N°. 379. Vrijdag 24 Mei. A". 1861 t.i Binnenlandsch Nieuws. LEinSCII DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel- recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 in.; 3 u, 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u, 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 de overige werkdagen 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2^ u. Overige dagen 3 u, Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 30 ra., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u, 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m.Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 26 van elke maand. Rijt:«-Telegraaf. Werkdagen van 912 en vau 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 9^ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad u p onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag ia 11 uur. Commissie van Fabricage, üingsdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks Ie 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9 10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceynaan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 -2 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, 'van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Ridderkerk L. Kruyff Lz. en op verzoek eervol ontslag ver leend aan den kolonel C. G. van Dentzsch, chef van het wapen der artillerie in Neerl.-Tndie en aan den Oost-Indischen hoofdambtenaar J. H. Vemer, laatstelijk directeur der Finan- tien in Nederlandsch-Indie, beiden met toekenning van pensioen. Men verneemt dat de Majoor WLtwaall van Stoetwegen en de Kapitein Holtius, van het 3e reg. Vesting-Artillerie, in hunnen rang zijn overgeplaatst bij het reg. jVeld-Artillerie. Men verzekert dat Z. M. de Koning zich in het begin der volgende maand voor eenigen tijd naar het Loo zal be geven. -T- De audiëntie van den Minister van Oorlog zal Dings dag 28 Mei a. s. geen plaats hebben. De Eerste Kamer heeft zich heden Donderdag in hare afdeelingen bezig gehouden met het onderzoek van verschil lende wets-ontwerpenhaar door de Tweede Kamer toege zonden. In de school van de Willemstraat te Amsterdam hangt het portret van Z. M., door den Koning geschonken en voorzien van de eigenhandig geschreven woorden: «Herinnering aan den 8 April 1861. Willem." - De Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen heeft Zaturdag den 18den Mei 1861 te Haarlem hare jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Op die vergadering is onder anderen besloten tot bet opnemen in de werken der Maat schappij van een verhandeling van den heer Winkler te Haar lem over de fossile visschen van Solenhofenen een van den heer Bierens de Haan over een bijzondere methode om de waarde te vinden van eenige bepaalde zeer algemeene inte gralen. Van drie verhandelingen, als antwoorden op prijsvragen ingezonden zijn twee met goud bekroondalseen van den Hoogleeraar Oswald Heer te Zurich over de insecten van Oeningenen een over de ijsperiode van den hoogleeraar Sartorius Freyherr von VValtershausen te Göttingen. Men leest in de Delftsche Courant, in antwoord op het in de Nieuwe Rotterdamsche Courant voorkomende berigt be trekkelijk de beslissing, van regeringswege genomen, op het aangeboden ontwerp van een suppletiefonds voor het waar- borggenootschap van Te Winkel en Doijer, kunnen wij than# uit een goede bron nader de verzekering geven, dat de goed keuring der regering tot oprigting van een zoodanig fonds hoofdzakelijk geweigerd is op grond der daaraan verbonden verpligte deelneming in het nog bestaande waarborg-fonds welks voortdurende onbestaanbaarheid voor de misleide deel nemers thans volkomen gebleken is; zijnde door de regering te recht geoordeeld, dat zij, om consequent te handelen, de hand niet mogt reiken tot tijdelijke ondersteuning van een fonds door haar reeds in 1840 en nader in 1853, tot waar schuwing van het belanghebbende publiek, openlijk heeft af gekeurd. Uit dezelfde bron kunnen wij tevens hierbij het berigt voe gen, dat ook de Maatschappij de Voorzorg, welker oprigting reedszoo in dagbladen als in bijzondere geschriftenter sprake gebragt is, wegens baren hoogst gebrekkigen grondslag de hoogere goedkeuring niet heeft kunnen verkrijgen. Men verneemt, dat de verschillende afdeelingen der ver - eeniging het Metalen Kruis uit de onderscheidene gewesten in de laatste dagen van Augustus te Utrecht een groote al gemeene bijeenkomst zullen houden die drie dagen duren zal. De Utrechtsche academiefeesten zullen dit jaar gehou den worden van 17 tot 22 Junij. Behalve den gecostumeer- den optogt zullen concerten en feesten gegeven worden, waar toe in de Nieuwe Baan een danszaal wordt getimmerd 44 el lang en 20 el breed. Aanstaande Zondag zal te 's Hage worden gehouden de algemeene vergadering der orde van Vrijmetselaren, ressorte rende onder het Groot Oosten van het Koningrijk der Neder» landen. Na afloop der werkzaamheden zullen de Vrijmetselaren zich in het Hotel de Oude Doelen aan een banket vereeni genwaaraan de Grootmeester Nationaal, Z. K. H. Prins Frederik zal deel nemen. Aanstaanden Zaturdag zullen ook de Groot-Officieren van het Groot Oosten zich in het Hotel de l'Europe aan eenen vriendschappelijken maaltijd vereenigen. Te 's Gravenhage is het bouwen van een openbare school voor minvermogenden in de Badhuisstraat te Scheveningeu aangenomen voor de som van 20640 door den heer J. B. Maxwils. Te 's Gravenhage is Woensdag de 43e vergadering der Evang. Luth. Synode geopend. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1