N°. 304. Vrijdag 22 February. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridders der huisorde van den gouden Leeuw van Nassau Mr. A. G. A. Ridder van Rap- pardMinister van Staat en Graaf van Limburg Stirum, Op perschenker van Z. M.- en overgeplaatst bij het leger in Oost-Indië de 2* luit. P. W. T. Nanninga van het 2* en F. C. v. B. de Steenhuyzen van het 3® reg. inf. en bij de ge- neesk. dienst der landmagt in West-Indië den apotheker 3® kl. W. J. S. Bresser. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eiken kroon, de heeren A. Floy vet en H. F. W. Gosewisch, res- pectivelijk opziener en pakhuismeester bij den mijn Oranje Nassau, in Nederl. Indië. Naar wij vernemen heeft het Z. M. dezer dagen be haagd aan de Maleijers, die in der tijd door de prov. ge rechtshoven van Zuid-Holland en van Gelderland waren ver oordeeld (en wier proces zooveel gerucht gemaakt heeft) kwijt schelding te verleenen van den overigen straftijd, dien zij nog in de gevangenis moesten doorbrengenzij zullen met een vaartuig, aan het Nieuwediep liggende, naar Java terug- keeren. Bij 's Konings besluit van den 3 dezer heeft een nadere bepaling plaats gehad van het maximum van het getal nota rissen in ieder arrondissement. Bij de Kegering bestaat echter geenszins het voornemen om het getal notarissen in het Ko ningrijk overal op te voeren tot het bij voormeld besluit van Z. M. bepaald maximum. Integendeel zal slechts in enkele gemeentenwaar de behoefte gebleken is of andere overwe gingen dit niet ontradeneen nieuwe notarisplaats gevestigd of het aldaar aanwezig getal notarissen vermeerderd worden. Men verneemt, dat door vele personen en ook door bewoners der streken, die door den watersnood zijn geteisterd, pogingen zijn aangewend, tot het oprigten van een monu ment, ter herinnering aan 's Konings bezoek aan de over stroomde streken. Een ijverig voorstander daarvan heeft reeds aangeboden het piëdestal voor zijn rekening te doen bouwen. De Minister van Koloniën heeft bekend gemaaktdat de Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië weder ge machtigd is om van de aan het Gouvernement geleverde sui ker in den loop van dit jaar 100,000 (honderd duizend) pi- cols op Java in het openbaar te doen verkoopenen dat Vermoedelijk 40,000 (veertig duizend) picols omstreeks half September zullen worden verkocht en het overige omstreeks half December. Naar wij vernemen is thans een wetsvoordragt tot af- koopbaarstelling der tienden bij den Kaad van State aan hangig. Heden is er een buitengewone raad van Ministers ge houden. De Graaf van Limburg Stirum, Commissaris des Ko nings in de provincie Gelderland, is in de residentie aange komen. Het getal der Sub-Commissiëu voor de Algemeene Ver loting, die te 1s Hage voor de ongelukkigen door den Water snood zal worden gehoudenbedraagt in Friesland 24Gro ningen 5; Drenthe 7; Overijssel 14; Gelderland 18; Utrecht 10; Noord-Holland 21; Zuid-Holland 51; Zeeland 15; Noord- Brabant 34; Limburg 6; 's Gravenhage 3; te zamen 208. De algemeene collecte voor de noodlijdenden heeft in de volgende gemeenten opgebragt, als: Arnhem f 9228,56 Delft f 3342,09; Derenter 4250; Groningen 9000; Nij megen 3848,59; Khenen (waaronder een gift van f 1000) f 2330,13; Tiel 2173,97 Voorschoten f 1042,23; Wage- ningen 1923,17; Woerden 600 en Zalt-Bommel 970. Overtuigd van de noodzakelijkheid om de koepokinen ting op alle wijzen te bevorderen heeft de minister van Bin- nenlandsche Zaken gemeend, dat het beloonen der genees- of heelkundigendie zich het meest verdienstelijk hebben ge maakt ten opzigte der gratis-inenting van onvermogenden geschikt, middel daartoe zoude zijn. De minister heeft een daarom aan de provinciale commissie van geneeskundig on derzoek en toevoorzigt te kennen gegevendat voor de gratis- vaccinatiën, welke dit jaar zullen worden verrigt, zilveren medailles bestemd zijn, die, ter keuze van belanghebbenden, kunnen .worden vervangen door toekenning eener som van 20. De raad van Bestuur van het Koninklijk instituut van Ingenieur», daartoe door Z. M. den Koning uitgenoodigd heeft ter algemeene kennis gebragt het navolgend PROGRAMMA. Alzoo de onlangs ontstane rampspoedige overstroomijjgen meer en meer de overtuiging gevestigd hebben, dat f" welke verbeteringen onze waterstroomen ook mogten ondergaanmen- schelijke krachten zullen te kort schieten om in het vervolg dergelijke noodlottige gebeurtenissen te voorkomen, zoo is het dringend noodzakelijk te achten, dat men naaAmiddekn LËIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 ra. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen behalve des Zaturdags 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. PostLudigtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 55 m.,'smiddags te 12 u.,'s namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89£ uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldt tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur.- Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kautoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen,/ Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uor; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. V

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1