COLLATION. Lourens Jansz. Coster. EER BANKBILLET VAR DUIZEND GULDEN, HET VERKEERDE ADRES, Advertentiën. Typographische Vereeniging Departemenlsgebouw der Maatschappij: Tol Nut van 'l Algemeen, ten voordeele der Noodlijdenden door den Watersnood, OFFICIEEL NIEUWS. in het Na hetzelve: Fransche dagbladen, die gewoonlijk de inzigten der regering ondersteunende candidatuur van een Franschen Prins voor den troon der beide Siciliën ondersteunen. Deze geruchten kunnen in verband worden gebragt met het berigt uit Napels nopens de arrestatie van eenige generaals als beschuldigd van zamenzwering, niet, zooals men aanvankelijk meende, ten gunste van Frans II, maar van den Franschen pretendent. Men is evenwel vrij algemeen van gevoelen dat de Fransche regering hierin de hand niet heeft. Het is toch niet waar schijnlijk, dat Keizer Napoleon zich de ontevredenheid, niet alleen van Italië en Engelandmaar van geheel Europa zou willen op den hals halen, zonder eenig merkbaar voordeel voor zijn politiek. De invloed van Frankrijk in bet Italiaan- sche schiereiland is reeds genoegzaam door Sardinië vertegen woordigd, zoodat het plan, om een prins van de keizerlijke familie op een Italiaanschen troon te plaatsen bij Keizer Na poleon wel geen ingang vinden zal. Ten opzigte van de oproerige bewegingen en het bin nenvallen van Eourbonsche benden in de Abruzzen bevat de Perseverance van Milaan (een dagblad dat met de regering in betrekking staat) een artikelwaarin wordt gezegddat indien mogt blijken, dat de Pauselijke regering daarbij de hand in het spel heeft, de Sardinische regering niet moet aarzelenom daaraan paal en perk te stellen door den Paus als wereldlijk vorst aftezettenzonder evenwel aan zijn rech ten als opperhoofd der Roomsche kerk te kort te doen. Zaturdag wandelde te Parijs een dame, toen een wel gekleed heer haar tegen het lijf liep, die zich dadelijk om keerde en duizende excuses over zijn lompheid maakte. De dame bemerkte later, dat met al die beleefdheden haar horo- logie met gouden ketting was verdwenen. Een der dagbladen in Frankrijk deelt een geval mede, dat dezer dagen aan het grenskantoor te Rijssel zou hebben plaats gehad. Een Nederlander, de heer van S., keerde van Parijs naar Leiden terug en liet op de grenzen zijn goederen door de tolbeambten onderzoekenmaar verzocht zelf te mo gen openen een kistje met scheikundige producten. De tolbe ambte gaf daaraan geen gehooropende het kistje en liet het uit zijn handen vallen, waarop zich een vreesselijke ontplof fing deed hooreDdie vensters en huisraad van het bureau letterlijk verbrijzelde. Het kistje bevatte o. a. een fleschje dat bij de minste wrijving ontploffen moest. De personen zijn ge lukkig met den schrik vrijgekomen. Nagenoeg al de Engelsche Ministers zijn nog uit de hoofdstad afwezig. Lord Palmerston heeft zijn huis vol gas ten, rijdt, trots zijn 76 jaren, dagelijks een paar uren te paard, speelt een uur lang biljard, wijdt een uur aaD zijn tweede ontbijt, het grootste gedeelte van den avond aan zijn bezoekers en arbeidt dan, naar oude gewoonte, van negen ure tot lang na middernacht in zijn schrijfvertrek. In de artillerie kazerne te Wesel is Zondag morgen een brand uitgebartendie men des avonds nog niet meester was. Het verbruik van bier te Weenen neemt aanmerkelijk af. Gedurende de maand December 1859 is aldaar en ia de brouwerijen nabij de hoofdstad een hoeveelheid van 272,000 aam bier gebrouwen, terwijl in dezelfde maand van het jongst verloopen jaar slechts 187,500 aam voor de consumtie is ge leverd: derhalve 94,500 aam minder dan voor 12 maanden. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat bij hem alsnog voor de Commissie te 's Hertogenbosch is ontvangen: voor den watersnood van twee dienstboden N. O. en J. L. 1 van H. C. f 8.50; van de gezamenlijke Agenten van Policie 6,30van B. voor de ongélukkigen door den watersnood 10; van Regenten van het Evang. Luth. Wees- en Ouden- liedenhuis, een spaarpenning van de bewoners van dat gesticht uit eigen beweging bij elkander gebragt voor den watersnood 10,47uit het collectezakje in de Luthersche kerk van N. N. A. voor de noodlijdenden van den Bommelerwaard f 5 en van J. R. voor den Watersnood 1te zamen. 42,27 uitmakende met de vroeger vermelde f 508,65 een so^n van 550,92 Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDon derdag den 24en Januarij 1861, 's namiddags te 2 uur. Onderwerpen: 1°. Rapport van de Commissie in zake het Stedelijk Ziekenhuis. - 2°. Staten van af- en overschrijving op de begrootingen van I860 en 1861, en tot verhooging van laatstgemelde. - 3°. Adres van J. Engels, tot verhooging zijner jaarwedde, en van J. Raaff, c. s. om een toelage of gratificatie. - 4°. Adressen om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belasting, diens); 1860, van L. T. J. A. baron von Boecop, C. van Brederode en A. Povel. - 5°. Adres van G. A. Tap, om geheele tegemoetkoming in de kosten zijner kleeding bij de dd. Schutterij. - 6°. Adressen van D. Troostc. s. om vermindering van markt- en liggeld. - 7°. Adres van R. van Baakom ontslag als Regent van het Gereformeerde Minnehuis. - 8°. Plans eD voorwaarden tot het aanbrengen van veranderingen in de school in de Haverstraat. De Burgemeester der Gemeente Leidenhet berigt ont vangen hebbende van den Heer Dijkgraaf van Rijnland dat op heden te Katwijk met spuijen een aanvang is gemaakt, waardoor het ijs zeer gevaarlijk wordt; Brengt zulks ter kennis van de ingezetenenen waarschuwt hen naar aanleiding daarvanzich niet meer op het ijs te wagen. Voor de vele blijken van liefdebetoon tijdens de ziekte en ondervonden deelne ming bij het overlijden van mijnen gelief den echtgenootden Heer BARTHOLO MEW ANTONIUS MOLKENBOER, betuige ik bij deze, ook namens mijne KinderenBehuwd-kinderenBroeders en Zusters, mijnen hartelijken dank. Wed. B. A. MOLKENBOER - Jollie. Leiden, 28 Januarij 1861. Zijdie genegen mogten zijn het Col lation te leveren, dat gehouden zal wor den door de Leden van het Leidsche Studenten-corps op 8 Februarij 1861, worden verzocht vóór den 268ten Januarij hunne Menu's, a vijf Gulden het couvert bij den Ondergeteekende in te zenden. Nadere conditiën te maken met HH. Com missarissen. VLIELANDER HEIN, Praeses. Op DONDERDAG deu 249t6a Januarij 1861, des avonds ten 7 ure, zullen da Leden der Typographische Vereeniging: Lourens Jansz. Coster, eene Tooneelvoorstelling geven van Oorspronkelijk Blijspel met zang, in twee Bedrijven, door A. RUYSCH. Blijspel met zang, in één Bedrijf, door A. RUYSCH. Toegangkaarten zijn a 0.99 te verkrijgen bij de HH. SCHREUDER VAN BAAK, Boek- en Kunsthandelaren op de Botermarkt alhier.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3