N°. 382. Dingsdag 28 Mei. A°. 1861. v -• Binnenlandse!] Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Adverteutiën i» voor eiken regel Zes Cents, behalve 85 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk» Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u, 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 ra.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u, Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijt «-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 nur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89j uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - 'Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Men berigtdat de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft goedgekeurd de rigting van den staatsspoorweg van Hariiugen naar Leeuwarden ten zuiden der Harlingertrekvaart. - De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat zijn gewone audiëntie op Woensdag den 29 Mei aanstaande geen plaats zal hebben. - Naar men verneemt is door de arr. rechtbank te Mid delburg, ter voorziening der vacature als kantonrechter te Sluis, een lijst van aanbeveling opgemaaktwaarop voorkomen de heeren Mr. J. A. M. van der Hardt Abersongriffier bij het kantongerecht Te Medemblik; Jhr. Mr. W. E. van Panhuijs, advocaat te Middelburg en S. A. de Smidt, kand.-notaris te Sehoondijke. De Prins van Oranje begeeft zich naar 's Hertogen boschDeventer, Zutphen Roermond en Venlo, om de aldaar in bezetting liggende korpsen kavallerie te inspecteren. Aangenomen door Ds. H. G. van Nouhuijs te Ossen- dreeht het beroep naar de Herv. gemeente te Yeghel, door Ü9. G. H. van Borssum Waalkes te Zevenhuizen dat naar Joure en door D9. J. Vermeer te Koudekerke dat naar Gene- inuiden. Bij de Herv. gem. te Schraard in Friesland is beroepen de kand. H. Hasselman. De vroegere roomsch-katholieke kerk te Zutphen wordt thans ingerigt ten dienste der aldaar bestaande Vrijmetse laarsloge. Volgens een ooggetuige is de spoorweg van Elten naar Cleef reeds uitgebakend en gewaterpast. Van Elten naar Mun ster zal spoedig een begin worden gemaakt. Verder verneemt men dat de Pruissische regering aan HH. burgemeesters heeft aanbevolen, te zorgen dat door eigenaren, etc., geene be lemmeringen tegen deze uitbakeningen in het werk worden gesteld, om de uitvoering der opnemingen te verhinderen. Uit het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te Deventer zullen verscheidene zeer goed afgewerkte voorwerpen door de aldaar opgenomen lijders vervaardigd, worden gezon den naar de algemeene nijverheidstentoonstelling te Haarlem. Te Amsterdam is ontruimd het locaalwaar sedert het begin der vorige eeuw de waarnemingen betreffende de water hoogten van het IJ werden opgeteekend, waarvan de gemid delde stand het nulpunt uitmaakt van telling voor de betrek kelijke hoogten van den waterstand door het geheele land, bekend onder den naam van Amsterdamsche peil (A. P.). Zaturdag 11. is te 's Hage plotseling overleden Mr. J, G. A. Clantridder der orde van den Nederl. Leeuwlid van den Gemeenteraad en procureur aldaar. Hij mogt op 75- I jarigen leeftijd den 28 Januarij van dit jaar lu-t zeldzaam voor- I recht genieten van een 55-jarige praktijk. Als bestuurder van vele instellingen en vereenigingen van algemeen nut, was hij ijverig, hulpvaardig en bekwaam, zoodat hij de algemeen* achting genoot. Naar men verneemt heeft de Gemeenteraad van Weert andermaal besloten tot een gelijke regeling van het onderwijs als die onlangs, bij koninklijk besluit van 23 April dezes jaar9, vernietigd is, met bepaling evenwel dat de broeders der Onbevlekte Ontvangenis bun kloostergewaad in de school zul- len afleggendat de deur, door welke inwendig gemeenschap tusschen het klooster en het schoollocaal bestaatdigt ge« metseld en dat uitwendig aan het schoolgebouw een andera kleur dan aan het kloostergebouw gegeven zal worden. Te Texel zal op een der Eijerlandsche duinen een kustlicht of vuurtoren worden opgerigtter voorkoming zoo veel mogelijk van de talrijke strandingen die op die hoogt* altijd gebeurende Eijerlandtche gronden toch hebben bij de zeelieden eene treurige vermaardheid. Reeds moeten daar op metingen zijn gedaan. - De gecostumeerde optogt, in de volgende maand te houden door het Utrechtsche studentencorpszal bestaan uit acht groepen voorstellende verschillende perioden uit de ontwik kelingsgeschiedenis der Europesche volken, die elkander aldus zullen opvolgen 1°. De volksverhuizing. De Hunnen onder Attila. 2°. Het heldentijdvak der Germanen. De hoofdpersonen uit het Nibelungenlied. 3e. De vereeniging van het GermaanschRomeinsch en Christelijk beginsel. Het hof van Karei den Grooten. 4°. De vereeniging der Christenvolken tegenover het Ma- homedanisme. De hoofdpersonen van den derden kruistogt. 5°. De invloed der klassieke beschaving. Het hof van Lo renzo de Medicis. 6". De opkomende vrijheid, magt en invloed van den der den stand. Philips van Artevelde en de voornaamste Vlaam- sche burgers in 1382. 7*. Het bekend worden der Europeërs met^-lsudere wart r, V. -X .'.'—Ti'' *U\

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1