N°. 250. Woensdag 19 December. A0. 1860. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elkeo regel Zet Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend» 4 u., de overige werkdagen behalve des Zaturdags 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 55 m., 's middags te 12 u.,'s namiddags te 3u.45 m., '«avonds te 8 u. 10 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 2—7 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8—uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. - Commusie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 -4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 9—10 uur. fkantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 9—2 uar; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arrondissements rechtbank te Roermond Mr. C. E. P. J. Strens, rechter- plaAtüv. en procureur aldaar; te Utrecht Mr. E. A. Sand- brbk, than9 te Appingadam en te LeeuwardenMr. E. Jongs- ina, thans te Sneek- tot griffier bij het kantongerecht te Doetinchem Mr. J. G. Patijn, advocaat te 's Gravenhage; - tot notaris te Heeg, arr. Sneek P. J. Tadema, kandidaat notaris te Bolsward; - tot equipagemeester der marine te \lissingen den kapt. ter zee J. de Haan en tot chef der hy- drographie van de Nederl. zeegaten den kapt. luit. ter zee A. R. Blommendalthans die betrekkingen waarnemende, terwijl zij eervol worden afgevoerd uit het corps zeeofficieren der Nederl. marine; - tot tweede luit. bij de dienstdoende schutterij te Leiden Mr. W. A, C. Domis. Naar wij vernemen heeft het H. M. de Koningin be haagd den heer D. H. de Castro te Amsterdam, nevens een vleijend schrijven van wege HD., een geschenk van twee keu rig beschilderde bloemvazen te doen gewordenals bewijs van Hr. Ms. tevredenheid over de aanbieding aan H. M. door genoemden heer, van een door hem kunstig gegraveerde bokaal. Zoo men weet heeft de heer de Castro, lid van het oudheid kundig genootschap, uit liefhebberij voor de glasgravure, zich daarin zoo zeer bekwaamd, dat zijn arbeid evenzeer door de gelijkheid als smaak uitmunt en het beste werk van dien aard uit vroeger tijd in de geheugenis roept. Keizerin Eugenie schijnt toch het voornemen te hebben om later een bezoek aan H. M. de Koningin te's Gravenhage te brengen. Gisteren middag is te 's Hage in 60-jarigen ouderdom overleden de heer Mr. Nicolaas la Grappe Dominicusadv.- generaal bij het Prov. Gerechtshof in Zuid-Holland. Vroeger advocaat aldaar, werd hij reeds bij het voormalige hoogge rechtshof te 's Gravenhage tot adv.-gen. benoemd. Bij de in voering der nieuwe rechterlijke organisatie in 1838, werd hij tot adv.-gen. bij het Hof aangesteld, welke betrekking bij tot weinige dagen geleden met den meesten ijver vervulde. In 1830 behoorde hij tot het getal dergenen, die voor Vader land en Koning vrijwillig de wapenen aangordden. In lateren tijd werd hij vereerd met het ridderkruis der orde van den Ned. Leeuw, Zaturdag II. '9 namiddags omstreeks half drie ure werd door den baron Snouckaert van Schauburg op den Bezuiden- houtschen weg ter hoogte van het Huis ten Bosch een hol lend gezadeld paard zonder ruiter opgevangen't welk werd herkend als toebehoorende aan den majoor Hirschmann van het regement grenadiers, In afwachting wat er van den rui ter geworden wasbezorgde men het paard op de stal van het koninklijk paleis. Later bleekdat de majoor naar gewoonte zijn dagelijksche toer te paard doende, den Bezuidenhoutschen weg was gevolgd en in de nabijheid gekomen der boerenwoning van den land man Klei ter zijde van den weg in de sloot een angstig dof hulpgeschrei hoorde en, hierop opmerkzaam gewordenzag hij iemand op het punt van te verdrinken. Spoedig steeg hij van zijn paard af, dat zich in vrijheid gevoelende, doorging; terwijl de majoor het voorregt had een mensch van een an ders wissen dood te reddendaar een reeds bejaarde man door een duizeling overvallen in de zeer diepe en modder- achtige wetering was geraakt. De majoor Hirschmann toog den drenkeling boven water, maar was niet in staat hem ge heel op het drooge te brengen. Om bulp roepende schoot de zoon van gen. landman toe, die met eenige knechten den majoor behulpzaam was om den drenkeling te redden die daarop bij den landman Klei werd opgenomen en verpleegd, Woensdag avond zal de gewone receptie bij Z. Ex. den Minister van Staat en van financiënbaron van Hall, wederom plaats hebben. Maandag II. is de gewone Ministerraad gehouden, die door al de Ministers (en dus ook door dien van Koloniën) werd bijgewoond. Die zitting was niet van langen duur. Het schijnt dat er nog geen besluit gevallen is omtrent hetgeen het Ministerie, in den gegeven stand van zaken (na liet voorgevallene in de Tweede Kamer) het hoofd van den Staat zal nieenen te moeten aanraden. Er zal, naar men hier ver zekert, ook geen besluit worden genomen dan nadat de Eerste Kamer de Staatsbegrooting en de andere ontwerpen zal heb ben afgewerkt. Intusschcn is in de residentie algemeen het gerucht in omloop, dat het zeer ligt mogelijk tot een ont binding der Tweede Kamer zou kunnen komen. Bij de beraadslagingen over de wet tot aanwijzing der middelen voor de Staatsbegrooting van 1861Jj^Zaturdag^.-^ door de Tweede Kamer gehouden, heeft de hee^van Hróke-.-'v lom ernstig en krachtig aangedrongen op een ^betering

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1