ECHTSCHEIDING. Geveilde Perceelen. Advertentiën. OFFICIEEL NIEUWS. (Om contant Geld), PUBLIEKE VERKOOPING. ([Om contant Geld) OPENBARE VRIJWILLIGE T£RKOOPirVG9 „u reeds wordt bepaalddat dit leger uiterlijk tegen het einde yau Februarij den aanval op Venetië zal beginnen. Mogt de yoorwaarde door Victor Emanuel verworpen wordendan zal Garibaldi dit punt door het Italiaansche parlement laten be slissen. Te Brigthon in Engeland is een meeting gehouden ffsarin besloten werd, om een penny-inschrijving ten behoeve van Garibaldi te oj)ènenten einde iedereen in de gelegen heid te stellen zijn sympathie en bewondering voor den groo- ten bevrijder van Italië aan den dag te leggen. Een parle mentslid werd tot thesaurier gekozen. In het jongste nommer der Punch komt de volgende karikatuur voor: Victor Emanuel is bezig den laars //Italië" aan te trekken. Hij is er met het rechterbeen tamelijk ver in, maar even als dit met nieuwe laarzen dikwijls het geval is blijft de voet bijna aan het eind steken. Garibaldi, die als meester schoenmaker voor den Koning knielt en hem helpt trekken, zegt: //Wil hij er niet in, welnu, neem dan nog wat kruid.'' powderdit beteekent ook laarzenpoeder). De gebeurtenissen in Italië hebben bij de houders van Romeinsche fondsen eenige ongerustheid verwekt. Men verze kert echter, dat de fondsen gereed liggenvoor de betaling der rente in Januarij e. k. De Christelijke bevolking van Syrië heeft verzocht, dat iet Fransche leger nog eenigen tijd aldaar zal blijvenals zijnde de eenige waarborg voor hare veiligheid. Men wil, dat de Fransche regering niet ongeneigd is aan dien wensch te voldoenwat ook de Porte daartegen moge inbrengen. Zij rekent daarbij op de goedkeuring van de meerderheid der mogendheden, onderteekenaars van het traktaat, waarbij de Fransche interventie gedurende zes maanden toegestaan wordt. Voor eenige dagen hebben wij gewag gemaakt van de aanhouding van een Hollander, die" met de Rotterdamsche boot te Antwerpen arriveerde. Het was een vlugteling, die in Holland een veroordeeling wegens poging tot moord op 't lijf had. Men vond echter zijn spoor weder, en hij werd door twee agenten bij het aan wal gaan in verzekering genomen op het oogenblik dat hij eenige welkomzoentjes wisselde met zijn bemindedie hem afwachtte. Zich in het net ziende, nam hij nogmaals zijn toevlugt tot de rol van zinneloozedie hij wondergoed wist te spelen want in plaats van naar het gevangen-, werd hij naar het zinnelooshuis gevoerd. Daar werd hij behandeld als een waar zinnelooze, en niemand kon het er aan zien dat hij komedie speelde. Gisteren nogtans knoopte hij met den directeur van het gesticht en andere bedienden een praatje aan zeggende: Ziet, in Holland heb ik dezelfde rol gespeeld, ik hield mij krankzinnig en wist de waakzaamheid der wachters te bedrie gen om alzoo te ontsnappenhier ga ik het ook zoo doen morgen vindt gij mij niet meer. Men gaf aan dit gezegde niet meer geloof dan de woorden van een gek verdienenmaar toch vond men vrijdag morgen den gewaanden gek niet meer; hij was volgens zijn voor zegging verdwenenwaarheen weet niemand. Eenige dagen geleden werd te Parijs op een boeken- auctie een groote stapel digt bestoven en zwaar bevlekte boe ken voor 2 francs verkocht. Onder dien hoop nu is later een der zeldzaamste en voor de stad Parijs meest belangrijke wer ken ontdekteen exemplaar namelijk van het eerste gedrukte werk, waarin van deze hoofdstad en hare geschiedenis wordt ge wag gemaakt. Het is