Advertentiën. Xaauwelijks echter was de wil der jeugdige Koningin volbragt, of zij viel snikkende hare moeder om den hals en verzocht haar smeekende, de thee voor haar optedrinken, terwijl de Ti mes ongeopend werd teruggebragt." OFFICIEEL NIEUWS. Wabmond, 20 Maart 1861. Hoogheemraadschap van Rijnland. Lbtden, 21 Maart 1861. OPENBARE VERKOOPING, Op den tweeden Paaschdag zal door lord Ranelagh nabij Brighton een wapenschouwing worden gehouden over nagenoeg 30,000 vrijwilligersals wanneer tevens een spiegelgevecht zal plaats hebben. Het Engelsche gouvernement zet de^vernieuwing en ver betering zijner artillerie met kracht voort. Blijkens een officiële opgave is in de afgeloopen twaalf maanden een som van 800,000 p. st., 9,600,000) voor de vervaardiging van ge groefd geschut naar het door den heer Armstrong uitgevonden maaksel besteed. Thans wordt in de geschutgieterij van' dien heer, nabij New-Castle aan den Tyne, eiken dag één kanon voor kogels van honderd pond vervaardigd, en in diezelfde mate zal de vervaardiging van gegroefd geschut er gedurende het geheele jaar worden voortgezet. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonder dag den 28sten Maart 1861's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1*. Rekening van de Kamer van Koophan del en Fabrieken1860. - 2°. Bezwaarschrift van W. H. Koppeschaar tegen de lijst van kiezers van leden voor den Gemeenteraad, waarop zijn naam niet voorkomt. - 3°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1860. - 4°. Voordragt tot aankoop van huizen voor schoollocaal en tot voldoening van den koopprijs. - 5°. Voordragt tot aankoop van stukken voor het archief, benevens tot vinding dier uit gaaf. - 6°. Verzoek van Regenten van het Gereformeerd Min nehuis, om verhoogd subsidie voor 1860. - 7°. Dispositie van Gedep. Staten betreffende de jaarwedde van den Burgemeester met de daarbij behoorende voordragt. - 8°. Voordragt tot be noeming eener personele commissie uit den Gemeenteraad. - 9°. Benoeming van een Regent van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. - 10°. Adres van A. J. Wetrensom het gebruik van de Stads-Gehoorzaal tegen verminderd tarief. - 11°. Adressen om afschrijving van de plaatselijke directe belasting 1860, van a. P. B. van Eynd hoven; b. J. Hazenberg Cz.c. H. Heyblom, Gaed. -12°. Adres van H. A. Schmier, tot afkoop van een recognitie. - 13°. Adres van Th. van den Bergh eigenaar van den ko renmolen de Lelie, om voortdurend gebruik van gemeente grond aan den vest wal. - 14°. Adres van A. Coster, om in het genot te .blijven van gebruik van gemeentegrondvroeger aan zijn voorganger verleend. - 15°. Adres van de lieyder Cornp., om het gebruik van gemeentegrond. - 16°. Voor stel van Burgemeester en Wethouders van Haarlem, tot ad- haesie aan een door den Raad dier Gemeente ingediend adres betreffende den Spoorweg naar het Nieuwediep. Heden overleed onze hartelijk geliefde Tante JOHANNA ELISABETH VAN ES Wed. G. A. Pabst, in den ouderdom van 80 jaren. H. BERKENBOSCH, Executeur Test. Algemeene kennisgeving Heden overleed onze geliefde Vader en Behuwdvader JOHAN HENDRIK LEEM- BROEKin den ouderdom van 74 jaren. J. H. LEEM-BROEK, Mede namens Broeders en Zusters. Leiden, 23 Maart 1861. Eenige en algemeene kennisgeving. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen bij deze ter kep- nisse van de belanghebbenden: 1°. dat de rekening van het dienstjaar 1860 van 25 Maart tot 8 April a. s. van des morgens 10 tot des namiddags 2 ure, op de Secretarie van het Hoogheemraadschap, ter inzage ligt van het algemeen en aldaar tegen 15 cents, voor elk exemplaar verkrijgbaar is; 2°. dat de Ingelanden volgens art. 165 van het reglement van 6 Julij 1857 Slants- blad n°. 90) hunne bezwaren tegen deze re kening binnen acht dagen nadat die ter visie heeft gelegen, en dus voor 16 April aan de vereenigde vergadering moeten in zenden 3°. dat de vereenigde vergadering op Zaturdag 20 Aprildes morgens ten half elf urein eene openbare zitting zal overgaan tot behandeling van de bovenbedoelde re kening. