Vrijdag 22 Maart. N». 328. A°. 1861. Bimienlaiidsch Nieuws. LEIDSGH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes "Cents, behalve 35 Cents zegel recht, 'voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te7 u. 65 m 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89,} uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WeihoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantcor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. K. H. de prins van Oranje heeft Woensdag den Minister van Oorlog, Jhr. de Casembroot, de hoofdofficieren en deu Secretaris-generaal bij dat departement, alsook ver scheiden burgerlijke en militaire autoriteiten ten gehoore ontvangen. Het heeft H. K. H. Mevr. de prinses Hendrik der Nederlanden behaagd aan de commissie tot het houden eener algemeene verloting van voorwerpen van kunst en smaak, ten behoeve d«r noodlijdenden door den watersnood, te doen tos- komen eenige prachtige geschenken bestemd tot prijzen voor de verloting. Naar wij vernemen, heeft het Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden behaagd, aan den heer Verhaegen en aan elk der acht overige heerenuitmakende de deputatie van de Belgische loges, die dezer dagen herwaarts zijn gekomenom een ruime gift ten behoeve van de ongtlukkigeu door den watersnood overtebrengen, een medaille te doen toekomen voor zien aan de eene zijde van HD. borstbeeld, met de insig- niën van Grootmeester-nationaalen aan den anderen kant van den naam van elk der heeren. Z. K. H. Prins Frederik zal in het begin van April voor eenigen tijd naar Duitschland vertrekken. - De opbrengst der rijksmiddelen over de maand Fe bruary 1861 beliep j 18,223,29 meer dan over Februarij 1860. Wij vernemen, dat de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal zeer kort na Paschen zal worden bijeengeroepen tot hervatting van hare werkzaamheden. In het kiesdistrict Zwolle wordt tot kandidaat voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ge steld Mr. J. P. J. A. Graaf van Zuylen van Nyeveltonlangs afgetreden Minister van Buitenl. Zaken. De heer Mr. J. B. Hengstvoormalig lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, heeft de kandidatuur voor de Kamer aangenomen, die eenige invloedrijke personen van het district Roermond hem hebben aangeboden. Sedert Dingsdag heeft men een aanvang gemaakt met het omheinen van het gebouw op het Buitenhof, waar de zoogenaamde Loterijzaal gelegen is. Met het herstel van dat gebouw zal onverwijld worden begonnen. Men verneemt dat de trekking van de Ned. Staats-Loterijna afloop der thans trekkende loterij aldaar geen plaats meer hebben zal, maar elders zal worden gehouden. De tentoonstelling van vee en pluimgedierte, Dingsdag van wege de afdeeling RotterdamSchiedam en omstreken der Hollaudsche Maatschappij van landbouw op de plaats der sociëteit Harmonie te'Rotterdant gehouden, muntte weder in verschillende opzigteu uit, ditmaal echter minder door de talrijkheid dan wel door de buitengewone schoonheid van het aangevoerde. Tengevolge van het regenachtige weder werd de tentoonstelling minder druk bezocht dan zulks anders het geval is. Omtrent de equipage van het Engelsche schip, dat zich op de reede van Vlissingen bevond, toen men jl. Don derdag van de afwezigheid des gezagvoerders gebruik maakte om den bodem aan zijn lot overtelateu en de terugreis naar Antwerpen aantenemenverneemt men nader, dat hei den ka pitein niet is kunnen gelukken de vlugtenden intehalen. In de nabijheid van Neuzen hebben zij de sloep op het drooge gezet en de reis over land vervolgd. Alleen de stuurman met de vrouw des gezagvoerders zijn aan boord gebleven en eerst genoemde vermogt'niets tegen de overmagt der matrozen, die hem buitendien met den dood bedreigdenals hij zich tegen hun vertrek zou verzetten. Wat intusschen zeer te be treuren valt, is de omstandigheid, dat dergelijke kwade trouw bij te Antwerpen aangeworven schepelingen, om een vaartuig naar Engeland te brengengeenszins zonder voorbeeld is en dat de onttrekking aan de dienst, waartoe men zich ver bonden heeft en waarvoor reeds een betrekkelijk groot deel der bezoldiging is vooruitbetaald, ongestraft schijnt gepleegd te kunnen worden. In Vlissingen heeft de gezagvoerder zich thans van andere schepelingen moeten voorzien. Te Vlissingen heeft de Gemeenteraad besloten tot op- rigting en exploitatie eener Stedelijke gasfabriek, waarvoor een leening van f 90000 zal worden aangegaan. Een treurig geval heeft in het dorp Appelscha plaats gehad. De logementhouder F. J. v. d. B., een overigens al gemeen geacht en nuttig man, is jl. Dingsdag, terwijl hij voor de rechtbank te Heereveen getuigenis aflegdeop bevel dier rechtbank in hechtenis genomen als beschuldigddat zijn getuigenis valsch was. Men zegtdat v. d. B. hi,e#t©e* gekomen is uit medelijden, om een zijner arbeiders/'aange-. klaagd van diefstal van turf voor een veroordeeling te^vrijwaren. Jl. Woensdag namiddag had te Winschoter ©óstéreinde een treurig ongeluk plaats. Het dochtertje van dei| laódbou- h. V

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1