MAGAZIJN VAN LAKENS i HEEREN10DES. Te Koop Geveilde Perceelen. Advertenliën, GIESELEK, Lelirbuch der Kirchen- Geschichle. ONTVANGEN de NOUVEAUTÉS voor hel aan- staande Saisoen. HERINNERINGEN Worstelstrijd met Spanje OFFICIEEL I1Ë11W S. Leiden, 20 April 1861. 7°. Het stellen van vier Pompenmet het ma ken der aanhoorende waterputten. uit den door Mr. J. VAN LlüMËP. zoekenverklaard, dat zij geen reden zag waarom Griekenland de rentebetaling aan de guaranderende mogendheden niet zoude hervatten. Sedert dat tijdstip was de schuld jegens ons niet alleen niet verminderd, maar werkelijk toegenomen, of schoon de Grieksche regering, wel verre van in bekrompen geldelijke omstandigheden te verkeerenzoo wel in staat als geneigd scheen om aanzienlijke sommen te besteden aan de aanschaffing van oorlogstoomschepen. Het voor de houders van Grieksche schuldbrieven hierop gegeven zeer belangrijke antwoord luidde aldus: Op de aan merking vau het geachte lid voor Kendal betreffende Grieken land s schuld jegens de drie beschermende mogendheden kan ik antwoorden, dat Griekenland op dit oogenblik gereed is, om jaarlijks een som van 12000 als intrest der schuld aan dit land te betalen. De commissarissen, die in der tijd over deze zaak rapport uitbragten, hebben, indien ik mij goed her inner, verklaard, dat Griekenland thans in staat was om zijn verpligtingen jegens de drie mogendheden ten volle na te ko menen ik moet bekennen, te gelooven, dat het voor genoemd land beter ware zijn schulden te betalen, dan het geld te be steden aan andere doeleinden, waarvoor ik vrees, dat het be stemd is. Ofschoon het quota van 12,000 van Griekenland aannemende, moet ik toch zeggen, dat hieruit niet volgt, dat wij afzien van ons recht om ter gelegenev tijd aantedringen op het betalen eener aanzienlijker som." Te Madrid worden de meeste menschen boven de 109 jaren oud gevonden. Bij de laatste volkstelling is gebleken dat aldaar niet minder dan 7 personen van het vrouwelijk ge slacht wonen boven de 100 jaren, de oudste telt 116. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden 21 April 1861. Hector Eli Henry Fortanier, jm. 26 j. en Carolina Dirkje de Blank, jd. 25 j. - Maarten Kuivenhoven, jm. 23 j. en Maria van Buurenjd. 22 j. - Hendrik Sira, jm. 20 j. en Abigaël Piket, jd. 22 j. - Jan Nicolaas Huter, jm. 24 j. en Elisabeth de Ridder, jd. 25 j. - Samuel PlatteelWedr. van Elisabeth Brandhoff, 35 j. en Maria Simons, jd. 27 j. - Antonius Theodorus Cornelius de Bruin, jm. 23 j. en Jacomina Jo hanna Fortunati, jd. 27 j. - Dedde Fredriks Friesema, Wedr. van Cornelia Groenendijk, 40 j. en Catbarina Niemulder, jd. 34 j. - Jan Leget, jm. 26 j. en Aartje Margaretha Wage- mans, jd. 26 j. - Johannes Jacobus Flippo, Wedr. van Re becca Maas, 25 j. en Elisabeth Catharina Segaar, jd. 25 j.- Willem Smit, jm. 23 j. en Wilhelmina vau den Heuvel, jd, 27 j. - Abraham Johannes Seljee, jm. 21 j. en Amerensia Plant, jd. 23 j. De gehouden verkooping ten overstaan van de Heeren Mr. J. L. Klaverwijden en J. M. E. Dercksen aan den Burg al hier den 20 April 1861 N°, 1. Een huis en erf staande en gelegen in de Zonne- veldsteeg Wijk 4 N°. 445. Kooper C. W. Wijsman, voor 1300. N°. 2. Een dito staande en gelegen aan de Westzijde van de Koepoortsgracht Wijk 2 N". 