N°. 336. Dingsdag 2 April. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot adv.-gen. bij het prov. Ge rechtshof in Noordhoiland Mr. P. S. Noyon, offic. van Jus titie te Sneek; tot rechter plaatsverv. bij de arr. rechtbank te Leiden Mr. W. C. D. Olivier, adv. aldaar; tot proc. bij de arr. rechtb. te Eindhoven B. A. van der Maden; tot no taris te Hulst M. Geene, cand. notaris aldaar en tot kapt. 3de kl. bij het 3de reg. vestingartillerie den lsten luit. H. A. C. Holtius, instr. bij het reg. veldartillerie. H. M. de Koningin en HH. KK. HH. prin» en prin ses Hendrik hebben Donderdag avond de godsdienstoefening in de Hoogduitsche kerk onder het gehoor van D«. Kögel en Vrijdag -de voorbereidende godsdiensoefening in de Klooster kerk onder het gehoor van den WEw. heer Ds. Koetsveld bijgewoond. Z. M. de Koning werd door een ligte ongesteld heid verhinderd die godsdienstoefening bijtewonenterwijl ook Z. K. H. de prins van Oranje, die's nachts van zijn inspectie reis naar Haarlem is teruggekeerd, belet werd tegenwoordig te zijn. Men schrijft uit 'sHage, dat het bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangig ontwerp-tarief van rechten op den in- en uitvoer door den nieuwen Minister van Financien zal worden ingetrokken. Nopens den tijd, waarop de Tweede Kamer hare werk zaamheden zal hervatten, is, gelijk gemeld is, nog niets met zekerheid bekend. Men houdt het evenwel daarvoor, dat dit in den loop der maand April a. s. het geval zal zijn. Intus- schen is door de commissie van rapporteurs opgemaakt en vastgesteld het voorloopig verslag der Kamer over het wets ontwerp nopens de nationale Militie. Dat verslag zal eerst daags het licht zien en aan de Regering worden medegedeeld. Men verzekert, dat het gouvernement zijn antwoorden op dat verslag met den meesten spoed zal inzendendaar het ver langt dat die voordragt nog in het tegenwoordig zittingjaar der Kamers worde afgedaan. Thans is het verslag der Eerste Kamer van de Staten- Generaal en het antwoord der Regering nopens het wetsont werp der Nieuwe Rechterlijke Inrigting in gereedheid en zal dat uitgebreide stuk weldra het licht zien. Waarschijnlijk zal het ontwerp eerlang afzonderlijk door de Kamer worden be handeld. Immers eerst bestond wel het voornemen daarmede te wachtentotdat er meerder ontwerpen bij de Kamer aan hangig zouden zijn, maar daar het geheel onzeker is wanneer de Tweede Kamer meerdere ontwerpen in gereedheid zal heb ben gebragt, schijnt nu de Eerste Kamer het wetsont werp op de Rechterlijke inrigting afzonderlijk te zullen af doen. De Minister van Binnenl. Zaken heeft het plan der rigting van den spoorweglijn tusschen Scheveningen en 's Gra venhage vastgesteld, behalve een geringe wijziging, die daar in nog kan worden gebragt ten aanzien van de rigting langs het Badhuis. Te 's Gravenhage zal de weg loopen te beginnen van Bellevue door de Koekamp en de Maliebaan, zoo digt mogelijk naar de zijde van het kanaal langs het Boorhuis tot in den Benoorderhoutschen polder, alwaar het station zal worden gevestigd. Men berigt, dat de tegenwoordige Minister van Kolo niën afwijzend heeft beschikt op het adres van Reeders en Boekhouders te Rotterdam omtrent de vrachtvermindering. Het heeft Z. M. den Koning der Belgen behaagd, aan de commissie voor de algemeene verloting te 's Hage een prachtige schilderij te doen toekomen voorstellende een der gcwigtigste oogenblikken van het beleg van Ostende. Z. M. had de vervaardiging van dit schilderstuk opgedragen aan den heer Slingemayer. Deze groote schilderij mag wel onder de allereerste prijzen gerangschikt worden want zonder overdrij ving houdt men het daarvoor, dat dit kunststuk voor niet minder dan twintig duizend fr. is vervaardigd. Ook verneemt mendat onder de vele schilderijendie bij de commissie zijn ingekomener een is van den beroemden schilder Gallait, - Woensdag 11. is weder een lijk gevonden van iemand, die bij het bekende ongeluk der Capelsehe stoomboot in de maand Mei des vorigen jaars het leven heeft verloren en wel op dezelfde plaats, waar de boot gezonken is. Te Sleeuwijk is een persoon in hechtenis genomenals vermoedelijk te hebben aangestoken een hnis, dat voor ruim twee jaren is afgebrand. Beroepen bij de Herv. gemeente te Vlissingen Ds. G. L. Fruitier de Talma te Scherpenzeel. ^r Door den Gouverneur-Generaal van NeêHT Ind^zijrr o. a. benoemd tot proc. gen. bij het Hooggerecl^tsbof vaaNed. Indie Mr, W. Rappard en tot tijdelijk vervangör van dén nó- I I.I1ISI II DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam ts 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 ra., 'savouds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijl.s-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89*. uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 10—2 uur. De Gemeente-Architect is tc spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantcor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Ding9dag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. UIT HOOFDE DEK FEESTDAGEN ZAL MAANDAG AVOND DIT BLAD NIET WORDEN UITGEGEVEN.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1