Dingsdag 4 Junij. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. N°. 888. LEIDSGH MGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Adverteutiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 36 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u, 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 68 ra.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2j. u. Overige dagen 3 u. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ei kenkroon den heer C. M. Overgaauw te Rotterdamgedurende 25 jaren aan het hoofd der brandweer aldaar geplaatst. Z. M. heeft benoemd tot notarissen te Oldenberkoop J. C. Metzlar; te Workum K. Tjebbes; te Sa9 van Gent S. A. de Smidt; te Oenkerk S. Posthumus; te Gorredijk J. de Jongh Gz. en te Makkum S. J. Verwer, allen kand.-no tarissen en voorts eervol ontslag verleend op verzoek aan den len luit. der artillerie A. F. J. A. baron van der Duyn en aan L. F. R. Sinkel als griffier bij het kantongerecht te Almelo. De Minister van Binnenl. Zaken heeft op voordragt der commissie voor de Staatsspoorwegen aangesteld tot bouw- en werktuigkundige 1® kl. J. G. van den Bergtot sectie-inge nieur J. Kater; tot bouw- en werktuigkundigen 2® kl. K. H. van Brederode en A. L. van Gendt; tot opzigters der eerste kl. G. Montauban van Swijndrecht en F. Brandt; tot opzig ters der tweede kl. J. 0. Springer, F. H. Eussen, W. G. de Bruyntot opzigters der Se kl. J. W. R. Gerlach, H. Veel waard, W. J. Brade, J. Crollaer, W. Lorentz, W. F. Avesz, J. K. Labrijn, F. P. Berckenhoff; tot opzigters der 4® kl. A. Liese, P. J. Eussen, C. J. Hazewinkel Cz., P. J. Hofman, W. J. van Campentot opzigters der 5® kl. H. G. Braams, J. L. van Waning, A. O. Haccou, L. Bnrgersdijk, H. F. van Tricht, H. Bakker, Th. W. J. Vermasen, A. P. M. KapteynT. Helmich, J. van AsperenJ. A. Fricke, A. W. Stortenbeker, J. H. Henstedt, E. C. J. van der Horst, W. H. Westenborg, D. R. Bisdom, W. B. van Zwet en W. D. Eeltjes. Bij het Ministerie van Oorlog moet plan bestaanom de vesting Veere, die men voor de verdediging ongeschikt en onnoodig achtte ontwapenen. Een aanzienlijke hoeveel heid artillerie-materieel werd reeds naar de Willemstad en den Helder vervoerd. Omtrent de algemeene bijeenkomst der afdeeling van de Vereeniging het Metalen kruis wordt berigt, dat zij den 27 28 en 29 Augustus te Utrecht zal plaats hebben en dat de feestcommissie bestaat uit graaf Nahuys, den Burgemeester Kien en baron Taets van Araerongen. 1 De algemeene vergadering der Nederl. Vereeniging tot afschaffing van sterken drank zal dit jaar gehouden worden te Alkmaar den 9 en 10 Julij e. k. Wederom is heden bij den Hoogen Raad behandeld een zaak, waarbij het betrof de vraag, of een timmerman, tevens aannemer, verpligt was een afzonderlijke aangifte voor Let recht van patent te doen voor de meerdere werklieden dan waarvoor zijn aangifte als timmerm. was geschied. Die vraag meer malen door den Raad ontkennend beantwoord schijnt zich hier minder algemeen en op zichzelve voortedoen omdat van de zijde der administratie was beweerd dat door het Prov. Gerechtshof in Zuidholland in deze in hooger beroep recht doendewas na gelaten te vermeldendoor welke bewijsmiddelen ten processe blijkt dat de gerequireerde C. J. Singelsals aannemer gepa tenteerd, die meerdere werklieden als aannemer werkzaam had bij den bouw, waarvan sprake was. Op dien grond is dan ook als middel van cassatie voorgesteld schending van artt. 206 en 211 van het Wetboek van Strafvordering; welk middel nader werd geadstrueerd door den rijks-advocaat den heer Mr. G. Delprato. a. ook op grond der omstandigheiddat ten deze moet zijn geblekendat de bedoelde werklieden aan den timmermanswinkel werkzaam waren; terwijl niet bleekdat zij uit eigen hoofde van patent voorzienof gedekt waren door dat van den werkbaas. Hij was derhalve van oordeeldat die werklieden inderdaad waren te beschouwen als timmermans knechts van den gerequireerde en voor hen dus ook aangifte had moeten geschieden. Vooraf had de pleiter ook de ont vankelijkheid der ingestelde voorziening betoogd, niettegen staande de voorhanden zijnde vrijspraak, omdat die vrijspraak wa9 gegrond op 's rechters oordeelook in eersten aanleg dat, onder de omstandighedenin de beklaagde uitspraak ver meld, de te laste gelegde feiten geen misdrijf daarstellen zoodat hier kennelijk naar die beschouwing een ontslag van rechtsvervolging had moeten worden uitgesproken. Den 10 dezer zal het openbaar Ministerie in deze zaak conclusie nemen. Men verneemt, dat de kand. S. F. W. Roorda van Eysinga voor het beroep als predikant naar de Herv. gem, te Urk heeft bedankt. De leden der Herv. gemeente te Soesterberg hebben aan Ds. J. J. Bos te Soest een fraaije schrijftafel teiVgé- schenke gegeven als een blijk van erkentelijkheid .voor de

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1