N°. 387. Maandag 3 Junij. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LËIDSCH DAGBLAD. De prijs der Advertentiën i« voor elke* regel Zes Cents, behalve 35 Cent* zegel» recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk» Nonamers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u, 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u-, de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbutligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieinvstraal's morgens te 7 11. 30 m., 'smiddags te 12 n., 'snamiddags te 3 u. 46 m 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur, Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur, Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Di'recte Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze CouraDt verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 ia de drie maanden. Z. M. heeft benoemd bij de geneeskundige dienst van de landmagt tot apotheker 2de kl. Hille Feenstra te Leeuwarden en tot off. van gezondheid 3de kl. bij de Nederl. zeemagt J. Meyers. Bij Zr. Ms. besluit is aan den arr.-ijker der maten en gewigten J. G. E. G. Stierling, te Amsterdam op zijn ver zoek eervol ontslag uit die betrekking verleendmet ingang van 1 Junij a. s. Door Z. M. is benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon, den kapitein H. A. A. van Rijssenvan den staf der artillerieAdjudant van den Inspecteur van gemeld wapen. Bij beschikking des Ministers van Binnenlandsche Za ken is bepaald, dat de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofd-kiesdistrict Gouda, welke moet plaats hebben ten gevolge van het aannemen der betrekking van officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te 's Gravenhage door Jhr. Mr. W. M. de Brauw, zal geschieden op Dingsdag den 18 Junij en datzoo eene herstemming noodig isdeze zal plaats hebben op Dingsdag den 2 Julij aanstaande. De offici#r van justitie te Haarlem berigt, dat dooreen inwoner van de Haarlemmermeer, den 17 Mei jl., op de markt te Leidenaan een hem onbekend persoon zijn toevertrouwd 8 schapen en 1 lamom naar Haarlemmermeer te drijven en dat die schapen niet ter bestemde plaatse zijn bezorgd, maar onderweg zijn verkocht, ver beneden de waarde, zon der dat men weet werwaarts de drijver, die zich dan eens Bak ker, dan weder Kortrok noemde, zich heeft begeven. De offi cier van Justitie voornoemd verzoekt opsporing en berigt. Men klaagt en niet zonder grond over den tragen gang, die in den aanleg van Staatsspoorwegen is te bespeurenof schoon op de staatsbegrooting voor 1861 eenige millioenen daarvoor zijn toegestaandie altijd renteloos in 's rijks schat kist liggen. De commissie, tot dat werk door den Koning be noemd, laat wel teekeningen en plannen maken, stelt wel in genieurs en opzieners aan, maar van aanbesteding van wer ken die reeds kunnen worden aangelegdzonder dat ontei gening van gronden daaraan moet voorafgaanhoort men niet. Zoo het langer duurt, zal het ongunstig jaargetijde van zelf de voortgang verhinderenmaar tevens voedsel worden gegeven aan he! der regering nu en dan toegevoegde verwijt dat het haar met den aanleg van staatsspoorwegen geen ernst was. Met evenveel grond zou men kunnen klagen over de traag heid der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij in het jaar, dat verloopen is sedert zij de uitsluitende concessie verkreeg voor den aanleg eener lijn van Scheveningen over Leiden naar Woerden. Men blijft in het onzekere, of het benoodigd kapitaal aanwezig is en hierin ligt dan een aannemelijke oor zaak van traagheidhoewel men met uitstel niet voorwaarts komt en evenzeer voedsel geeft aan het herhaaldelijk geuit vermoeden, dat het met dien aanleg geen ernst is. - 't Ia te wenschen, dat op beide punten het nieuwe Ministerie in de eerstvolgende zamenkomst der Tweede Kamer wordt ga- interpelleerd. Gedurende den tijddat de algemeene nationale ten toonstelling van Nijverheid te Haarlem zal zijn geopend, zul len van stadswege eenige luisterrijke feesten worden gegeveu. Op Maandag 24 Junij, den dag op welken de tentoonstel ling door Z. K. H. den prins van Oranje wordt geopend zullen de muziekcorpsen van de Haarlemsche schutterij en het 2de regement dragonders zich bij verschillende gelegenheden doen hooren. In den avond zullen de Dreef en de Buiten - Sociëteit Trouw moet blijken worden geïllumineerd. Dingsdag 2j Junij, des namiddags 6 ure, Venetiaansch gondelfeest op het Spaarnmet versierde en verlichte vaartuigen. Woensdag 26, Donderdag 27, Zaturdag 29 en Zondag 30 Junij groote militaire concerten van het muziekcorps van het 16de Oos- tenrijksche reg. linie-infanterie op de hofstede Spaarnhove. Vrijdag 28 Junij, des avonds te 7 ure, orgelconcert in de Groote Kerk. Zondag, 7 Julij, bloemen-tentoonstelling in de hertekamp van den Haarlemmerhout. Maandag 8 Junij, des namiddags 2 ure, ontvangst der Afgevaardigden van de Nederl. Maat schappij ter bevordering van Nijverheid. Des avonds 9 ure in de bloemen-tentoonstelling, soiree musicale, door het mu ziekcorps van het 33ste Oost-Prnisische fuselier-regiment. Ver lichting dezer tentoonstelling, welke op 12 Julij met een grande fête de nuit zal gesloten worden. Woensdag 10 Julij, kunstverrigtingentournooijen en olympische spelen, de» avonds te ure, op de hofstede Spaarnhove, door heér-ge^ zeischap Wollschiager, gevolgd door een concert/van bet meergenoemde Pruissische muziekcorps. Van Zaturdag 13 Julij tot Zaturdag 27 Julij, eenige muziekuitvoeringen /óp de hof-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1