Buitenlandsch Nieuws. OFFICIEEL WIECWS. geraakten nabij Valkenburg in twist en handgemeen, met het ongelukkig gevolg, dat een hunner van de locomotief werd geworpen en onder de rijtuigen zoodanig "gewond "werd dat hij korte oogenblikken daarna overleed. De ander is bij de aankomst van den trein dadelijk in hechtenis genomen. Donderdag morgen zag men te Rijswijk een jeugdig paar, bruidegom en bruid sierlijk uitgedoscht, van de omtrek ken komende, uit een prachtige chais ter R. K. kerk afstap pen, alwaar het paar in den echt zou worden ingezegend. Na de voltrekking van de plegtigheid steeg het welgemoed in het rijtuig, doch naauwelijks even buiten het dorp begon het moedige ros voor het ligte voertuig te steigeren en wierp dit in een nabijgelegen sloot; terwijl het loswrong en het dorp inrende. De jong gehuwde vrouw was voorover in het water gevallen, de jonge man greep haar gelukkig spoedig, daar zij ligt anders, door den schrik bedwelmd, in den modder had kunnen stikken. Nu kwam zij er af met den schrikbeslijkte handen en aangezigt, verhavend goed en verlies van eenig gouden tooisel. Doch dit alles werd natuurlijk weinig geteld bij de redding van het levensgevaar, waaraan dit zoo even nog zoo blijmoedige paar op zijn eerste huwelijksreis was blootgesteld. Aan hetzelve werd dadelijk alle hul p toegebragt, die de omstandigheden eischten. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woens dag namiddag te 5 uur 48°, te 8 uur 42°, te 1(^ uur 38°, Donderdag morgen te 6 uur 35°, te 8 uur 42°, te 12 uur 53°, 's namiddags te 2 uur 50°, te 5 uur 49°, 's avonds te 8 uur 45°, te 10 uur 43°. Heden Vrijdag, 's morgens te 6 uur 43°. te 8 uur 49°, te 12 uur 51°, 's middags te 2 uur 50° en 4 uur 50°. Het vermogen des graven Montemolin en van zijn broeder de infant don Fernando, dat op ruim 8 millioen fl. wordt begroot, is bij testament door beide erflaters vermaakt aan de hertogin van Berryzij heeft daarvan echter afstand gedaan ten behoeve van den graaf van Trapani, die ten ge volge van de gebeurtenissen in Napels zijn gansche vermogen heeft verloren. De Minister van builenlaudsche zaken te Berlijn heeft den Pruissischen gezant te Turin gemagtigd, aan de paspoor ten der ingezetenen van al die landstreken, welke thans daad werkelijk onder de heerschappij van Koning Victor Emanuel staanhet gezantschapsvisa voor de reis naar Pruissen ook dan te verleenen, als die paspoorten in naam der Regering van het koningrijk Italië zijn uitgevaardigd. Het Pruissisch Heerenhuis heeft het ontwerp betreffende de grondbelasting in zijn geheel met 110 tegen 80 stemmen aangenomenzoodat. de regering de overwinning behaald heeft in die Kamer, waarvan tot dusver steeds een stelselmatige oppositie tegen eiken vrijzinnigen maatregel uitging. Bij Keizerlijk besluit van 1 dezer is de generaal Le- chesne, militair kommandant van het paleis van Dompiègne in de plaats van den onlangs overleden generaal Alexandre, tot gouverneur der paleizen van de Tuilerien en het Louvre benoemd. Een Parijsch dagblad van Dingsdag avond berigtdat de Nederlandsche Regering aan de Kamers de emancipatie in zijn koloniën zal voorstellen. De vrij gemaakte slaven zouden tien jaar onder toezigt staan en Chinesche koelies zouden even als in de Fransche, in de Nederlandsche koloniën wor den ingevoerd. Op het terras der lindeboomen bij het paleis der Tui lerien wordt thans een sierlijk langwerpig gebouw opgerigt tegenover de oranjerie, dat tot kaatsbaan zal dienen voor den Keizerlijken Prins. Dingsdag middag kwam er wederom een stoomboot regtstreeks van Londen op de Seine bij Parijs, geladen met allerlei koopwaren. De werklieden hebben veel schik in de goedkoope en fraaije Engelsche sokken zeep porceleinen en messen, die thans ten gevolge van het handelstractaat voor- deelig in Frankrijk