N°. 317. Zaturdag 9 Maart. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Tot toelichting van het plan, om Z. M. den Koning een Staten-Bijbel aan te bieden, meldt men uit Utrecht het volgende Bij de vele blijken van hulde, die in den laatsten tijd door aanzienlijken den Koning zijn aangebodenis bij eenigén hier ter stede het denkbeeld opgekomeniets te bedenken waarmede ook het volkdat is de geringe en burgerstand zijn liefde voor den Vorst kon bewijzen. "Tot dat einde hebben enkele ingezetenen die zaak be sproken, en zijn zij nu tot het besluit gekomen - door het geheele land, op een stille en eenvoudige wijze, hunne gedachte onder het volk te brengen, om namelijk den Ko ning aantebieden een Staten-Bijbelmet goud gemonteerd vergezeld van een Album, bevattende de namen der perso nen die door hunne gezamenlijke bijdragen van 2 centen tot een gulden dit blyk van verkleefdheid aan den Vorst willen brengen. "De uitvoering en leiding dezer zaak is aan den heer Bernhardi alhier opgedragenen de Boekh. Kemmer heeft zich bereid verklaard de bedragen daartoe in ontvangst te nemen. "Men kan tevens mededeelendat de ingenomenheid met het plan in het geheele land reeds zoo groot isdat de ont werpers zich verzekerd houden in de onderneming met ruimte te zullen slagen." Algemeen verwachtte men dat de Staatscourant gisteren avond de bekendmaking zou behelzen der zamenstelling van het ministerie, en wel misschien met een of andere wijzi ging, naar de combinatie welke gister namiddag werd opge geven als genoegzaam tot stand gebragt. Intusschen moeten later weder zwarigheden zijn opgerezen; immers de Staatscou rant bewaarde nog het stilzwijgen en men verzekert heden zelfs, dat de combinatie, zooals die gisteren werd vermeld, geheel of ten deele is afgesprongen. Naar de geruchten thans willen, zou de Minister van Binnenl. Zaken, de heer van Heemstra, op nieuw onderhandelingen hebben aangeknoopt omtrent welke het voorbarig zijn zou nog iets te vermelden. In sommige kringen wordt beweerd dat bij de onderhande lingen tot vervulling der betrekking van minister voor de Zaken der Herv. Kerken, het oog zou gevestigd zijn op den Leer Mr. Jolles, adv.-gen. bij het hof in Noordholland. Zoowel gisteren avond als heden Vrijdag zijn er bij den Minister van Binnenlandsche Zaken den baron van Heemstra, ministerraden of bijeenkomsten van de Ministers gehouden. Naar men algemeen verzekert is de ministeriële combinatie, die gisteren op het punt stond hare voltooijing te erlangen ■mislukt ten gevolge van het terugtrekken van den baron van Zuylen van Nijeveltlid der Tweede Kamer. De bouwman J. Lievaart wonende onder de gemeente Delft, heeft 11. Woensdag de eerste versche grasboter Z. M. den Koning aangeboden. In de maanden Augustus en Sept. dezes jaars zal, naar men verneemt, een groot gedeelte van het leger wederom in de legerplaats te Millingen kamperen. Te Botterdam wordt van Vrijdag 8 tot en met Zondag lü Maart in de groote zaal der Sociëteit Harmonie gehouden een tentoonstelling van bouquetten., bloemen, bolgewassen enz. door de Kon. Ned. Maatschappij tot aanmoediging van den Tilinbouw. In de maand Julij 1862 zal het IVe lustrum der Kon. Academie te Delft plegtig worden gevierd door het houden van een gecostumeerden optogt. Als een bewijs hoe moeijelijk het voor een luitenant is, om van het tractement dat de Staat hem geeft, rondtekomen, deelt men het volgende overzigt van noodzakelijke uit gaven mede Maandelijksche uitgavenfonds voor weduwen 1.75, kor- ting op het kleedingfonds f 10, voor diners f 20, kamer huur 12, voor ontbijt, souper enz. 10, vuur en licht f 4, waschvrouw f 3, oppasser 2.60barbier 50 c., con tributie in 2 sociëteiten 1totaal der gewone uitgaven 64.75, is in het jaar 777 inkomsten f 800. Dus schiet er voor een geheel jaar nog 23, zegge drie en twintig gulden over. Daarvan moet bestreden worden zoowat 20 voor rijlessen, het cadeau aan den instructeur daaronder be grepen, vertering in de sociëteit, aanschaffen van linnengoed schoeiselhandschoenen sigarenboekenenz. enz. enz.; daarvan moet ook nog van tijd tot tijd ingeteekend worden op concerten, tooneelvoorstellingen voor de noodlijdenden «n algemeene armen enz. Een Hagenaar, die het eerste togtje, met de stoomboftj*^ Schoonhoven naar Leeuwen mede maaktedeelt heT" vol gende mede- w #Toen wijmet den spoortrein van ,'s Hage verfrokV(?ri en. LËIDSCH DAGBLAD. D«« Courant vsnchijnt eiken dag, be halve Zon- en Feettdagen, en koet voor Leiden 1.9b, en franco per poet ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Sehiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 n. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van'Amsterdam (Beerebijt) naerr Leiden 's middags 2 u. Postbueligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 nr., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Arehitect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1