WATERSBOOD. SANDERS COMP., DERMAGENE Voor den Watersnood!! Advertentiën. tegen WINTERHANDEN, RUWE HUID, enz. blijvend legerkamp daar te stellen, waar barakken met 2000 kamertjes zullen worden opgerigt, elk geschikt en van het noodige voorzien om 1 man op te nemen. Het kampement zal per spoortrein slechts 13 mijlen verwijderd zijn. Het dagblad the Times meldt, dat het der Deensche regering niet aan krachtige hulp zal ontbreken. Het stelsel van non-interventie zal in het geschil tusschen Holstein en Denemarken worden gehandhaafddrie mogendheden zullen wakendat geen inval in Denemarken geschiede en dit land niet verdrukt worde. Uit bijzondere berigten van China te Londen ontvan gen blijktdat de verwoesting en plundering van het zomer paleis des Keizers alle denkbeeld te boven gaat. Het geroofde en vernielde wordt gezegd een waarde van meer dan 200 millioen (72 millioen Nederl.) te bedragen. Bij het binnen treden wisten de troepen niet wat zij het eerst zouden grij pen het zilver werd weggeworpen om het goud te nemen het goud werd in een hoek gesmeten om edelgesteenten en paarlen te kunnen bergen. Alle kamers waren vol van de kleederen en vazen. De Keizerlijke waschkom, omzet met fijn gesteente, werd door den vinder verkocht voor 2000. De meeste soldaten hebben schatten bij zich, waarvan zij de waarde zelfs niet kennen. Uit China meldt men, dat de prins Kong, broeder van den Keizer van China, in een conferentie aan lord Elgin verklaard heeftdat men in China niet wistdat Indië slechts een provincie van het Britsche rijk was. Men geloofdedat Engeland slechts een klein eiland was, waarvan de bevolking zoo talrijk is dat meer dan de helft der inwoners aan boord der schepen moest wonen. Nadat eenige maanden geleden de directeur der poste rijen te New-York de vlugt had genomenmet een aan de schatkist toebehoorende som van 200,000 dollarsheeft men nu weder een deficit in de kas ontdekt van een der grootste hoofdambtenaren van het Ministerie van Binnenlandsche Za ken aldaar, de heer Bailey, en wel tot een bedrag van 91)0000 dollars. De Japannezen hebben ontdekt, dat eenige minuten vóór een aardbeving de magneet tijdelijk zijn kracht verliest; daarop hebben zij een vernuftigen toestel uitgedacht, bestaande uit een klein stoeltjewaarop een magneet in den vorm van een hoefijzer rust en beneden hetwelk een metalen klok is bevestigd. De magneet houdt een klein gewigt vast, maar wordt ze krachteloos gemaaktdan raakt het gewigt natuur lijk los en moet door de inrigting van den toestel op de klok vallen. Het daardoor veroorzaakt geluid strekt alsdan ter waarschuwing voor de bewoners om hunne hutten te ver laten en voor veiligheid in de open lucht te gaan. Men denkt, dat dezer dagen de Schelde voor Antwer pen zich zal vastzetten. Te Brussel heeft men nimmer zulk een groot aantal schaatsenrijders gezien, zoodat men in de magazijnen geen enkel paar schaatsen meer krijgen kan. De Précurseur deelt mede, dat de inschrijvingen ten voordeele van de slagtoflers van den Watersnood in Neder land, niet slechts te Antwerpen, maar ook tev Brussel, Gent, Luik en Brugge zijn geopend. Bovendien beijveren zich bij zondere vereenigingen openbare inrigtingen enz. op verschil lende wijzen om bijdragen te verzamelen. Het blad meldt ein delijk, dat het bedrag der inschrijvingenbij den Nederlaud- schen consul te Antwerpen, reeds ongeveer 13,000 francs beliep. Te Brussel wordt des avonds in onderscheidene koffijhuizen een inzameling voor dit doel gedaandie o. a, in de Nouvelle Carpe de twee eerste avonden reeds 200 francs opbragt. De Nederlandsche Consul te Brussel ontvangt buitendien van par ticulieren onderscheidene bijdragen o. a. Woensdag nog van een onbekende een bankbillet van 100 fraucs. OFFICIEEL IIËUWI De Burgemeester, Hoofd van het gemeentebestuur van Lei den doet te wetendat aan den Ontvanger der directe be lastingen alhier is ter hand gesteldhetop den 8en dezer maand invorderbaar verklaard Kohier der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen binnen deze ge meente, over het jaar 1861, en dat ieder verpligt is zjjneu aanslag, op de bij de wet bepaalden voet te voldoen. Wijders worden de ingezetenen op nieuw herinnerd de be palingen der wet van den 21sten April 1843 Staatsblad N°. 14) om van alle stichtingen vernieuwingen en aan- of bij bouwingen, in de termen der wet vallende, aan de Zetters der gemeentewaar de gebouwen gelegen zijnaangifte te doen binnen zes maanden na de in gebruikstelling der percelen, of nadat deze voor het eerst geheel of ten deele worden betrok ken van alle voornoemde gebouwenmet betrekking van welke binnen gezegden termijn geen aangifte is gedaanzal de aanspraak op vrijdom vervallen. De Gemeente-Commissie van het Nederduitsch Her- vormd Kerkgenootschap al hier maakt bij deze bekend dataangezien de Pieterskerk van den 20sten Januarij e. k. af voor de Openbare Godsdienstoefening zal worden gebruiktde tijdelijke vergun ning van Zitplaatsen in de drie andere Kerken welke strekte tot vergoeding voor Zitplaatsen in de Pieterskerk gedurende de vertimmering aldaar, van nu af aan wordt Ingetrokken. SCHELTEMA Leïden, 16 Januarij 1861. De Vereeniging van den H. Vineen» tins a Paulo belast zich gaarne met de ontvangst en bezorging van gelden, kleeding- stukken enz. ten behoeve der Noodlijdenden. De bezorging kan bij alle leden geschie den zoowel als aan het Gesticht der Vereeni ging, Hooglandsche KerkgrachtN'. 1000. gefabriceerd door Fabriekanten van Toilet-zeepen en Parfumeriën te Leyden, is het voortreffelijkste middel ter genezing en teregt eene huiselijke behoeft» ge worden in het gure jaargetijde. Prijs per Flacon 40 cents. Verkrijgbaar voor Leyden bij de Heeren P. M. J. N. GEIJER, G. G. SAN DERS, N. J. SANDERS Gz., Haarlemmerstraat en H. WILLE COMP. De Ondergeteekeude berigt zijne geëerde Begunstigers zoowel binnen als buiten de Staddat hij heeft laten vervaardigen eene groote partij Kleediugstukken zeer geschikt voor de Noodlijdenden bij den laatsten Watersnood tot zeer billijke prijzen; hij verbindt zich daarbij, dat ieder Kooper 10 pCt. be neden de gewone prijzen zal genieten ten voordeele der Noodlijdenden, waartoe bij hem een verzegelde bus geplaatst is; tevens zal hij daardoor in staat gesteld zijn, zijne veelvuldige werklieden bij de zoo nijpende koude van werk te voorzien hij beveelt zich dus in uwe zoo steeds bekende milddadigheid en heeft de eer te zijn UEd. Dw. Dienaar, J. CAHEN Jr., in het tvoedkoope Verkoophuls Maarsmansteeg het 2de huis van de Vischbrug, Wijk IV, N°. 72. Namens de Gemeente-Commissie voornoemd, Lid en Secretaris.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3