N°. 263. Zaturdag 5 Januarij. A°. 1861. V Binnenlandsch Nieuws. LKIBSCH MfiBlLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. D« prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem. en Amsterdam te 8 u. 4>7 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te7 u. 55 m.,'smiddags te 12 u.,'s namiddags te 3 u. 45 qn., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en vau 2—7 uur. Zondag van 27 uur. Spoor weg-Telegraaf dagelijks van 89i uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commlssie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op deu Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij koninklijk besluit van 25 September jl. N°. 89, werd aan den Majoor H. G. Graupré Molière van bet 3e reg. infanterie, op grond van veertigjarige dienst, het pensioen toegekend in den rang van Kapiteinals hebbende hij nog geene twee jaren in den rang van Majoor gediend. Naar men verneemt, heeft deze Hoofdofficier na dat tijdstip op zijn ver zoek een geneeskundig onderzoek ondergaan door een hiertoe benoemde commissie te Utrecht, waarvan de uitslag ten ge- o o volge had, dat, op een daartoe strekkend voorstel van den Minister van Oorlog, met wijziging van opgemeld besluit, de Koning heeft goedgevonden, bij besluit van 21 December jl. N°. 75 aan meer genoemden Hoofdofficier het pensioen in den laatstelijk door hem bekleedden rang, ten bedrage van f 1300toe te kennenen zulks op grond van in en door de dienst bekomen ligchaamsgebreken. Het heeft Z. M. den Koning behaagdden heer F. A. ridder van Rappard, eervol ontslagen secretaris-generaal bij het departement van Oorlog, te benoemen tot grootkruis der orde van de Eikenkroon. H. M. de Koningiu heeft den nacht eenigzins onrustig doorgebragt, maar bevond zich echter heden morgen niet erger. Z. K. H. Prins Frederik zal heden avond uit de resi- dentie naar Berlijn vertrekkenom bij de ter aarde bestelling van H.D. Koninklijken zwager, den overleden Koning van Pruissen tegenwoordig te zijn. De graaf van Zuylen van Nijevelt, Minister van Bui- tenlandsche Zakenheeft gisteren aan de hoofd- en andere ambtenaren van het Departement ten zijnent een diner aange boden. Men deelt ons medezegt het Dagblad dat aan den heer J. G. Tromp, eervol ontslagen commies bij het depart, voor de Zaken der Hervormde Eeredienst enz., bij zijn afscheid van het bureau, op den 1 dezer, door den Minister van dat departement een aanzienlijk blijk van aandenken is geschon ken begeleid van een vereerend schrijven waarbij de Minis ter hem erkentelijkheid betuigt voor de trouw waarmede hij eene lange reeks van jaren, zijn ijver voor het vaderland en zijne ambtsbediening en zelfs tot in zijne letterkundige uit spanning heeft betoond. Ds. J. J. L. ten Kate zal Donderdag aanstaande in het gebouw Arti Amicitia te Amsterdam een redevoering hou den gewijd aau de nagedachtenis van den ontslapen kunst schilder den heer N. Pieneman. Bij arrest van het prov. Gerechtshof in Zuid-Holland van 27 Junij 1860, was in de zaak tusschen den heer Jhr. Mr. J. van Regersberg Versluys tegen de gemeente Middel burg beslist", dat hijdie als inwoner eener gemeente in dea aldaar geheven wordende hoofdelijken aanslag is aangeslagen naar art. 245 der gemeentewet, niet in dien omslag voor het geheele jaar behoeft te deelenwanneer hij gedurende eenige maanden van dat jaar zijn domicilie niet binnen die gemeente heeft gehadnoch ook feitelijk aldaar is verbleven. Ten ge volge van deze beslissing, werd de gemeente Middelburg ver oordeeld: 1°. om den heer Versluys, door betaling van 76.82 terug te geven de van hem ingevorderde 4/ia gedeelten van den hoofdelijken omslag in die gemeente over het jaar 1856 geheven en 2°. hem te vergoeden alle kosten enz. bij hem ten gevolge van dien aanslag geleden. Tegen dit arrest is de gemeente Middelburg in cassatie gekomen en werd deze zaak heden bij den Hoogen Raad bepleit. Drie middelen werden tot staving der voorziening door de heeren Mrs. Haakma van Roijen en Faber van Riemsdijk aangevoerd en verdedigd. Zij werden bestreden door den advocaat van den heer Ver- sluys, den heer Mr. J. G. Rochusse». De conclussie van den adv.-gen. Gregory zal nader plaats hebben. Te Antwerpen is door de zorg van den Belgischen, dichter J. van Beers een commissie gevormdtot ondersteu ning van het plan tot oprigting van een standbeeld voor Joost van Vondel. Men berigt, dat met l Mei 1861 binnen Leiden in be zetting zal komen het le bat. van het 4e reg. infanterie ouder kommando van den Majoor ter Brugghen - het 2e Majoor d'Harvant te Delft; - het 3e Majoor Hoogeveen te Woerden terwijl de staf van het reg. met bet 4e bat, en het depot zal ge vestigd zijn te Gouda. In het tijdschrift de Economist wordt een en ander me degedeeld over het verbruik van IJs en de vestiging van een IJs-societeit te Batavia, om dat artikel te ontbieden en in consuntie te brengen, waarop men laat volgen: «Zoude het ook in Nederland niet de moeite waard zijndergelijke ijs- aanvoeren te bevorderen? Wanneer men onze groote steden met die van andere landen, met Brussel, Parijs en Londen vergelijktdan ziet men dat er in heete zomers op verre niet zooveel ijs verbruikt wordt als eldershet ijs is J>g ons een bepaald weelde-artikel, dat zelden voorhanden is, eu afs exceptie, tegen een hoogen prijs ontboden wordt./De coufi- -fr- r

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1