waggons. Ook het schilder achtige dal der Vesdre en Verviers werd niet gespaard. Daar bovenal teisterde een geweldige hagelslag het jonge groen van planten en boomen. Omtrent het verlies van menschenlevens is men nog in het onzekere. Men gelooft echter niet, dat iemand is omgekomen. Veel vee ging verloren. Opmerkelijk is het, dat te Charleroi het onweder zich slechts in een zeer ligten graad deed gevoelen, en het bevallige Chaufontaine zich in het heerlijkste zomerweder verheugen mogtterwijl deszelfs omstreken op dienzelfden oogenblik door een vreeselijk natuur verschijnsel werden bezocht. Garibaldi heeft aan den president der maatschappij tot bevordering van Ttalie's eenheid te Palermo den volgenden brief geschreven //Ik ben der maatschappij tot bevordering van Italie's een heid opgerigt te Palermodauk schuldigdat zij mij tot eere-voorzitter heeft benoemd. Daar ik door de Engelsche bla den vernomen hebdat er sprake is om het eiland Sardinië aan den Paus toetekennenis het denkbeeld in mij opgeko- men om aan uwe maatschappijwaarvan ik de eer heb lid te zijnde volgende resolutie voortestellenwier beginsel niet alleen door de leden der maatschappijmaar in 't. algemeen door alle Italianen behoort omhelsd en verspreid te worden r //Overwegende dat Christus, door het verkondigen van ge lijkheid tusschen alle menschen en volken op aarde, zich de algemeene erkentelijkheid en liefde heeft verworven (wij be- hooren tot de godsdienst van Christus), en overwegende dat de Paus de Kardinalende Sanfedistenalle huurlingen van Italië en de spionnen te Rome vereeuigddoor het provoce ren en het onderhouden van den burgeroorlog, de voornaamste hinderpaal zijn voor Italie's eenheid, zoo belmoren wij niet tot de godsdienst van den Paus. //Dientengevolge besluiten wij: //Eenig artikeldat de Pausde Kardinalenenz., enz,, onmiddelijk zich van Italië behooren te verwijderen, en wel zoover mogelijk, opdat de ongelukkige ïtaliaansche natie, welke sedert eeuwen het voorwerp was van hun folteringen zich definitief kan constitueren." Promotiën aan de Geidsche Hoogeschool. 4 Junij. - In het romeinsch en hedendaagseh Recht den heer A. Bloembergenvan Leeuwarden, met een academisch proefschrift over Papier aan toonder. 4 Junij. - In de Rechten den heer A. R. P. van Kinschot, van Gorinchem, met Theses. Een JONG 91ENSCH P. G., van fatsoenlijke fa milie, 22 jaren oud, zag zich gaarne op een KANTOOR geplaatst; ook zoude hij niet ongenegen zijn in eene zaak te associëren. Adres onder Letters Y. O» aan het bureau dezer Courant. m Eene WEDUWE uit den Fatsoenlijken Stand mid delbaren leeftijd, zag zich gaarne zoo spoedig mogelijk geplaatst als bij een of meerdere Heerenook is zij niet ongenegen de zorg voor Jonge Kin deren op zich te nemen. Reflecterende gelieve zich te adresseren onder Letters G. O. V. Brieven franco aan het Bureau van dit Blad. In eene der voornaamste steden van Zuid-Holland VERLANGT men van de P. G. die eene goede Burgerpot kan Koken en gewoon is Huiswerk te verrigten. Adres met franco Brieven on der Lett. A. bij den Boekhandelaar M. J. VISSER te Gravenhage. Bij A. W. 8YTHOFF te Leidenis verschenen: Op Dingsdag den llden Junij 1861, des voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederen beleend in de maand Februarij 1860. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags tea 2 ure, voor'tien ieder te zien. KLIKSPAAN, Studententypen. Voorberigt. - Inleiding. - Voorspel, - De Student-Leidenaar. - De Jurist-Litterator. - De Klaplooper. - De Diplomaat, - De Student-Autheur. - De Aflegger. - De Liefhebber. - De Praetor. - Bivalva. - De Student buiten de Academiestad. - De Hoveling. - Flanor. - Besluit. KLIKSPAAN, Studentenleven. Voorberigt. - Inleiding. - Voorspel. - De Academiestad. - Collegie. - Examen. - Promotie. - Minerva. - Dispuut-Col- legie. - De Rederijkerskamer voor uiterlijke Welsprekendheid. - Sempre Cres cendo. - Convocatie. - Schouwburg. - Thee. - Omgang. - Bijlagen. - Ophelderingeu, KNEPPELHOUT, Verhalen. Voorberigt. - Doodendienst. - Waanzinnig Truken. - Spel. - Eene heel lieve Soiree. - Naar Zomerzorg. - Een Quiproquo. - De Salon des Variétés. - Hoe toevallig Aart Zendeling werd. - De Portlandvaas, KNEPPELHOUT, Verhalen en Schetsen op reis. Voorberigt. - Geen Paard te rijden. (Spa). - Voor geld alles gedaan te krijgen. (St. Goar 9t, Goarshausen SchweizerthalLurley). - Hagen, heeft geen pleizier. (De Weiaaeu- stein. - Het Munsterthal). - Een Kastelein. (La Chaux-de-fonds). - Dageraad. (Chaumont). - De witte man. (Chillon). - Frits Fahrmbacher. (Het Jesuiten-Iu- stituut te Ereyburg). Eene wandeling op de Mer de Glacé. (Cbamou- nix). - Spelevaren op het Meer van Geneve. (Vevay). - Het algemeene Stemregt, (Vevay). - Een vorstje. (B- Wind. (Ostende). - Spa. - Eene Bad plaats. (Wiesbaden). - Die Platte. (Wiesbaden). - Schwetzingen. - Zeeziek, (Van Rotterdam naar Duinkerken). - De Badgast. (Scheveningen). Prijs per Deel2.50. JI i li 1? 1/117 P ^wee Novellen» Portretten. Kees Springer J* UlVCilUCn, jn eu buiten de Kerk. Met eene Lithogra- phie. Prijs1.90. Arme Samuël. Een Verhaal. Met eene Litho graphic. Derde Druk. Prijs 1.80. Fleurs de Familie. Avec une planche. Prix 1.50. JAT li \T Nagelaten Oost-Indische Gedichten. V Ail Ov/IjO I <f Met portret. Prijs1.80. Gebonden in Prachtband. Prijs Gedichten. 3.60. 4 deelen in Gebonden in twee linnen banden. Prijs 6.60.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3