kunnen worden ingevoerd. In het Palais Royal te Parijs wordt het kanon - dat trouwens sints lang niet meer door de zon ten twaalf ure wordt afgestoken - in de schaduw gesteld door een robijn Tan fTiff00 francs en een diamanten halssnoer van 500,000 francs waarde. Zondag viel te Parijs tot drie malen toe de sneeuw met groote vlokken. Het was opmerkelijk de kastanjeboomen en seringen in bloei te zien terwijl de sneeuw op de daken bleef liggen. De koude der laatste dagen heeft de zwaluwen, die zich in de vorige week te Parijs hadden vertoond, wederom verjaagd. In de omstreken van de hoofdstad, vooral in voch tige streken, zijn de jonge groenten bevroren; ook uit de zuidelijke departementen verneemt men dat de oogst aldaar ook zeer groot gevaar loopt door de herhaalde nachtvorsten. Te Rijssel in Frankrijk heeft men bij gelegenheid der openbare algemeene volkstelling in één huis gevonden 19 ge zinnen met 101 kinderen. Twaalf vrouwen waren in de blijde verwachting eerlang moeder te worden, zoodat de bevolking welligt met een 12tal zielen wordt vermeerderd. Men verneemt, dat de Prins van Wallis gedurende den vacantie-tijd der hoogeschool onderrigj in de krijgskunst zat ontvangen en tot dat einde het kamp bij Cnrragh Kildare zal bezoeken en geplaatst worden bij de grenadier-garde. Volgens de laatste berigten uit New-York was de geest drift, om den strijd tegen het zuiden te aanvaarden, nog grooter geworden sedert het berigt was ontvangendat een regement uit Pensylvanie op zijn doortogt door Baltimore van de zijde van het volk was aangevallen. Dagelijks ziet men wapenoefeningen en het wemelt in de straten van soldaten en vrijwilligers. Als vrijwillige bijdragen tot bestrijding der oor logskosten ontbreekt het niet. De majoor Anderson, die het fort Sumter heeft verdedigd, is te New-York aangekomen en heeft vele bewijzen van belangstelling ontvangen aangezien het thans duidelijk is, dat hij slechts voor de overmagt heeft moeten zwichten. r Berigten uit Charleston houden in, dat de zuidelijke troepen zich in een uitmuntende toestand bevinden. Men zeide dat het plan was, om met een leger van 50 a 60000 man door Virginie, waar men hoopte, dat het nog met 50000 man varsterkt zoude wordentegen het Noorden optetrekken. Maryland heeft thans er in toegestemd, dat dagelijks 5000 man bondstroepen door Baltimore trekken. De Amerikaansche aangelegenheden beginnen reeds vruchten te dragen. Het Journal du Havre deelt mede dat de katoen 50 pet. gerezen is. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantonge recht, op den 6 Mei 1861. 6 Wegens het in den winkel vóorhanden hebben van onder- wigtig brood. 1 Wegens het in den winkel voorhanden zijn van brooden die waterig zamengesteld en ongaar gebakken waren. 3 Wegens vervoeren van onderwigtig brood. 2 Wegens het aan de broodkeurders verhinderen of weige ren, om de in den winkel voorhanden brooden te wegen. 2 Wegens op de openbare straat zich in kennelijken staat van dronkenschap begeven. 5 Wegens overtreding van art. 288 Algemeene politie-ver- 1 n ff u 297 J ordening. Burgerlijke Stand te Leiden van den 2 Mei tot en met den 8en Mei 1861. Bevallen: R. Klok, geb. Groen, D. - J. WijlingD.- M. Overdijk, geb. de Haas, Z. - F. Maas, geb. Aniba, D. - C. Martens, Z. - C. C. Verhoeven, geb. van Üoijeti D. - A. Bienen geb. Coelen D. - K. Driebergengeb. Boude- wijns, D. levenl. - L. Poelijoe, geb. van Ewijk, Z. - S. Meijer, geb. Neuteboom, Z. - C. Filippo, geb. de Jong, Z.- J. Kloosman, geb. Braamberg, D, - A. Sijpestijngeb. Schmitz, Z. - J. H. van den Berg, geb. SchönZ. - P.M. Smit, geb. Leget, D. - J. F. L. Schnabel. geb. Wassing, Z. - E. Vijlbrief, geb. Groeneveld Z. - J. Kokkedee, geb. Mazurel, Z. - E. Kiekens. Z. - B. Nieuwenburg, geb. van

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2