N°. 360. Dingsdag 30 April. A°. 1861. Biimenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot off. van gezondheid 2de kl., bij landmagtden off. J. Sombeek van de 3de kl.; tot luit.-gen. en inspecteur der artillerie den gen.-maj. C. Daniels van Wijkhuyzen; tot gen.-maj. en dir. der 4ste art. directie den kol. W. F. Doorman, komm. van het 3de reg. vesting artillerie in diens plaats den luit.-kol. J. W. Tichler, komm. van het corps pontonniers en in diens plaats den majoor H. van der Meer de Walcheren; tot kap. 3de kl. bij het 3de reg. vesting-artillerie den lsten luit. P. du Puy bij het reg. rijdeude artillerie den lsten luit. J. Roosmalen Nepveudie gehandhaafd blijft in zijn betrekking van ordonnans-officier van Z. M. onder genot van zijn tegenwoordig tractement. Het voorloopig verslag van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal op het wetsontwerp betreffende de rechterlijke organisatie is met de antwoorden der regering rondgedeeld. De gevoelens van de leden loopen zeer uiteen. Geen aanmer king is gemaakt op de rechtsmagt der kantongerechten in strafzaken maar wel op die in burgerlijke zaken. Verschei den leden hebben bedenking tegen het beginsel van kennis neming der rechtbanken van alle strafzaken. De meerderheid is niet tegen de vermeerdering der gerechtshoven, maar ten aanzien van de cassatie oordeelden de meeste ledendat zij niet kan gemist worden. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dings dag 30 April a. s. geen plaats hebben. Eerstdaags zal voor de arr. rechtbank te Amsterdam een rechtsvordering worden behandeld ingesteld door den heer Douwes Dekker tegen den heer Mr. J. van Lennep, die be weert het kopijrecht van den Max Havelaar te bezitten ter wijl de schrijver beweert, dat de heer van Lennep slechts zijn lasthebber was en alzoo bevoegd te zijn, om een volksuitgave van zijn werk tot zeer goedkoopen prijs te bezorgen. Tot hiertoe heeft zich het gerucht, dat de heer Wilmer, pastoor van de Kathedrale kerk te 's Bosch tot bisschop van Haarlem zou benoemd zijnnog niet bevestigd. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Afgesch. gem. te Amsterdam door ds. W. A. Kokpred, te Hoogeveen. Men verneemtdat de commissie voor de Staatsspoor wegen na een plaatselijke opneming de rigting van een spoor weg, zooals zij tusschen Harlingen en Leeuwarden ontworpen was, heeft afgekeurd en aan den Minister van binnenl. zaken voorgesteld haar te bepalen ten zuiden van Harlingen en Leeu warden met 'een bogtom Franeker zooveel mogelijk te naderen. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95,, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 18 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. ^Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat :'s morgens te7 u. 55 m 'smiddagste 12 u.,'s namiddags te 8 u.4ö mr 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 aur. Kaateor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijasea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur; - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Te Vlaardingen is Woensdag morgen de vrouw van een kuipersknecht bevallen van een meisje en Donderdag avond van nog twee meisjes. Kraamvrouw en kinderen bevinden zich redelijk wel. Zaturdag zijn te Leiden aangekomen om in het Hui* van Militaire detentie te worden overgebragt, een transport van 24 militairen, in O. Indie tot gevangenisstraf veroor deeld en met de Medusa te Vlissingen aangebragt. Nadat Zaturdag de officieren der verschillende in be zetting liggende corpsen op het raadhuis van de regering had den afscheid genomen en de Burgemeester een hartelijk woord van dankbare hulde tot hen had gerigt voor de wijze, waarop die corpsen gedurende den tijd van hun verblijf tot genoegen en voordeel van de ingezetenen hadden gestrektzijn heden Maandag morgen van hier vertrokken de staf en drie com- pagnien van het reg. rijdende artillerie. In de Zitting van de Tweede Kamer der Staten «Gene® raai van heden Maandag deelt de Voorzitter mede, dat is in gekomen een ontwerp van wet regelende de zamenstelling bevoegdheid van den Raad van State. Voorts is ingekomen een missive van den Minister van Fi nancien, houdende inlichtingen op een adres van den gemeen teraad van Rossum, betrekkelijk de geestelijke goederen en inkomsten dier gemeente. In handen gesteld eener commissie van 5 ledente wetende heeren van Goltstein van Bosso Mackay, Cool en van Zuylen. De Voorzitter geeft kennis dat het eindverslag gereed is nopens het ontwerp van onteigening betreffende een poort te Zutphende dag der discussie zal nader bepaald worden. De heer van Bosse brengt rapport uit over het postverdrag met Oostenrijk, over de conclusie waarvan nader zal beslist worden. Aan de orde is de beraadslaging over het ontwerp tot na dere wijziging van sommige bepalingen der wet van 12 April 1850 (Stbl. N°. 15) houdende vaststelling van het Briefport en regeling der\aangelegenheden der brievenposterij' De HH. Gevers DeynootJ, Storm van 's Gravesande, Idserda, van Bosse, Dirks, van Goltstein, van Heukelom van Nispen van Zevenaer, Wintgens, van Eek en Nolthenius voeren daar over het woord. De Minister van Financien heeft geantwoord op de ,daartegen ingebragte betrekkingen, die betrekking hadden tot het verlies van 's Rijks Schatkist- ling [van brieven binneu de gemeenten van lieren, - tot het bestellen waar geen postkantoor bestaatea De fitting duurt voort.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1