Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Leyden, 18 December I860. n 4 of meer hunner kinderen 12.- Bij genoegzame deelneming zullen de lessen met Januarij 1861 een aanvang nemen. Leyden, 4 December I860. Het, bombardement van Gaëta zal hervat worden, aan gezien Koning Frans de gestelde voorwaarden heeft, van de hand gewezen. Koning Frans heeft een manifest uitgevaardigd, waarbij hij de Napoliianen en Sicilianen oproept, om een laatste po ging te wagen tot behoud hunnqr nationaliteitterwijl hij hen daarbij de handhaving hunner vrijheden waarborgt en hun de zamenstelling van twee afzonderlijke parlementen voor Napels en Sicilië met volledige amnestie belooft. Hij verklaart tevensdat hij de stellige overtuiging behoudt van eenmaal te Napels te zullen terugkomen, ook wanneer hij thans ge noodzaakt werd voor de overmagt te zwichten. Les Nationalités van 15 dezer meldt het volgende: #Men zegt, dat het bombardement van Gaëta gestaakt of uitgesteld is. De diplomatie zal bij Frans II aandringen, om de vesting te verlaten. Inderdaad zou het alleen in het uiter ste geval zijn geoorloofd een Italiaansche stad te bombarde ren. Men schrikt op het denkbeelddat er op een enkel punt 45 mortieren in batterij staan. Het standbeeld van Colbert is te Rheims op zijn voet stuk geplaatst. In nadere berigten omtrent de bestorming van het zo merpaleis des keizers van China wordt medegedeeld, dat de soldaten der geallieerdenuit wraak voor de behandeling die de Fransche en Engelsche gevangenen werd aangedaan, aldaar letterlijk niets hebben ontzien of gespaard, daar de sierlijkste meesterstukken van kunst en weelde, wanneer zij te zwaar of te groot waren om te worden medegenomenin stukken wer den geslagen. Het kostbaarste porceleiuen tafelgereedschap, de keurigste huissieradende prachtigste meubelentapijten gordijnen, kortom alles werd als buit weggevoerd en vernield. Een aantal van 70 a 80,000 meest rijk geborduurde kleeding- stukken werden als om strijd verscheurd, terwijl de gouden draperiënin stukken gesnedentot touwen moesten dienen, om de in alle haast volgepropte pakken en zakken vast te bindenwaarmede geheele wagenvrachten werden volgela den. Zelfs laat in den namiddag, toen de plundering reeds zoo goed als afgeloopen wasdrongen de Franschen op nieuw de vertrekken inom eenige nog overgebleven spiegels te ver nielen. Er zijn ook nog een aantal gouden en zilveren staven gevondenwaarvan de waarde onder de manschappen zal ver deeld worden. Over het algemeen hebben zich de Franschen meer dan de Engelschenzoowel bij deze als bij andere ge legenhedenvan de kostbaarste voorwerpen meester gemaakt daar zij, door spoediger de vertrekken binnen te dringen, ook spoediger de minder in het oog loopende maar juist van grooter waarde zijnde kleinighedenals juweelenhorologiën enz. in handen kregen. Intusschen wordt ook nog een geza- melijke buit gelijkelijk onder de FraDscben en Engelscheo. verdeeld. Zaturdag, tegen het einde der zitting van de Belgische Kamer van Vertegenwoordigers, is de graaf de Meulenaere door een beroerte getroffen. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. Een heer kocht onlangs in een winkel in de straat St. Honoré te Parijs een ouderwetschen ring, waarmede hij zich vermits er een scherpe rand aan was, ligt bezeerde. Haas onmiddelijk daarop kreeg hij over zijn geheele ligchaam een onbeschrijfelijk gevoel, en werd als het ware totaal lam. Da delijk werd de hulp van een geneeskundige ingeroepen die verklaarde dat hij vergiftigd was en hem door sterke tegengiften weder eenigzins herstelde. De ring werd nader onderzocht, en de geneesheer, die lang in Venetie was ge weest en daar vroeger zulke ringen, »doodsringenhad