Binnenlandsch Nieuws. Buitenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot Komm. der Kon. militaire Akademie den majoor O. H. Kuyck van het reg. veldart. en tot ontv. der in- en uitgaande rechten en acc. te Poppe A. A. van der Baan, hoofdcommies op de linie te Koevorden. Voor de audiëntie, die Donderdag te Amsterdam heeft plaats gehad, waren 160 personen ingeschreven. H. M. de Koningin heelt een bezoek gebragt aan de tentoonstelling van bloemen en gewassen in het locaal voor de Volksvlijt, ver volgens aan de heeren Vos en Walter, restaurateurs van schil derijen aan Mevrouw de douairière van Munter en aan den kunstschilder Schouten. De landswerf is door de beide Prin sen bezigtigd. Z. M. de Koning heeft van eenige bewoners der Wil lemstraat, het zoogenaamde Pransche pad, te Amsterdam een zilveren bokaal ten geschenke ontvangen. Men verzekertdat de rigting van den Spoorweg van liet Nieuwe Diep naar Alkmaar niet over Schagen, maar langs de westzijde van het kanaal is bepaald. De Arrond. rechtbank te Dordrecht heeft Woensdag uit spraak gedaan in de zaken contra den heer Dr. J. W. E. de Man, lid van den Gemeenteraad te Oud-Beijerland, en den heer P. Leeuwenburgh W. Bz., wethouder te Heinenoord. De Rechtbank heeft beide beschuldigden schuldig verklaard. In de zaak van Dr. J. W. E. de Man heeft de rechtbank beslist, dat art. 47 der gemeentewet alleen recht geeft om zijn meening te uiten over behandeld wordende zakendoch anders nietvooral ook na het woord niet bekomen te heb ben weshalve de rechtbank Dr. de Man veroordeeld heeft tot 15 dagen gevangenisstraf, te ondergaan in eenzame op sluiting, ahmede in de kosten. In de tweede zaak heeft de rechtbank den heer Leeuwen burgh met vrijspraak op de vier overige puntenter zake van te laste legging van onoprechtheid en van verwaarlozing- van ambtspligtenveroordeeld in een geldboete van 100 en de kosten. Woensdag II. had te Delft het volgend ongeluk plaats. Bij gelegenheid dat eenige kinderen in de R. C. Hippolytus- kerk hun eerste communie dedenhad zich een menigte vrouwen en kinderen voor en langs het pastoorshuis aan het Oude Delft geplaatst. Een rijtuig, waarin studenten gezeten waren en dat door een hunner werd bestuurdreed daar voorbij en eenige kinderen geraakten daaronder, zoodat een zevental in meerdere of mindere mate ernstig werden gewond een hunner, die over den hals gereden werd moet althans in een vrij bedenkelijken toestand verkeerenterwijl van een tweeden de vingers zijn verpletterd en meest allen in het aan- gezigt bezeerd zijn. Vrijdag 11. ontstond er brand in een zoogenaamd braak- hok onder Marrum, ten gevolge van het droogen van vlas. Het geheele hok is afgebrand met al het daar aanwezige vlas en alle voorwerpen tot het schoonen van het vlas gebruikt maar tevens zijn daarbij omgekomen een knaapje van 10 jaren, 2 schapen, 3 lammeren, 12 hennen en een haan. Te Alkmaar is zekere klerk gevangen gezetbeschul digd van vervahching van bankbriefjes door verandering van de cijfers die de waarde uitdrukken. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's'Hage zal Zaturdag avond worden opgevoerd de opera VEtoile du Nord. De alg. Kerkeraad der Nederd. Herv. gem. te 's Hage heeft tot pred. beroepen Ds. J. H. Gunning te Hilversum, nevens wien op het drietal waren geplaatst Ds. Posthumus Meyjes te Groningen en Ds. Vinke te Rotterdam. Wij vernemen dat de voormalige kommandant der Leid- sche Schutterij, de Luit. Kolonel J. Henkes, tot een aandenken als blijk van gehechtheid aan het Korps offic. een keurig por- tret van Z. M. den Koning in een sierlijke lijst heeft ten ge schenke gegeven. - De gewezen Majoor Mr. D. Tieboel Sie- genbeek heeft te gelijker tijd door een doelmatig geschenk van zijn voortdurende belangstelling doen blijken. