N°. 255, Dingsdag 25 December. A0. 1860. Binneniandsch Nieuws. '7 LEIDSOH DAGBLAD. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille 9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89i uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur.- Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen hnize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen, dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks vau 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Uithoofde van het KERSFEEST, zal Dingsdag en Woens dag avond geen Dagblad worden uitgegeven. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eiken kroon de kap. A. Kerdel, bij de dienstdoende Schutterij te Schiedam; - tot burgem. van Avereest J. H. van Barneveld - tot ontv. der registratie en domeinen te Noordwijk H. L. de Grave; - te Middelharnis J. Roldanus- te Oss G. Jiskoot en te Kortgene Mr. W. Hemsing, surnumerair te's Gravenhage; - voorts pensioen verleend aan den ridmeester H. L. Smeets van het 4e reg. dragonders en benoemd bij het 2® reg. dragonders tot le luit. den 2en luit. C. F. H. baron van Pallandt en bij het 5e reg. tot ridm. 3e klasse den len luit. W. F. baron van der Capellen. Z. M. den Koning zal aanstaanden Woensdag ten 12 uur een groote audiëntie verleenen. Naar men verneemt zijn de kapiteins Engelvaart en Hamming van het 1® bat. van het reg. Grenadiers en Jagers, alsmede de kapitein Smissaert van het 7e reg. infanterie, tij delijk gedetacheerd bij de Normale Schietschool te 's Gra venhage. De Eerste Kamer heeft aan de Regering aan het slot van haar Verslag over de Staatsbegrooting voor L861 de vraag gesteld: //welk is de stand der domeingoederen in het land van Cuyckmeer bekend onder den naam van de goederen van St. Agatha?" Uit 's Hage wordt berigtdat 11. Dingsdag de heer Rochussen een lange audiëntie bij Z. M. heeft gehad en toen eerst zijn ontslag aangeboden, dat nog niet is aangenomen. Twee personen zijn aangezocht, om zich met de portefeuille van Koloniën te belastendoch hebben geweigerd. - Zoo het ontslag aan den heer Rochussen wordt verleend, noemt men zijn schoonzoon, den oud Minister van Buitenlandsche Zaken van Zuylen van Nyevelt, thans lid der Tweede Kamer, als Gouverneur-Generaal van Neêrlandsch-Indië, waarvoor ook in aanmerking komen den heer G. L. Baud, oud directeur der cultures, Jhr. de Koek, directeur van 's Konings kabinet, die door Z. M. schijnt te worden begeerd en de Minister van Binnenlandsche Zaken van Heemstradie door den Mi nisterraad wordt aanbevolen. - Tot een ontbinding der Kamer schijnt minder neiging te bestaan. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben voor de ste den Zwolle, Deventer en Kampen de jaarwedde van den bur gemeester bepaald op 1600, van ieder wethouder op 700 en van den Secretaris op f 1500. Wij vernemen, dat de heer M. Vestieu, administrateur van de Generale Thesaurie bij het Departement van Finan- tiënuit die betrekking eervol ontslag tegen 1 April a. s. heeft aangevraagd. Alsdan zal deze verdienstelijke hoofdamb tenaar, hoog geacht door allendie met hem in betrekking kwamen den Staat bijna 50 jaren hebben gediend. De Literarische Faculteit der Leidsche Hoogeschool heeft het antwoord op de prijsvraag over de beteekenis en den oor sprong van de naamsuitgangen der steden en dorpen in ons vaderlanddat ingezonden is onder het motto //Jedes Wort lebt seine Geschichte", een loffelijke vermelding waardig ge keurd. De Schrijver dier verhandeling wordt uitgenoodigd zich bekend te maken aan den Secretaris der Faculteit Prof. J. G. Hulleman. Vrijdag 11. heeft Mr. B. D. 11. Teilegen het ^hoogleer- aarsambt in de rechtsgeleerdheid aan de Groningsche hooge school aanvaard met een plegtige redevoering over Volkshuis houdkunde en Regtswetenschap. Men verneemtdat de Belgische regering voornemens is een geldelijke ondersteuning te verleenen, tot vervaardiging van een Nederduitsch Woordenboek. Men verneemt dat tegen 1° Januarij 1861 aan den WEw.' heer Molenaar, oudsten predikant der Nederd. Herv. Gemeente te 's Gravenhage, het emeritaat zal worden verleend. Zondag 16 Dec. 11. vierde Ds. V. H. Guije, Waalsch predikant te Amsterdam, gedachtenis van zijn 25-jarige evan geliedienst te Maastricht, te Groningen en aldaar, met een leerrede over Hand. 20:24, in verband met 2 Cor. 4:7. Ds. M. Cohen Stuart te Utrecht heeft het. beroep naar de Remonstrantsche Gemeente te Rotterdam aangenomen. De Gemeenteraad van Meppel heeft besloten aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres intedienen waarbij wordt verzochtdat het domicilie van onderstand niet wordt veranderd, daar de geboorteplaats juist de beste maat staf is, die tegen knoeijerijen en onrechtvaardige handelingen kan vrijwaren. Donderdag' 11. heeft onze stadgenootde heer J. W. Schaa in een Vergadering der Amsterdamsche Afdeeling van da^jr- eeniging tot bevordering van Fabriek- en Handwerkninlfefheid, in het locaal Odéon een voorlezing gehouden overfde.'-Ware grootheidgelegen in de voortbrengselen van den ar|eid'. Te Utrecht waren op 1 November jl. aan de'; Hboge-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1