73, niet geveild. De Ondergeteekende heeft de eer de Dames te berigten, dat zij op heden van Parijs ont vangen heeft de Modelhoe- den, Mutsen, Bloemen, Linten enz. Zich beleefdelijk aanbevelende. M. H. ACHTERBERGH Breedestraat, bij 't Gangetje, Voor eene Familie van 4 personen, des Zomers buiten wonende, wordt tegen Octo ber of November aanstaandevooral bij Fatsoenlijke Lieden, verlangd: een gedis- tingueerd liefst GEMEUBELEERD BO VENHUIS houdende minstens 6 Kamers, waaronder 2 grootemet alle daaraan voe gende gemakken en vrijen opgang. Franco brieven sub. Lett. O. aan de Boekhan delaren MIJS FAASSEN, te Tiel. De Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden zoowel binnen als buiten de Stad voor de vele bewijzen van vriendschap bij de viering van hun 25-jarig Huwelijk ondervonden. J. J. BILJOUW. A. M. BILJOUW, van der Putten. een keurig Exemplaar, bijna niet gebruikt van Voor 25.— in plaats van 48. Te bevragen onder N°. 7. aan het Bureau van-het Leidsch Dagblad. Hoogstraat, Wijk VII. N°. 3. BRUSS VAN BEETEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Leiden zijn van meening, in het bijzijn der Commissie van Fabricage, in het openbaar aan te besteden r 1°. Het venoen van den Toren van liet Raadhuis. 2®. Het houwen van een Schoollocaal aan het Pieters-Kerkhof. 3°. Het leveren van Schoolm.euhelen. 4°. De vernieuwing van het onderdek van de brug over den Singel voor de Morschpoort. 5°. De vernieuwing van eenige hrugwerken. 6°. De vernieuwing van vier gemetselde Bruggen En zulks op het Raadhuis binnen ge melde Gemeente, op Maandag 6 Mei 1861des middags ten 12 ure. De Bestekken zullen van heden af, dagelijks (uitgezonderd des Zondags) ter Secretarie dezer Gemeente ter lezing lig gen van 's voormiddags ten tien tot 's namiddags ten een ure; alsmede aan de Stads-Timmerwerfvan 's voormiddags ten tien tot 's namiddags ten zes ureter wijl door den Stads-Architect de verlangde ophelderingen en aanwijzingen worden ge geven. Van het bestek N°. 2 zijn gedrukte exemplaren te verkrijgen tegen be taling van 50 Cents bet exemplaar. Bij A. W. SYTHOFF is verkrijgbaar: Prijs 1.80. De vierde druk, dien dit werk beleeft, bewijst reeds genoeg in welk eene hooga mate het beantwoordt aan het doel, dat de schrijver er mede beoogde. Terwijl da uitmuntende gravures het een gezocht Pren tenboek doet zijn, strekt de geheele in houd om op eene gemakkelijke wijze da jeugd de voornaamste feiten uit den tach tigjarigen oorlog in het geheugen te pren< ten. De vijf en zeventig korte hoofdstuk ken bevatten een uitvoerig verhaal dei roemruchtigste gebeurtenissen uit dat tijd perk en op die wijze zijn de //Herin neringen" niet enkel voor kinderen maar ook voor ouderen van jaren een aan genaam onderhoudend werkdat in be trekkelijk weinig bladzijden een juist ei treffend overzigt. geeft van onzen strijd te gen Spanje. Voor hem die VANLENNEP's levendigen verhaaltrant kent, zal deze ge schiedkundige arbeid voorzeker geene aan prijzing behoevenzij zullen het zeker, met ons, gelukkig achten dat zulk een gevierd schrijver ook langs dezen weg velen niet enkel in kennis brengt met zijn ta lent, maar ook met eene periode onzer geschiedenis, die elk regtgeaard Nederlan der lief is, en waaruit de Grondlegger onzer onafhankelijkheid in al zijne grootheid en deugd uitkomt.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3