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donderdag 's avonds te 5 uur 54°, te 8 uur 44°, te 10 uur 42°. Heden Vrij dag 's morgens te 6 uur 44°, te 8 uur 43 12 uur 51°, te 2 uur 52° en te 4 uur 50°. Vergelijkende Staat van de zuivere opbrengst der opcen ten en eigen middelenten behoeve dezer gemeente geheven, gedurende de maanden Maart 1860 en 1861alsmede van die opbrengst over de 3 eerste maanden dier beide jaren. MIDDELEN. Geslagt (opc. inv.) 2023.02: Binnenl. Ged. (id.) 5688.46 Buitenl. Gedist. (id.) 321.831 Gemaal (eigen mid.) 6216.87 Wijn,fruit-kunst wijn (id.)1683.52s Turf (id.)- 915.66s Steenkolen (id.). 1201.10 Brandhout (id.).281.25 Zuivere opbrengst over de maand Maart. 1860 f 18331.73 1861 2235.97' - 5889.65 - 203.68 6474.90 1846.20 921.12s - 562.85 278.20 ƒ18412.58 s Zuivere opbrengst over de 3 eerste maanden. 1860 5503.08s 15606.40 873.09 16729.95 5429.47s -/ 1458.36s 2083.00 648.95 48332.31s 1861 5880.96 16827.82 902.13s 16988.94 4340.77s - 1294.19s 2547.85 502.65 49285.32s 's namiddags te Berigten uit Napels melden, dat de jongste reactionnaire pogingen het onderwerp zijn van een streng onderzoek. Die pogingen hebben in verscheiden provinciën plaats gehadmaar werden gemakkelijk onderdrukt, daar de bevolking er geen deel aan heeft genomen. 900 geweren zijn in beslag genomen. Voor het station van Caserta zijn verscheiden personen gear resteerd. De opstandelingen hebben te Castiglione allerlei gru welen gepleegd. Er is een gerucht in omloop, dat mobile co lonnes zullen worden gezonden om op het platteland de zamenzvveerders te ontwapenenzij zijn in benden verdeeld en hebben aanvoerders, die soldij ontvangen. De Napelsche na tionale garde heeft bij deze omstandigheid den lof verdiend van de regering. De bevolking is verontwaardigdmaar rustig. Uit Turin wordt gemelddat er een groote manifestatie van 6000 Garibaldisten zou worden gehoudenals Garibaldi zich naar de Kamer van afgevaardigden begeeft. De generaal Nino Bixio en eenige andere voorname leiders der Italiaansehe beweging hebben bij Prins Napoleon het middagmaal gebruikt. Kapitein de Rohan is uit Engeland naar Turin vertrok ken, om aan Garibaldi berigten van zijn financieelen agent en verscheiden belangrijke geschenken van zijn engelsche vrien den overtebrengen. Uit Parijs wordt berigtdat langs diplomatieken weg uit Berlijn is medegedeelddat de kwestie tusschen Dene marken en de hertogdommen een alles behalve vriendschappe lijke gezindheid tusschen de Britsche en Pruissische regerin gen heeft te weeg gebragt. Engeland zou aan Pruissen heb ben verweten, dat het zich in die zaak al zeer overdreven Duitschgezind heeft betoond'zoodat de spanning te Berlijn van dien aard moet zijn, dat men aldaar voor een afbreking der diplomatieke betrekkingen met Engeland beducht isin zonderheid wegens de meerdere toenadering tot de Napoleon tische politiek die men bij het Engelsch Ministerie opmerkt. Uit Londen wordt door hooggeplaatste personen verzekert, dat het Engelsche Ministerie van oordeel isdat het in Italië tot geen bepaald conflict zal komen. Men spreekt te Parijs van een reis des Keizers naar Brussel. Uit Parijs wordt berigtdat het plan tot afschaffing der plaatselijke accijnsen zoo groote hinderpalen ondervindt, dat de regering besloten heeft die zaak eerst in het volgende jaar bij de wetgevende kamers intedienen. De meerderheid van den Ministerraad ofschoon omtrent het wenschelijke dier afschaffing vrij eenstemmig, wenscht echter dat de centrali- sche wordt vermedenwelke uit zulk een afschaffing zou ont staan indien men daarbij onbepaald het voorbeeld van Belgie volgde. In de vorige maand had op de Abyssinische kust een verschrikkelijke gebeurtenis plaats. Koning Negouzié, mededin ger van Keizer Theodorus, werd, na in een gevecht met de troepen van dezen laatsten verslagen te zijn, omgebragt en gevild, waarna zijn lijk en die van twee zijner voornaamste strijdmakkers drie dagen lang aan een galg werden ten toon

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2