N°. 343. Woensdag 10 April. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH 1»Hi St f. x I. D«k« Courant ver»chijnt tlken dag, b«- balra Zon- «n Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cent9. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 8 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 8 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebyt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Poetbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 55 m.,'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m.Ooat-Indisohe Laodpost. Over Southampton,'! en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^. uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgern.ee et er en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie ia open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. -lie Gemeente- Arehitect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'sraorgens van 9—10 uur. Kaufcor der Plsustselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; - van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij Zr. Me. besluit vau den 6 dezer zijnmet ingang van den 1 dezer, bevorderd tot luits. ter zee der 2de kl. de adelborsten der eerste kl. J. M. Berends, J. A. de Gelder, W. J. A. Noltbenrus, J. W. van Kerkwijk, F. J. P. M. Mulder, J. P. Noorduyn, W. C. Scholten, J. Loots, A. G. Westeroueu van Meeteren, C. Bijleveldj hr. W. van Hogen- dorp, E. Simon van der AaJ. L. Duker, J. F. van Manen, J. C. Eek, W. A. Ariens, J. L. Inckel, A. P. Hoogwinkel en jhr. J. de Jong van Beek en Donk. Zijnde bij gemeld besluit tevens bepaalddat de adelborst der 1ste kl. L. B. van Maanenmet behoud van rang en ancienneteittot luit. ter zee van de 2de kl. zal worden bevorderdnadat door hem het examen voor dien rang voldoende zal zijn afgelegd waartoe hij tot dus verre wegens ongesteldheid buiten staat is geweest. De commissie uit het Prov. Gerechtshof in Zuid-Hol land zamengesteld uit de raadsheeren en Mrs. A. J. T. de Bordes en Jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland, benevens den proc.-gen. by dat collegie, den heer Mr. A. van Galen, zullen tot het afnemen van het examen voor de betrekking van cand.-notaris op Donderdag den 16 Mei 1861 en zoo noodig de volgende dagen in een der localen van dat hof zitting houden. Men verneemt dat den 23 dezer maand te 's Hage een aanvang zal nemen het reeds gemeld examen van onderoffi cieren van de verschillende legercorpsen, dingende naar den rang van 2en luit. der inf. voor het leger in Nederl. Indië. Ruim honderd aspiranten zullen daarvoor geëxamineerd wor den, die bij partijen van hun corpsen naar de residentie zullen vertrekken, ten einde aan dat examen deeltenemen, hetwelk zal plaats hebben onder presidium vau den luit.-gen. Duycker, inspecteur van het wapen der inf. Als leden der commissie zijn aangewezen de majoors Macleod en Schors, van het reg. grenadiers en jagers, alsmede de kapitein Riesz, van het eerste reg. vesting-artillerie. Als secretaris zal bij gemeld examen wederom assisteren de kap. Pfeiffer, van den generalen staf, adj. van den gen.-maj. Wilbrenninck, be velhebber van de 3de militaire afdeeling. Maandag middag zijn twee paarden met een wagen te 's Hage aan het hollen geraakt, waardoor een vrouiv over reden en zwaar gekwetst is, Gelukkig werden de paarden ge grepen en tot staan gebragt. Zoo dit het geval geweest ware, zou er een groot onheil hebben kunnen ontstaan daar H. M.' de Koningin in een rijtuig, met 4 paarden bespannen kwam aanrijden. In den vroegen morgen van Maandag 11. is te 's Hage «a een korte ongesteldheid overleden de heer van de Wate ring, ridder der orde van den Nederl. Leeuw, oud-inspecteur der registratie enz. De Koninklijke familie is heden Dingsdag met een buitenge wonen trein die te 12 ure 2 min. van 's Hage vertrokken was, te 1 uur 14 min. te Amsterdam aangekomen en door den raad van bestuur der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij aan het station ontvangen, die Z. M. met de overige leden derKoninklijke familie heeft geleid naar de luisterrijk versierde wachtkamer, al waar de burgemeester aan het hoofd van den Gemeenteraad Z. M. heeft begroet. De liedertalel Amstels Mannenkoor hief daarop een welkomstlied aan, waarna Z. M. in den stoet zooals die vooraf bepaald waszich met de Kon. familie voegde en langs den vooraf aangeduideu weg naar het Paleis werd begeleid. Te drie uur stapten de vorstelijke personen aan 't paleis af. Dade lijk begaf zich Z. M. met zijn doorluchtige omgeving naar het. balkon en verscheen bij herhaling aan het talrijk publiek, dat op den Dam vereenigd wa». Langs straten en grachten in de huizen en op de daken was een onafzienbare menigte, inwoners en vreemdelingen, vereenigd die lucht gaf aan hét hooggestemde gevoel van gehechtheid aan het Koninklijk Huis dat tot hoogernstige beschouwingen en opmerkingen overvloe dige stoffen geeft. Wij vernemen dat onze geachte en verdienstelijke landge-^ noote Mw. Oftermans v. Hoven is uitgenoodigd, om zich Vrijdag a. s. in Felix Meritis voor H.H. MM. den Koning en de Ko ningin en verdere leden van het Kon. gezin te doen hooren. Zingen kan goed en aangenaam zijn en soms heel ver rukkelijk doch op één voorwaardedat de burgemeester het goedvindt. Zoo begreep het de gemeenteraad te Staphorstdie in zijn algemeene politie-verordening bepaald heeftdat dat zingen niet mag geschieden op of langs de openbare straat of weg. Maar er had zich een geschil voorgedaan van een zanger, die zonder gemeld verlof zijn gave ten toon sjjmdrfe j wel in de nabijheid der publieke straat, maar tóch in de woning van een particulier en op een afstand van nagenoeg 5 a 6 el van den weg. Maar de zanger ontkwam de vervol ging niet. Hier, waar echter dat gezang geschiedde op bijzon-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1