N0. 306. Maandag 25 Februarij. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Bij besluit van den 21 dezer heeft het den Koning behaagd, te benoemen tot- officier der orde van de Eikenkroonden heer K. A. Jeekel, gepensioneerd majoor van het leger in Neerl. Indië. Bij Zr. Ms. besluit van 28 Januarij jl. n°. 56is het aandeel der provincie Zuid-Holland in het aantal miliciens, dat in het jaar 1861 voor het gewone contingent, ten be drage van 9624, zal worden geligt, bepaald op 1807 man schappen. Bij kon. besluit van den 6 dezer, n°. 79, werd goed gekeurd de beschikking van den 18/24 December 1860n°. 22, houdende vaststelling van de jaarwedden van de burge meesters en secretarissen van die gemeenten in deze provincie en tot zoodanig bedrag, atë voor elk hunner in den tot dat besluit behoorenden staat zijn vermeldin te gaan met den jsten Januarij 1861. Zaturdag avond ten half zes ure heeft de Koning de Tweede Kamer en corps ontvangen en heeft de voorzitter, de heer van Keenen, Z. M. toegesproken en den algemeenen dank van het Volk overgebragt voor het edel gedrag, door den Koning gehouden, in de treurige omstandigheden, die het vaderland hebben getroffen. Z. M. heeft die toespraak op de hartelijkste wijze beantwoord en zich eenigen tijd met de leden der kamer onderhouden. De leden hadden zich aan het paleis vereenigd om en corps bij Z. M. te worden toegelaten. Aanstaanden Maandag zal er groot bal ten hove wor den gehouden. In de- zitting der Tweede Kamer van 11. Donder dag vroeg de heer Begram het woord. «Onder den in druk van de ramp, die een groot deel des lands door de ri- vieroverstroomingen heeft getroffen, en van de treurige too- neelen van jammer en ellende die daardoor zijn ontstaan, wees hij op andere groote districtendie evenzeer werden be dreigd, maar die door een zamenloop van gelukkige omstan digheden nog werden gespaard. Intusschen mogt hij niet ont veinzen dat nog niet allerwege de noodige kalmte en gerust heid waren teruggekeerd. Bij velen heeft namelijk het denkbeeld wortel geschoten, dat juist de Rijkswerken, die in de laatste jaren zijn uitgevoerd, hebben medegewerkt tot het ontstaan der ijsdammen en de rivieroverstromingen. Hij acht zich uit dien hoofde verpligt aan de Kamer liet verzoek te rigten ver lof te bekomen om te dien aanzien eenige vragen aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te doen. Die vragen zou den natuurlijk loopen over het ontstaan der rivierdammen over de rivierverstoppingen en bepaaldelijk, of er maatregelen konden worden genomen om dergelijke rampen, die wij thans betreurenin het vervolg te verhoeden." Dat verlof werd door de Kamer aan den heer Begram verleendzullende de dag, waarop die vragen tot den Minis ter van Binnenlandsche Zaken zullen worden gerigt, nader worden bepaald. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal zullen thans het eerst onderzoeken het wets-ontwerp no pens den accijns op het binnenlandsch gedisteleerd. Uit een goede bron wordt gemeld, dat de drukke Mi nisterraden in verband staan met een zeer ernstig verschil van gevoelen, of het Ministerie wederom aan den Koning zal voordragen de benoeming van den heer van Hall tot Minister president, welke titel slechts voor één jaar was verleend, terwijl vroeger het voorzitterschap van den Ministerraad onder de leden afwisselde. Verscheiden leden van het kabinet heb ben zich bepaaldelijk tegen het behoud van dien titel verklaard. Gedurende de laatste drie dagen zijn er langdurige bui tengewone ministerraden gehouden, die, naar men verzekert, door den Minister van Staat en van Financiën den heer van Hallniet werden bijgewoond. Thans verneemt men met ze kerheid, dat de heer van Hall zijn ontslag als Minister van Financiën aan den Koning heeft aangebodenen dat het door Z. M. bereids is aangenomen. Men verwacht het besluit reeds heden avond in de Staats-Courant. - Nopens den opvolger van den afgetreden Minister is tot op dit oogenblik nog niets bekend. De arrondissements-rechtbank te Appingadam heeft ter vervulling der openstaande rechtersplaats aanbevolen: Mr. G. Nauta, Burgemeester van MuntendamJhr. Mr. A. de Sa- vornin LohmanSubst. Griffier te Amersfoort en Mr. C. B. Wichers, Advocaat te Groningen. Naar wij vernemen blijft de aanvraag naar loten voor de groote Algemeene Weldadigheids-loterij voortduren en is reeds ernstig sprake, het toegestane getal van honderd dui zend te vergrootenzoodra daartoe de noodige vergunniug.zal verkregen zijn. Ook het getal reeds toegezondep-^of toege zegde prijzen breidt zich dagelijks uit. In den gemeenteraad te Goes is een voorstel tot- wederin voering der broodzetting met 8 tegen 2 stemman iv^i-worpen. LEIDSGH DAGBLAD. i Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke j Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 n. 13 m. Naar Haarlem •n Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; 7an Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfqbriek en op de Nieuw,straat's morgens te 7 u. 55 m., 's middags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 in., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Hijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89£ uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur.- Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks vau 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Douderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. «r

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1