Maandag li January. N°. 270. A°. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot Notaris in het arr. 's Herto genbosch standplaats Udenhout A. J. van den Heuvelkan didaat-notaris te Veghel. Men meent te kunnen verzekeren dat de heer baron van Zuylen van Nijevelt, lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, den heer Pahud als Gouverneur Generaal van Ne- derlandsch-Indië zal vervangen. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën ie voor eikeis regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk» Mourners Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 6 m.; 12 u. 58 n».; 6 n. 3 m.; 9 n. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieawstraat: 's morgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m.A Jsavonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89~ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur.- Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 nur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijusea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Door Z. M. is bevolen aan de ongelukkigen in de pro vincie Gelderland (ten gevolge van den Watersnood) uit de ver schillende militaire bakkerijendagelijks commiesbrood en ook dekens der militaire bezettingen uit te reiken. - Bij Koninklijk besluit van 13 December 1860 n0. 72 zijn goedgekeurd de door de Stateu der provincie Zuid-Holland in hun vergadering van den 8e" November 1S60 vastgestelde bijzondere reglementen voor de navolgende polders, te weten: Lisserbroekpolder, gemeente LisseHallegatspolder, gem. Lisse, Sassenheim en Warmond; de Bonte Kriel, gem. Sassenheim en Lisse; Schilkerpolder, gem. Ter Aar; Zuid- en Noordein- derpolder, gem, AarlanderveenDrooggemaakte polder aau de Westzijde te Aarlanderveengem. AarlanderveenKortsteker- polder, gem. Aarlanderveen; Stolwijk, gem. Stolwijk; het Bei- jersche, gem. Stolwijk; den Agterbroek, gem. Berkenwoude en Gouderak; Zuidbroek, gem. Bergambacht; en Noordpolder van Piershil, gem. Pierahil. Donderdag heeft het kantongerecht te 's Hage uitspraak gedaan in de zaak van 13 personen uit Scheveniugen beklaagd van overtreding van art. 319 der Algemeene Politieverorde ning voor 's Gravenhage. De kantonrechter heeft hen allen veroordeeld tot één dag gevangenisstraf. Men verzekert dat zij tegen deze uitspraak komen in hooger beroep. Het vonnis berust o. a. op de volgende overwegingenWat de gevraagde schorsing der vervolging betreft: dat aau den Staat de stranden der zee behooren en geen voorwerp van bij zonderen eigendom kunnen opleverendaar aan niemand van de zeestranden een uitsluitend genot of beschikking kan toe komen; dat evenmin de zeestranden als zaken buiten den handel een voorwerp van bezit voor bijzondere personen kunnen daarsteliendat alzoo de waardeering van het aan de gedaagdeu ten laste gelegde feit niet kan afhangen van de beslissing van een geschilpunt van burgerlijk recht- wat de zaak zelve betreft: dat ten onrechte isingeroepen de onwettigheid van art. 319 der politie verordening, daar een plaatselijke verordening welke de Koning niet heeft geschorst of vernietigdal streed die ook met het algemeen Rijks- of Provinciaal belang, door den rechter moet worden toegepast, tenzy die verordening niet behoorlijk was afgekondigd, hetgeen hier niet met grond kan worden be weerd of de verordening streed met een wetsbepalinghoe- danige strijd ten deze niet bestaat; dat geen enkele wetsbe paling een plaatselijke wetgevende raagt in hare bevoegdheid heeft beperktom maatregelen van politie met strafbedreiging vast te stellen. Omtrent de zeebadinrigtingendie met toe stemming van Burgemeester en Wethouders der Gemeente aan de stranden der zee zijn daargesteld en als zoodanig door burg. en weth. erkend zijnwelke strandendie door de zee begrensd worden tot het grondgebied van bet Rijk behoo ren en derhalve ook als territoir der gemeentenwaarin het Rijk verdeeld is, moeten worden aangemerkt; dat er ook ten deze geen overmagt bewezen isen de landing van de door de gedaagden bestuurde visscherspinken, noch om de gesteld heid vau weder en wind, noch om de gesteldheid van het straud, noodzakelijk was, Te Utrecht heeft de Inspecteur van het lager onderwijs de op hem uitgebragte benoeming lot lid der plaatselijke schoolcommissie niet aangenomen daar hij overeenkomstig den geest der wet op het lager onderwijs de beide betrekkingeu onvereeoigbaar acht, Te Zalt-Bommel was het water Vrijdag in 24 uren 31 duim gevallen - de vloed staat stil, de dijken zijn in goeden staat, het ijs is vast en het water langzaam vallende. - De ongelukkigendie in de naburige dorpen in kerken en boven huizen zijn gevlugt, zullen bij de aanhoudende vorst hun schuilplaats kunnen verlaten, om elders beter te worden ge huisvest. Ofschoon kort na den doorbraak bootentot hunne overbrenging herwaarts, werden afgezonden verkozen de meès- ten er geen gebruik van te maken. De bevolking van Driel; 3200 zielen sterkmoet worden gehuisvest in een 30-tal hui zen en in de Kerk. Veel vee is er verdronken. De rivier de Lek wordt aan het Veer te Krimpen met paarden en wagens gepasseerd. Voor de Veerpoort aan den IJssel wordt een sleuf gehouden, zoodat men van Rotterdam tot Gorinchem per as kan reizen. Te Arnhem was Vrijdag morgen het water in de laatste 24 uren 24 duim gewassen. Men vreest, dat zoodra de ijsver stopping bij Pannerden losbreekt, Arnhem zoo nwiftcei toch grootendeels onder water zal worden gezet De telegrafische gemeenschap met Goes, dd'elburg;^^; Vlissingen is verbroken. r.':'

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1