lee- ren kennen, verklaarde dat het er zulk een was. Dergelijke ringen werden vroeger vervaardigd om zijn vijanden door een vriendschappelijke handdruk naar de andere wereld te helpen. Er waren stalen leeuwenkiaauwtjes op aangebragt met spleten er tusschendie met sterk vergif waren gevuld. Het gif had dus lang (misschien wel een eeuw) zijn kracht behouden. De Times van jl. Zaturdag berigt, dat er in Engeland weinig of niets wordt ingeschreven in de leening, welke door het Parijssche bankiershuis Mirès en Comp. voor de Turksche schatkist geopend is. Het genoemde blad treedt verder in een uitvoerige beschouwing van de voorwaarden dier leening en van Turkije's financiële vooruitzigtenen het besluit aldus iWij gelooven niet, dat de nieuwe leening een zaak is, welke bij slot van rekening voor de geldschieters of voor den geld- opnemer nuttig zal zijn, en het is onze vaste overtuigingdat voor Turkije bezuiniging raadzaam is en niet het maken van nieuwe schulden." Voorspoedig bevallen van een lief Jleisje C. EDERZEEL, geliefde Echt- genoote van P. OLIVIER. Tegen primo February wordt gevraagd eene BURGER DOCHTER van de R.C. Godsdienst tot Adsistentie eener Huishouding en oppassing der Kiude- ren. - Zij die hierop reflecteren adresseren zich met franco brieven onder Letter B. of in persoon bij GEBROEDERS VAN DER HOEK, Boekhandelaren alhier. De Commissie voor de Volkszangscholen vail het Departement Leyden der Maat schappij tot Nut van t Algemeen maakt be kend, dat zij door de Departements-Vergade ring gemagtigd is tot de oprigting van eene Burgerzangschool, ten einde aan leden en niet-leden dier Maatschappij de gelegen heid te verschaffen om hunne Kinderen en Bupillen, op minkostbare wijze,grondig on- derrigt in den zang te doen ontvangen. Tot Onderwijzer aan die school is benoemd onze bekwame Stadgenoot de Heer A. J. WET- RENSde lessen zullen geregeld des Woens dags en Zaturdags van 23 uur gegeven worden in het gebouw van het Departement; voor het onderwijs wordt per jaar betaald: Voor 1 kind8.- n 2 kinderen uit hetzelfde gezin 12.- tt 3 nu 15.— u 4 of meer kinderen uit het zelfde gezin16.- De leden van het Departement betalen per jaar: Voor één huuner kinderen 5.- h 2 3.- n 3 10.- Tot het inschrijven van Leerlingen en het bekomen van Reglementen en nadere inlich tingen gelieve men zich te vervoegen hij een der Leden van de Commissie. Dr. C. TER LAAG. VAN DE PAVORD SMITS. J. 11. EICHMAN. Dr. C. A. X. G. F. SICHERER. B. M. DKAYER. Bij publieke opveiling gehou den te Leiden den 15den De- cember 1860, is de WIND- KORENMOLEN de Stier met het WOON HUIS, aan den Vestwal bij de Heeren- poorc te Leidenin bod gesteld op ƒ3000. terwijl de afslag zal plaats hebben op Zatur dag 22 December I860, des avonds ten zeven ure. Verhoogingen worden aangenomen en inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van deu Notaris P. MULLER, tt Leiden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeeute Leiden zijn van meening, in het bijzijn der Commissie van Fabri cage in het openbaar aan te besteden 1°. Het leveren en aanmaken van Naambor den aam de hoeken der Straten. 2°. Het verwen en beschrijven van deze Naamborden. En zulks op het Raadhuis binnen ge melde Gemeente, op Donderdag den 20steii December 1860, des middags ten 12 ure. Zullende de Bestekken van heden af, dagelijks (uitgezonderd des Zondags) ter Rekenkamer dezer Gemeente ter lezing liggenvan 's voormiddags ten tien tot 's namiddags ten een urealsmede aan de Stads-Timmerwerfvan 's voormiddags teu tien tot 's namiddags vier ure, zullende door den Stads-Architect de verlangde op helderingen en aanwijzingen worden ge geven

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3