N«. 234. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95 en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 uu; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., '9namiddags te 3 u. 45 ra., 'tavonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89j- uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau.der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uarvan Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen bij het perso neel van de geneeskundige dienst der landmagt, tot apothe kers van de 2e klasse (naar ouderdom van rang), de apothe kers van de 3e klasse J. F. E. Pieper en P, A. H. Dagne- lie, van gemeld personeel. Z. D. H. de Hertog Bernard van Saxen-Weimar en Hd. zoon Prins Eduard van Saxen-Weimar zijn van Hd. buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd. Gisteren heeft er bij Z. H. Prins Frederikop Hd. buitengoed het Huis ter Horst aan den Leidschen straatweg een groote jagtpartij plaats gehad, waaraan Z. K. H. den Prins van OranjeZ. D. H. den hertog Eduard van Saxen- Weimar, benevens vele genoodigden, hebben deelgenomen. De audientiën van de Ministers van Marine, Binnenland- sche Zaken en van Oorloggullen op Vrijdag, 30 Nov., Za- turdag 1 en Dingsdag 4 December geen plaats hebben. De Diergaarde te Rotterdam heeft van den Koning der Ashantijnen eeu fraaijen panthertijger ten geschenke ont vangen. Het gerucht, dat de heer Mr. A. de Pinto tot opvolger van wijlen Mr. L. Metman zou worden benoemd, schijnt on gegrond. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 11. Dingsdag heeft de heer van Iioevell den Minister van Hall op een scherpe wijze aangetoondhoe hij zijn voorgan ger, in plaats van ondersteund, in verschillende opzigtcn had gedwarsboomd, waarom hij de verzuchting niet had kunnen terughouden»de Hemel beware ons voor zulk eene onder steuning." Dit in gedachte houdende, kan hij zijn hoop en vertrouwen niet stellen in de uitvoering van een spoorwegwet op een minister, die een jaar geleden zeide, dat het geschreeuw over de spoorwegwet was een ijdel nagebaauw van het bui tenland. In 1853 heeft de Minister een slag in het aange- zigt gegeven aan een groot gedeelte onzer landgenooten. Nu schijnt het, dat hij de dwaze verwachting koestert, alsof zijn staatkunde door die leden geschraagd zal wordendie hij toen in hun teederste gevoelens zoo diep heeft gekwetst en daar steun zoeken wil, waar hij zoo bloedig geslagen heeft. - üe heer van Wintershoven verklaart, dat hij uit een consti tutioneel oogpunt geen vertrouwen in den Minister van Hall kan stellen en wijst op het gewigtige feit dat niet één enkel lid is opgestaanom de politiek van dien Minister te verdedi gen. Hij vraagt of dit geen openlijk blijk van algemeen wan trouwen is? Voor de waardigheid der Kamer geeft hij verre weg de voorkeur aan een ontbindingdan aan de listigheid, onzekerheid en politieke oneerlijkheid. - De heer Hugenholtz zegt, dat de Minister van Hall hen heeft uitgedaagd daad zaken te noemen, waarop zijn wantrouwen steunde, maar ver zoekt hem verder niet te provoceren omdat hij dan gelooft in staat te zijn daadzaken te kunnen noemen. In de Zitting van Woensdag heeft de Minister van Bui tenlandsche zaken een verklaring van beginselen gegeven, ten aanzien van de gedragslijn door hem te volgen in de aan gelegenheid van het Buitenland en in zijn omgang met de diplomatie, waarvan de kenmerken moeten zijn onzijdigheid, rechtschapenheid en welwillendheid zonder opoffering van zelf standigheid. De heer Mevlink vraagt opheldering over het af breken der onderhandelingen met Belgie nopens de wateraf- tappingen op de Maas. De Heer Thorbecke wenscht inlich tingen ten aanzien der betrekking van Limburg tot den Duit- schen Bond en betreffende de Rijntollen. De heer de Bieber- stein ondersteunt de vraag betreffende Limburg. De heer Heemskerk doet hetzelfde ten aanzien van de Rijntolleude heeren Mackayvan Wintershoven en van Linden behande len die beide punten. De Minister van Buitenlandsche Zaken geeft daarop de verlangde inlichtingen, waarop, gelijk onder de lelegraafberiglen is van gisteren opgenomen zijn begrooting met algemeene stemmen is aangenomen. De Heer van der Linden maakte bij de beraadslaging over het amendement van den heer van Bosse, betreffende de uit getrokken som van decoratiën voor ridderordende opmer king, dat de uitgaven in 1852 niet meer beliepen dan 1100, in 1860 8600 en voor L861 op 10,000 worden geraamd. De heer Dommer van Poldersveldt heeft een amende ment voorgesteld, om uit hoofdstuk X der Staatsbegrooting voor 1861 te laten welgevallen de post van f 400,000 voor de verschanste legerplaats bij Nijmegen. Men verzekert dat sommige Katholieke leden der Tweede Kamer inlichtingen zullen vragen aan den MjavStBÏ^&oJinau- ciën ten aanzien van het in de dagbladen/vernielde féti^dat wederom onderhands aan Roomsche monmkpn zouden zijl) pacht, de goederen tot het klooster van 9jï| Aghtha té N^raj;

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1