N°. 320. Woensdag 13 Maart. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan den kap. ter zee B. G. Escher, met dankb,, als directeur en kommandant der marine te Hellevoetsluismet opheffing tevens van het bevel over het wachtschip aldaar, en in zijn plaats benoemd: den kapt. ter zee A. A. de Vries. Men schrijft ons heden uit 's Gravenhage Ofschoon de Staats-Courant zwijgt, wil men stellig weten dat het ministerie geformeerd is. Onder reserve volgt hier het meest algemeen verspreide geruchtde heer van Zuylen buitenlandsche zaken; Loudon, Koloniën; Huijssen van Kat- tendijke kap.-luit., Marine; Jolle9, Herv. Eeredienst; Strens, Katholieke eeredienst; Tets van Goudriaan, Einantiën. De heeren Godefroi, Heemstra, de Casembroot blijven. Z. M. heeft heden het volgende Ministerie benoemd 1°. Buitenlandsche ZakenMr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt, Oud-Minister van dat departement, laatstelijk lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 2". Justitie Mr. M. H. Godefroilaatstelijk Minister van Justitie3®. Bin- nenlandsche Zaken, Mr. S. baron van Heemstra, laatstelijk Minister van Binnenlandsche Zaken; 4°. Hervormde Eeredienst Mr. J. A. Jolles, laatstelijk Advokaat-Generaal bij het pro vinciaal geregtshof in Noordholland; 5°. Roomsch-Katholijke Eeredienst, Mr. M. P. H. Strensvroeger Minister van Jus titie en ook van dat departement, laatstelijk lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 6°. Marine baron Huyssen van Katteudijke, kapitein-luitenant ter zee; 7*. FinantienJhr. Mr. J. G. H. van Tets van Goudriaanvroeger (tot in het vorige jaar) Minister van Binnenlandsche Zaken; 8°. Oorlog, Jhr. E. A. O. de Casembroot, laatstelijk Minister van dat departementen 9°. KoloniënMr. J. Loudonlaatstelijk waarnemend Secretaris-Generaal bij dat departement Reeds heden hebben de zes nieuwe Ministers de gevorderde eeden in handen des Konings afgelegd. Ten gevolge van deze zamenstelling van het kabinet zullen er nieuwe verkiezingen tot leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal moeten plaats hebben in de hoofdkiesdistricten: 1°. Zwolle in plaats van den heer van Zuylen van Nyevelt; en 2°. Roermond, ter vervanging van den heer Strens. De soiree dansante, die gisteren Maandag avond ten hove heeft plaats gehad, werd door de leden der Koninklijke familie bijgewoond. Tot de genoodigden behoorden de le den van het corps diplomatiquede Ministersde baron Tornaco, president van het gouvernement Luxemburg, vele hoofd- en verdere officieren, en een groot aantal andere per sonen, waaronder de Burgemeester van Leiden, Mr. D, Tie- boel Siegenbeek. Aanstaanden Woensdag, den 13 Maart 1861zal de gewone audiëntie van den Minister van Koloniën geen plaats hebben. Aan de statistiek van het geneeskundig krankzinnigen gesticht te Delft ontleenen wij het volgende: In 1860 zijn opgenomen 27 van het mannelijke en 43 van het vrouwelijk geslacht, waarvan stedelingen 45 en lands lieden 25. Naar den leeftijd waren beneden de tien jaren van 1020 m. van 2030 van 3040 van 4050 van 5060 van 60—70 boven de 70 7 5 1 1 10 13 9 5 1 3 v. daarvan waren gehuwd 14 ongehuwd 13 de godsdienstige gezindh. Protestanten 17 m. 34 v. Roomsch Catholiek 10 n 9 a Oorzaken der krankzinnigheidm, erfelijk bij4 epilepsie2 typhus kraambed 2 v. 8 1 2 2 onanie organische hartziekte febris intermittens, slechte voeding obstructies gestoorde menstruatie misbruik van sterken drank overspanning van physieke en intellectuele krachten overdreven en kwalijk begrepen godsdienstzin vermindering van stoffelijke welvaart. ongelukkig huwelijk ongelukkige liefde 1 tot. 12 3 4 2 2 1 3 LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot, van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend» 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 55 m., 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rrjlis-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89£ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur.- Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kastoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 3G uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. 2 6 6 20 23 2 1 1 2 1 1

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1