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. J. T. BJJYS, Secretaris. op Maandag en Dingsdag den 8sten en 9den April 1861, des morgens ten 10 ure, ten huize van J. C. DE WIT, in het Wapen van Oegstgeest, van ouds Bourgondiër te Oegst- geest, ten overstaan van den Notaris A. J. RYSHOUWER, residerende te Soe- teruooudevan een netten en goed gecon- serveerden INBOEDEL nagelaten door den WelEdelen HeerD. C. JOOSTING Dz., bestaande in: Mahoniehouten Secretaire, dito Buffet met marmeren blad, Canapé, Piano'sStoelenEet- Thee-, Speel-, Wasch-, Penant-, Hoek- en Bedtafels, Ka binet, Chiffonnière, Ladetafel, Ledekan ten, Mangels, Spiegels, Schilderijen, Platen in lijsten, Vergulde Pendules, dito Cande- labres Kagchels Haarden, Ornementen Blaauw en Saxisch Porselein, Roomkleur Aardewerk, Kristal, Glas en Verlakwerk, Koper-, Tin-, Blik- en Ijzerwerk, Bedden, Matrassen, Dekens, best Tafel- en Bedlin nen, Vloerkleeden en Karpetten, Meubel en Glasgordijnen; voorts een Kerkboek met gouden Slot, dito Horologie, Sleutel en Cachet, Granaten en Cornalijne Ket tingen met gouden Sloten dito Oorbel len en Ringen, dito Spelden en Knoopjes, Zilveren Lepels en Vorken, dito Olie- en Azijnstel, dito Soeplepel, dito Sigaren- standaard, dito Inktkoker, dito Horologie, dito doosje met compleet zilver Theegar nituur, dito Tabaksdoosdito Snuifdoos dito met schildpad gemonteerd, dito Bril in Schildpaddoosje, dito Speelgoed en an dere gouden en zilveren voorwerpen. Te bezigtigen ter plaatse der verkoo- ping, op Vrijdag en Zaturdag den 5den pn 6den April 1861, des roormiddags 10 tot des namiddags 3 ure. Vru van Zegel, ingevolge Kon. besluit van 1® January 1861, No. 61. De COMMISSIE voor de Algemeene Ver loting van Voorwerpen van Kunst en Smaak ten behoeve der Noodlijdenden door den Watersnood van 1861, te houden te '.s Gra- venliage brengt ter kennis van de belang hebbenden, dat bij beschikking van den Heer Staatsraad Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland d.d. 9 Maart 1861 N°. 1860 (3e afd.) en 18 Maart 1861 N°. 2277 (3e afd.) is goedgekeurd het ont worpen plan tot regeling der wijze van trek king der bovengemelde Verloting, luidende als volgt Art 1. De voorwerpen, tot prijzen bestemd, worden allen voorzien van een merkbaar daarop te plakken of daaraan ie hechten ge drukt nummer, beginnende van nummer één en zoo vervolgens; hiervan wordt eene lijst opgemaakt, bevattende het nummer en de benaming van ieder voorwerp; deze lijst wordt door het Bestuur opgemaakt, gewaar merkt en door den Notaris aan het proces verbaal der trekking geannexeerd. Art. 2. De werkzaamheden der trekking zijn de navolgende: a. De Commissie doet opgave van het aantal uitgegeven loten, allen verdeeld in honderdtallen, reeksen genaamd, en van de nummers, die in iedere reeks niet uitgegeven mogten zijn; b. Er worden in de zaal, voor de trekking bestemd, twee bussen of doorschijnende gla zen gezet, geschikt om de na te melden num merrolletjes te bevattenen genoegzame ruimte overlatende om deze herhaaldelijk onder een te schuddende eerste wordt ge merkt met de letter A en bevat de nummers der reeksende andere met de letter Bt en bevat de later te omschrijven finaal- nummers c. In de bus A worden gestort gesloten pa pieren-rolletjes, inhoudende de cijfers 0,1, 2, 3 en zoo voorts tot aan het hoogste cijfer van reeksenwaarin loten zijn uitgegeven. In bus B gelijke rolletjesbevattende de cijfers 01, tot 100 in de vorige zinsnede genaamd ■finaalnummers d. De in bus A aanwezige rolletjes worden na behoorlijke schudding der bus, na elkan der uitgeloot, en van deze loting aanteeke- ning gehouden e. De hiervan opgemaakte lijst wordt in honderdtallen van reeksen verdeeld, het laat ste aangevangen honderdtal voor een vol honderdtal gerekend; Hierna worden uit de bus B zooveel finaalnummers getrokken, als het getal reek sen (omschr. bij litt. a) gedeeld in het aantal prijs voorwerpen bedraagtmet dien ver stande, dat niet geheel uitgegeven reeksen

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3