in 1532 bij den boekhandelaar Corrozet te Parijs gedrukt en door hem zelf geschreven, en heeft tot titel: //De bloem der oudheden, bijzonderheden en merkwaar digheden der meest edele en triomfante stad Parijshoofd stad van het Koningrijk Frankrijk." Onder anderen vindt men daarin de zonderlingste en wonderbaarlijkste genealogie van Frans I, die volgens den schrijver, in rechte lijn door 64 geslachtenvan Hector, den zoon van Priamus, afgestamd zou zijn. Den volgenden dag is dit curieus boek voor 500 francs aan een Engelschen boekenliefhebber verkocht. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden den 17e" Nov. 1860 Jacobus Johannes Beuzenmaker 30 j. jm. en Elizabet Adri- ana Gerarda van Meurs 34 j. jd. - Johannes du Croix 28 j. jm. en Elisabeth Gesina Beuzemaker 23 j. jd. - Joseph An ton Hugentobler 55 j. jm. en Lena Catharina Bodrij 50 j. jd. - Henricus Oort 23 j. jm. en Elisabeth Wilhelmina de Goeje 22 j. jd. - Johaun Conrad Timmermann 43 j. Wedr. en Jeanne Gertrude Webeier 46 j. jd. De gehouden Verkooping ten overstaan van den Heer J. P. W. Schermer op den 17 November 1860 aan den Burg. N°. 1. Een Winkelhuis met Tuin, gelegen in het Noord einde Wijk 1 N°. 198 is verkocht aan M. J. de Graaf alhier voor 20-5 0. N°. 2. Vier huizen, een poort en Tuin aan de Langebrug Wijk 4 N°. 453a 453ö 453c. 453^ is verkocht aan L. Stad houder alhier voor 1215. N°. 3. Een Pakhuis op de Uiterstegracht Wijk 7 N°. 443 is opgehouden voor 210. N°. 4. Een huis, schuur, erf en tuin ingerigt tot brood bakkerij buiten de Wittepoort onder Soeterwoude is opgehou den voor 1601. Uit een vonnis, gewezen door de Ar- rondissements-Regtbank te Leidenop den dertienden November 1800 zestig, blijkt, dat daarbij tusschen ANNA GERARDA CHRISTINA VAN VEEN, zonder beroep, verblijf houdende te Amsterdamals eische- resse, en haren Echtgenoot JOHANNES DE GRAAFF, verblijf houdende in de Ommerscha?isals gedaagdeEchtschei ding is uitgesproken, met alle de gevol gen van dien. Voor extract conform, Mr. C. A. BOONACKER, Procureur. [Kosteloos.] VERKOOPIHG. op Woensdag den 28sten November 1860, des morgens ten 10 ure precies, van eene partij van 54 stuks doode Hoornen, waarbij van 30 tot 40 duimen over het kruis. Staande op onderscheidene plaatsen door de Stad en buiten de Poorten, zoodanig als dezelve afgeteekend en genommerd staan, of ten dage der verkooping aangewezen zal worden. Aanvangende aan de Turfmarkt. op Vrijdag den 23sten November 1860, des voormiddags ten 11 ure, in den Doe len te Ley denvan 10 stuks Reform Paarden, van het Regiment Rijdende Artillerie, in Garnizoen te Ley den, alsmede twee Veulens. Zijnde dezelve één uur voor de verkooping te zien. AHfftillM Katwijk aan deri Rijnin het Logement de Roskamop Don- derdag 22 November 1860, bij opveiling, en op Donderdag 29 November daaraanvolgende, bij afslag, telkens des avonds ten 6 ure, van: N°. 1. Een hecht, welingerigt en zeer aangenaam gelegen HEERENHUISbe vattende 6 Vertrekkenwaarvan 5 gestuka doord en meest allen van Stookplaatsen voorzien; voorts Keuken met Wel- en Regenwaterpompen, Kelders, Droog- en Turfzolders, wijders een annex Koetshuis met Stalling voor 2 Paarden en Hooizol der, alsmede een fraaijen, welaangelegden TUIN en ERVE, staande en gelegen bin nen de Gemeente Katwijk, aan den Rijndijk of Straatweg, tusschen Valkenburg en Kat wijk aan den Rijn en strekkende achter tot aan den Rijn, ter grootte van 19 roeden, 34 ellen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3