N°. 294. Maandag 11 February. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan Mr, L. N. ba ron van der Goes als lid van den Hoogen Baad van Adel en den hoofdambtenaar bij bet dep. van Justitiebelast met de behandeling der adelsaangelegenhedenontheven van de gelijktijdige waarneming van het secretariaat van den Hoogen Baad van Adel; alsmede tot leden van dien Baad benoemd; Dr. B. C. Bakhuizen van den Brink, archivaris vanhetBijk, Mr. L. A. J. W. baron Sloet, voorzitter van den Baad van toezigt op de spoorwegdiensten en Jhr. Mr. B. J. Schim- melpennincklid van de Tweede Kamer- tot secretaris Jhr. E. W. van Weede; en aan den referendaris bij het dep. van Justitie Mr. W, S. baron d'Ablaing van Giessenburg verleend den titel van raadadviseur. - Nog benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw Mr. B. A. baron van Hoevell Nijenhuis, lid van den Hoogen Baad van Adel. Men verneemt dat Z. M. heeft benoemd tot Komman- deur der orde van den Eikenkroon Jhr. Mr. C. J. Bosch van Drakenstein, Comm. des Konings in de prov. Noord- Brabant, en tot ridders Mr. J. Sassen, gemeente-secretaris van 's HertogenboschJ. van Bokhoven, kruidenier, J. de Booy, borstelmaker en A. Vermeulencomm. bij de prov. griffie aldaar, - voorts tot Kommandeur der orde van den Ne derl. Leeuw Mr. C. Kouppe van der Voort, wethouder en Mr. T. Twiss, officier van Justitie; tot ridders Jhr. E. de Kuy- per, Burgemeester, Dr. de Poortier en Mr. F. Luybenleden der Tweede Kamer en Mr. F. Hollingerus Pijpers, lid der gedep. Staten van Noord Brabant, allen te 's Bosch en tot broeder dier orde den heer van Oorschot, Comm, van policie aldaar. De Staats-Courant deelt het volgende koninklijk be sluit mede: Wij WILLEM Hl enz. Hulde doende aan de weldadigheid Onzer beminde landge- nootendie zich reeds op zoo waardige en voor ons zoo ver blijdende wijze heeft geopenbaard ter leniging der oogenblik- kelijke behoeftenontstaan door den watersnood in den Bom- melerwaard en in eenige gedeelten van Noordbrabant, en dankbaar erkennende hetgeen ook van buiten's lands tot die leniging is bijgedragenwerd Ons hart op nieuw verslagen door de zoo aanzienlijke uitbreiding van de ramp, ontstaan door de dijkbreuk in de landen tusschen Maas en Waal Willende voldoen aan de Ons kenbaar geworden begeerte van velen, en vertrouwende, dat het volk vaa Nederlanddat niet moede wordt wel te doentea volle bereid zal worden bevonden om, waar meer dan eenmaal werd geslagen, ook meer dan eenmaal krachtdadige hulp te verleenenen om dus, ook op Onze roepstem, bij al wat het reeds deednieuwe offers der liefde te voegenniet slechts om waar dit vereischt zal wordenin den dadelijkeu nood te voorzienmaar ook en vooral om zooveel duizende landgenootendie hun vee eu meer of min schamele bezittingen aan het geweld der watereu en van het ijs ten prooi moesten laten, na het doorstaan vau schier onbeschrijfelijke jammer en ellende, zooveel doenlijk iu hun vroegeren toestand te helpen terug brengen; Gezien het rapport van Onzen Minister van Binnenlandsche Zaken, van den 4den February 1861, lit. W., 7de afd., Hebben goedgevonden eu verstaan te bepalen 1°. dat er op Dingsdag den negentienden February aanstaande een algemeene collecte aan de huizen der ingezetenen door het geheele Kijk zal worden gedaan; - 2°. enz. Men verneemt, dat door den heer L. de Kuyter, te Tielaan Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken een adres is ingediend waarbij hij een uitgewerkt plan mededeeltom door middel van daartoe expresselijk gebouwde en ingerigte schroefstoomschepen het ijs in de rivieren los te maken en te verbreken en tot de uitvoering van welk plan hij zich bij een volgende gelegenheid bereid verklaart. Z. M. heeft de aauzienlijke som van 40,0ü0 beschik baar gesteld voor de algemeene collecte te behoeve der on- gelukkigen door den Watersnoodden 19 Februarij te houden, terwijl Z. M. uitdrukkelijk zijn verlangen heeft te kennen gegeven, dat dit jaar bij gelegenheid van H.D. verjaardag geen feesten of illuminatie plaats hebben. Z. M. heeft Vrijdag voormiddag Nederlandsch Mettray bij Zutphen bezocht en zou Zaturdag namiddag in de residentie terugkeeren. Een vrouw, die onlangs in de Buurtkerk te Utrecht bij gelegenheid dat het avondmaal werd gehouden geld van de offerschaal stal, is bij vonnis der arrondissements-rechtbank aldaar veroordeeld tot zes maanden cellulaire gevangenis. De Kegering van 's Hertogenbosch heeft bij opeubare afkondiging de ingezetenen uitgenoodigd zich zoo min moge lijk met openbare vermakelijkheden intelaten gedurende de vastenavonddagenuithoofde van de ellende, die men iu de stad aanschouwt. Te Keulen was de waterstand Vrijdag morgen t 8 v. 11 d. en dalende, - te Tie! was het water e^Cuzeerjol lende, te Zalt-Bommel Vrijdag twee d. lager, net v LEIDSCH DA6BLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 'sGravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 8 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 n. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen behalve des Zaturdags 5 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m., avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 891- uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag £e 11 uur. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 ulir. V <v 'f-i

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1