SPAARKAS. (Êröjjhunfl bes Cursaals, 1. ^tprit. HET LEVEN VAN OFFICIEEL NIEtWI. Bevallen: A. Heymans, geb. Florijn, D. - A. G. E. van Wensen, geb. Schmier, D. - J. van der Laaken, geb. Groeneveld, Z. - E. Polingeb. Selier, Z, - S. W. Perrin geb. Wetrens, D. levenl. - J. G. Waage, geb. Smits, D. - A. P. Labree, Z. - F. van der Mark, geb. de Vries; Z. Overleden: J. Leupe. 4 j. - J. Heusen, 1 j. 5 maan den. - H. A. Smit, 1 maand en 3 dagen. - P. M. Bulleman, geb. Bolstier, 51 j. - Pleuntje van Oosten, 77 j. - W. Smit, 43 j. - J. H. Leembroek, 74 j. - C. Bakker, 20 j. - Cath. de Haas, Wed. de Winter, 81 j. - Herm. van der Reek, 72 j. - P. Kwik, 3 j. en 6 maanden. Advertentiën. KINDERZENDINGGEN00TSCH4P. Bijeenkomst der leden op Tweeden Paaschdag, des namiddags ten half vijf ure in de ZAAL Noordeinde. Alle belangstellenden worden ter bijwoning uitgenoodigd. PRINS VAN ORANJE. tweeds druk, bewerkt door Het zal worden uitgegeven op hetzelfde papier en in gelijk formaat als de Eerste en Tweede Aflevering. - Het is geïllustreerd met 22 platen, naar de teekeningen van den Heer h. f. c. ten kate, op staal geëtst door wijlen den Heer j. p. lange. - Maandelijks zullen twee Af leveringen worden uitgegeven. - Iedere Aflevering zal den Inteekena- ren worden berekend tegen veertig cents. - Met Acht Afleveringen zal het werk kompleet zijn. - Aan de Inteekenaren zal bij de laatste Afle vering ook gratis geleverd worden een uitvoerig en met de meest mo gelijke zorg op staal gegraveerd portret van Prins WILLEM I, ten einde tegenover den titel te worden geplaatst. Den 20 dezer werd uit de gevangenis te Naugard de oudste der opgeslotenen aldaar ontslagen namelijk de persoon van Kaspar Maske, die in 1821 tot levenslange gevangenis straf werd veroordeeld, doch kortelings door den Koning van Pruissen is begenadigd en thans naar zijn geboorteplaats, in de Neu-Stet,tiner Kreis, terugkeert. Op den len Julij dezes jaars zullen vertegenwoordigers van al de vrijmetselaarsloges te Londen een congres houden. Iedere groote loge zal door twee afgevaardigden worden vertegen woordigd. De eerste staatspoortrein is nu te Londen in volle wer king. Duizende menschen stroomden Zondag en Maandag naar Marble Arch (Hydepark), om de werking te aanschou wen en zich voor twee stuivers van daar naar Bayswater een afstand van ruim 3 uren te laten overbrengen. De wa gons hebben het aanzien van omnibussen en kunnen 36 per sonen bevatten. Zij zijn zeer gemakkelijk en schokken vol strekt niet. Terwijl men aan de gewone omnibussen één in gang heeft, zijn er daar twee, zoodat de wagon; aan de plaats der bestemming gekomenniet behoeft omtekeeren maar alleen de paarden van voren naar achteren worden ge voerd en de trein dus terugkeert. De Belgische Minister van Financien prijst den nieuwen maatregel van het verkrijgbaar stellen van 1 cents postzegels tot frankering van dagbladen en gedrukte stukken aan uit het oogpunt van het gerief, dat er uit voortvloeit. De verzendin gen zullen bespoedigd en vereenvoudigd worden en daardoor zal die maatregel gunstigen invloed hebben op den goeden loop van de dienst, terwijl ten aanzien der comptabiliteit de belangen der schatkist in dat opzigt nog beter gewaarborgd worden dan volgens het bestaande stelsel. Burgerlijke stand te Leiden van den 21en Maart tot en met den 27*n Maart 1861. C. C. Karreman, geb. van Rijn, D. - S. van Gemert, geb. du Pree, Z. - E. C. Bronsgeest, geb. van DijkZ. - R. Polak, geb. van der Horst, D. - H. F. Krantz, geb. Kist, Z. - J. Mathol, geb. van Noort, Z. - E. G. Kaarsemaaker, geb. Adelgeest, D. - C. van Nimwegen, geb. Ottenhof, D. - C. Hakkaart, geb. van Zijp, Z. - J. van Steen, geb. Tibboel, Z. levenl. - A. Boekraad, geb. van Tol, D. - J. Liefrinck, geb. Rovers, Z. - M, Metz, D. - C. van Hingst, geb. van Booren, D. - M. Bink, geb. Onderwater, D. - M. W. Zaalberg, geb. van der Wallen, Z. GehuwdW. J. Doude van Troostwijk, jm. en S. L.' Luzac, jd. - J. de Vos, jm. en M. Betz, jd. - H. de Haas, jm. en M. J. van Houtum, jd. - J. Laman, jm. eu C. du Pree, jd. - P. van Roon, jm. en C. H. Kapaan,jd. - H. Ver woerd, jm. en J. Vriesema, jd. Voor de ondervondene blijken van be langstelling bij de bevalling mijner Echt genoot, betuig ik, ook namens haar, mijnen welgemeenden dank. M. P. MEERBURG. Leiden, 28 Maart 1861. W. WERST, Secretaris. De heropening der SPAARKAS zal plaats hebben op Dingsdag den 2den April aanst. van half één tot twee ure, en voorts eiken Dingsdag daaraanvolgende op den zelfden tijd, aan het gebouw der Maat schappij Tot Nut van V Algemeenalhier. J. W. SCHAAP, Secretaris. Men verlangt te Leiden te huren tegen Mei of Augustus aanstaande, een ruim PAK HUIS of STAL; alsmede een HUIS, ge deeltelijk voor woning en bergplaats van een ligt en zindelijk artikel, waarvoor men ook Kamers gebruiken kan. Adres met franco brieven met opgaaf van huurprijs en waar gelegen onder de Letters A» G. R. aan P. E. VAN STADEN, Torenstraat, 21, te 's Gravenhage. WIESBADEN Bij A. W. SYTHOFF zal dezer dagen worden uitgegeven WILLEM I. E TL, re 12 R T S. Uittegeven in groot 12° Formaat, met een groot getal ophelderende STAALGRAVUREN. Compleet in 8 Afleveringen a 40 Cents de Aflevering. willem van Nassau, Prins van Oranje, Vader des Vaderlands, die liet wel- varen der Nederlanders meer heeft geacht dan £jjne eigene belangen of die der rijnen; die tweemalen meest ten koste van eigene middelen magtige legers heeft geworven en onder het gezag der Staten te velde gebragt; die Spanje's onderdrukking heeft afge weerd, de ware godsdienst beschermd en 's lands regten en wetten hersteld; die de eindelijk verkregene vryheid heeft nagelaten aan zijnen zoon prins maurits, de erfge naam van zijns vaders deugden, om dezelve te bevestigen; een held, waarlijk god vruchtig, voorzigtig, onoverwinlijk; door filips ii koning van Spanje, en de schrik van Europa, gevreesd, niet ten onder gebragt, noch zelfs aan het wankelen; maar op zynen last, door gehuurde handen, met schendig bedrog vermoord

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3