N°. 377. Woensdag 22 Mei. A°. 1861. Biimenlandsch Nieuws. ]">r. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be- e Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing, Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 n. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 'smiddags 2£ u. Overige dagen 3 u. PostLualigtingen aan de LakenhalKatoeufabriek en op de Nienwstraat's morgens te 7 tl. 30 m 's middags te 12 tl., 's namiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille 9 en 25 van elke maand. -Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 2—7 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 91 uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie ia open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9 10 uur. jLantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnssn dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woeusdag en Donderdag van 9 uar vaa Zegel, Registratie dagelijks van 84, jvan de Hypotheken en het Kadaster, vau 94 uur. .- *1 Z. M. heeft benoemd tot notaris te Anjum, arr. Leeu warden K. S. Heep, kand.-notaris te Holwerd. Men verneemt, dat Z. M. tot officier der orde van den Eikenkroon benoemd beeft Mr. A. G. C. Alsche, laatstelijk oüicier van Justitie bij de arrondissements-rechtbank te 's Gra venhage. H. M. de Koningin, vergezeld van Hd. gevolg, is heden Dingsdag morgen uit de residentie naar Stuttgard ver trokken. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft H. M. een eind weegs vergezeld, en is daarna te 's Hage teruggekeerd. De Eerste Kamer der Staten-Generaal zal morgen Woensdag, des middags ten twee ure, hare werkzaamhe den hervatten. Zij is sedert 29 December 1860 niet ver gaderd geweest. Aan hare overwegingen zijn onderworpen de volgende wetsontwerpen: 1°. Nieuwe Rechterlijke Inrichting; 2°. Verdere regeling van het gebruik van het koloniaal batig slot van 1858; 3°. Verhooging van Hoofdstuk VIII (Marine) der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1860; 4°. Verdere wijziging van sommige bepalingen der wet van 12 April 1850 (Staatsblad N°. 15), houdende, vaststelling van het briefport en regeling van de aangelegenheden der brievenposterij5°. Bepalingen omtrent den doortogt en het vervoer van land verhuizers; 6°. Onteigening ter verbreeding en verlenging van de Marschpoortstraat te ZutphenV. Verklaring van alge meen nut van den aanleg van voetpaden in de Spui- en Vla mingstraten te 's Gravenhage; 8°. Onteigening van perceelen ten behoeve van den aanleg van eenen provincialen weg van Eindhoven, over Woensel en Sonnaar St. Oedenrode (Noord- brabant); 9°. Verduidelijking van a<*t. 18 der wet van 28 Augustus 1851 op de onteigening ten algemeene nutte (aard- haling); 10°. Verhooging van Hoofdstuk IV (Justitie) der Staatsbegrooting voor 1861; 11°. Definitive vaststelling van Hoofdst. XI der Staatsbegrooting voor 1861 (Dep. van Kolo niën); 12°, Onteigening van percelen ten behoeve eener tweede algemeene begraafplaats te Amsterdam; en 13°. Vele natura- lisatiewetten. Nopens den tijd, dat de Tweede Kamer der Staten- Generaal hare werkzaamheden zal hervatten, is nog niets be paald. Men verzekert dat die in de tweede helft van de maand Junij zal plaats hebben, maar met eenige zekerheid is daar omtrent nog niets bekend. Dezer dagen zal het nieuw gebouwde departement van Koloniën door de ambtenaren worden betrokken. Men verneemt, dat de geheele directie der Nederl, Rijn-Spoorwegmaatschappij van Rotterdam naar Utrecht wordt verplaatst, en het talrijk personeel zich aldaar met er woon zal vestigen. Aan den Secretaris der Maatschappij, die tevens Secretaris der Amsterdamsche Kamer van Koophandel is, wordt een tractementsverhooging verleend. De directeur gaat naar Engeland, maar komt telken maand herwaarts. Het station te Utrecht wordt vergroot. Woensdag 11. beeft op den Spoorweg van Aken naar Maastricht weder een déraillement plaats gehad't welk men algemeen toeschrijft aan den gebrekkigen staat van de rails en van de bekleedselen der wielen. Men hooptdat de rege ring ter voorkoming van groote onheileu een naauwkeurig onderzoek zal instellen. Men wacht op de Algemeene Nijverheidstentoonstelling, te Haarlem in de maand Julij te houdeneene kostbare verzameling diamanten. Gisteren, Pinkstermaandag, werd 's Gravenhage en Scheveningen ongemeen druk bezocht; de spoortreinen bragten gestadig stroomen volks aan dit bezoek werd door het weder zeer begunstigd. Men herinnert zich niet dat er in een jaar zoo veel levendigheid bij deze gelegenheid heeft plaatsgehad. Niettegenstaande de ontzettende drukte, die gisteren van des middags af aan te Scheveningen tot in den laten avond ge duurd heeft, is alles, zoo als gewoonlijk, weder in de beste orde afgeloopen. Het Gemeente-badhuisbenevens Zeerust ea de overige etablissementen waren opgepropt vol. De dit jaar zoo luisterrijke tentoonstelling van schil derijen lokte ook een talrijk publiek van binnen en buiten de residentie. Gisteren avond, bij de hervatting van de ten einde spoedende kermiswaren grootere of kleinere tenten druk be zet, waaronder de verschillende salons, het cirque en de me nagerie waarin het bedwang van de wildste dieren door den mensch gestadig de hoogste bewondering wekt. De commissie, benoemd door Burgemeester en Wethou ders van Haarlem tot regeling der te houden feesten bij gele genheid van de algemeene nationale tentoonstelling van nijver heid, heeft bekend gemaakt, dat zij voornemens is van 7 tot 12 Julij 1861 in de Hertenkamp, in den Haarlemmerhoutia de open lacht en voor zoo verre zulks noodig is onder tenten en in een afgesloten lokaalte houden eene tentoonstelling

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1