N°. 357. Vrijdag 26 April. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot leeraar in de natuur- en wis kundige wetenschappen aan de kon. academie te Delft Dr. C. H. C. Grinwi9leeraar aan het Gymnasium aldaar, en tot leeraar in de Burgerlijke bouwkunde G. J. Morreopzig- ter bij de landsgebouwen te 's Gravenhage. Naar men verneemt, is door de arr. rechtb. te Sneek voor de tweede vacature als rechter, een lijst van aanbeveling opgemaakt, waarop zijn geplaatst de heeren: Mr. J. J. Bol- mansecretaris van Kollumerland en Nieuwkruisland (ook eerste kand. op de aanbevelingslijst voor de eerste vacature), J. Minnema Buma en P. Wierdsma Schik, beide advocaten te Leeuwarden. Behalve twee rechtersplaatsenzijn ook nog de drie plaatsen als rechter-plaatsvervanger in dat collegie onbezet, terwijl de betrekking van substituut-officier daarbij mede onvervuld is. Bij de Commissie te 's Hagetot inzameling van gif tentot leniging van den ramp, welke een gedeelte van Java heeft getroffen, is van HH. KK. HH. Prins en Prinses Hen drik der Nederlanden de aanzienlijke gift van 1200 ont vangen. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrij dag aanstaande den 26 dezer en die van den Minister van Oorlog op Dingsdag den 30 April aanstaande geen plaats hebben. De Minister van Oorlog heeft, naar men verneemt, de chefs van de verschillende legercorpsen gemagtigd dat wanneer de miliciens der ligting van 1860 den 22en der volgende maand in werkelijke dienst zijn opgetreden, alsdan de mili ciens der ligting van 1859, die zich bij de regimenten rij dende en veldartillerie onder de wapenen bevindenalsmede die welke bij het wapen der infanterie voor bij die corpsen ontbrekende vrijwilligers onder de wapenen zijn gehouden, in het genot van onbepaald verlof worden gesteld doch dat, daar er bij het reg. grenadiers en jagers en de overige infanteriecorp- sen incompleet van vrijwilligers ishet voorschreven met ver lof zenden bij die corpsen niet in eens kan geschiedenmaar successivelijk behoort plaats te hebben en wel zoodra de dienst dit maar eenigzins gedoogt; zullende echter al de mi liciens der ligting van 1859 niet langer dan tot den l6den Julij aanstaande in het genot van groot verlof moeten zijn. gesteld. - Ten vorige jare is de legerplaats te Millingen omstreeks de helft van Augustus betrokken geworden. Men verneemt dat dit jaar een groot gedeelte van het leger reeds in den loop van Julij aanstaande in gemelde legerplaats zal gekampeerd worden. Het laat zich aanzien, dat de badplaats te Scheveningen gedurende den «omer weder druk zal bezocht worden. In het gemeentebadhuis, in het hotel Garnie, in Zeerust en de voor naamste particulieren zijn althans nu reed9 vele appartemen ten verhuurd of besproken. Twee familien zijn al aangeko men. Het gemeentebadhuis, dat gelijk men weet thans door de gemeente onder eigen beheer i9 genomenzaler valt niet aan te twijfelen, door de aangebragt wordende verbete ringen en verfraaijingen zijn goeden naam zoo binnen aU bui ten 's lands weten te handhaven. Te Hoorn werd 11. Zondag een oude arme vrouw door iemand op de singels aldaar wonende in huis gelokt, onder voorwendsel dat men iets van haar wilde koopen. Nadat zij aan die uitnoodiging had voldaan, werd zij door den bewo ner als verdacht van zijn overleden vrouw te hebben behekst, geslagen en gesneden. Op haar geschrei werd zij ontzet. De Justitie heeft terstond onderzoek naar dit feit gedaan. Met het stoomschip Bordeauxkapt. Bijlzijn Dings dag te Botterdam aangekomen vier Fransche visschers, die door genoemden kapitein 11. Vrijdag avond, op ongeveer 14 Eng. mijlen van het eiland Ouessant, in een open bootje ontdekt en na veel krachtsinspanning van een wissen dood gered werden. Deze ongelukkigenwelke door een plotseling opgekomen storm waren afgedrevenhadden reeds den gehee- len dag hun krachten uitgeput, om de kust weder te berei ken tot dat eindelijk door het breken der riemen bijna alle hoop voor hen vervlogen was en zijgeheel afgematzonder water of proviandniet9 dan den dood voor oogen hadden toen genoemde kapitein het vaartuigje ontdekte enniettegen staande de hooge zee en het stormweder, met groote moeite er in slaagde hen aan boord te krijgen. Na aankomst te Bot terdam werd door de reederij onraiddelijk per telegraaf aan de betrekkingen dezer ongelukkigen berigt gegeven van hnn redding en zijn zij verder door den Franschen consul verzorgd en via Havre teruggezonden. Benoemd tot predikant bij de Hervormde gewwerrtw^e Zeerijp (Groningen) Ds. H. Bax, predikant te Vuursche -eo> aangenomen het beroep naar de Hervormde gemecjite t| LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon» en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken régel Zes Cents, behalve 85 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommérs Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 ra.; 12 u. 58 ra.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 65 ra., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89£ uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. -Be Gemeente- Architect is te spreken te zijnen buize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9A uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1