Woensdag 17 April. A°. '18(6 If J Binnenlandsch Nieuws. i\°. 349. \*Y? LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Noramers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 0 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieiuvstraat: 's morgens te7 u. 55 m 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 ii. 45 m 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijl-.s-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 9—10 uur. Kautcor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woeusdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur ''S Z. M. heeft benoemd tot kantonr. te Vlissingen Mr. F. J. Callenfels, thans te Sluis tot ontv. der dir. bel. te Ophemert Jhr. F. S. H. H. Bowier, surnumerair te 's Hertogenboschtot lid der comm. van insp. over het militair onderwijs voor het wa pen der cavallerie den gen.-majoor G. baron van der Duyn van Maasdamtot schoolopz. in het 2de schooldistrict der prov. Overijssel Mr. A. van Naamen van Eemnes, thans in het 6de district en in diens plaats G. D. Swanenburg de Veije te Dalfsen. Z. M. heeft den koinm. der eerevvacht te Amsterdam Jhr. Hoeuft van Velsen benoemd tot Kamerheer in buiteng. dienst. Men verneemt dat door Z. M. voor een jaar op non activiteit is gesteld de 1ste luit. de Vries van Heijst, van het 3de bat. 6de reg. inf. en zulks op verzoek. De zilveren beker, die door de bewoners van de Wil lemstraat te Amsterdam Z. M. den Koning is aangeboden stond op den Koninklijken disch Zondag II. voor Z. M. Her haaldelijk betuigde Z. M. den tégenover Hem zittenden bur gemeester zijn genoegen over dat geschenk en de wijze waarop het was aangeboden. Z. M. verklaarde, dat hij dien dag nimmer zou vergeten, terwijl de beker hem steeds dierbaar zou blijven. Naar men verneemt is de regering voornemens, zoo spoedig doenlijk welligt nog in den loop van het tegenwoor dig zittingjaar, aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal aantebieden een wetsontwerp nopens het beheer en de verant woording der koloniale geldmiddelen. Aan de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot ver hooging van Hoofdst. IV der Staatsbegrooting voor 1861, wegens de aankoop van een gebouw te Leiden, ten dienste van de rechtb. en het kantonger. voor de som van 15,500 benevens 5000 voor aanteschaffen mobilair. Maandag middag is een langdurige Ministerraad gehou den en heden een buitengewone raad. Heden hebben Hll. MM. de Koning en de Koningin henevens de overige leden van het Kon. gezin met een bezoek vereerd de tentoonstelling der prijsvoorwerpen van kunst en smaak, bestemd voor de algemeene verloting ten behoeve der ongelukkigen door den watersnood, welke tentoonstelling ge houden en morgen voor het publiek geopend wordt in de Go- thische zaal van het paleis van Z. K. H. den Prins van Oranje op den Kneuterdijk te 's llage, HH. MM. en Hll. KK. Llil, werden ontvangen door de Commissie voor die verloting, aan wier hoofd zich de graaf E. van Bylandt bevindt. De leden van de Commissie hebben de Vorstelijke personen zoowel in de Gothische als in de daarbij aangrenzende zaal en boven vergezeld. IID. hebben zoo vele ten toon gespreide voorwer pen van kunst en smaak en nijverheid, als hier met zulk een loffelijk doel zijn bijeengebragt, met de grootste belangstelling aanschouwd; het behaagde HH. MM. en HH. KK. HH. de Commissie hunnen bijzonderen dank te betuigen voor de groote zorg door haar besteed, om deze tentoonstelling eu deze verloting tot een zoo buitengewone hoogte optevoeren die de stoutste verwachting heeft overtroffeu. Na geruimen tijd in de beide zalen te hebben doorgebragt en zich ook de min der in het oog vallende bijzonderheden te hebben doen onder- rigten van deze rijke verzameling, door landgenoot en vreem deling als om strijd in dit Koninklijk paleis vereenigd, hebben de Vorsstelijke personen de zalen verlaten, onder be-, tuiging van hun hooge tevredenheid over al hetgeen zij daar hadden aanschouwdterwijl zij in hooge mate waardeerden al hetgeen van zoo vele zijden gedaan was voor dit liefdewerk. Morgen Woensdag zal alsnu de tentoonstelling voor het publiek worden geopend. Dan zal men omwarendat al het geen van tijd tot tijd nopens de ingekomen prijzen werd be- ligtvolstrekt niet overdreven was. Maandag 11. is door den procureur-generaal bij het Prov. Gerechtshof in Zuid Holland een hoogst belangrijke conclu sie genomen in de zaak van zekeren eigenaar van een buis te Rotterdamdie tegen deze gemeente een vordering tot schadevergoeding had ingesteld, wegens beweerde onrechtma tige slooping van zijn huis van wege de gemeente. Deze vor dering was afgewezen door de Rechtbank te Rotterdam, welke heeft geoordeeld, dat de gedaagde had gehandeld overeen komstig een wettige gemeenteverordening op het sloopen van bouwvallige huizen en daarom geen onrechtmatige daad had gepleegd. Van dit vonnis kwam de eischer in hooger beroep, eu deze zaak werd onlangs bepleit door Mr. A. M. van Sti-, priaan Luiscius voor de appellant. De proc.-gen. hij voormeld Hof concludeerde tot vernietiging van het vonnis der recht bank en toewijzing der vordering van den appellant. Die con clusie steunde voornamelijk hierop, dat de Gemeenteraad te Rotterdam wel bevoegd was eenige maatregelen omtrent bouw vallige huizen voor te schrijven maar dat de verordening, hier omtrent. gemaaktveel te ver ging en o. a. door te bevelen.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1