Bewijs N°. 1. MAGAZIJN GALANT ERIE N. Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. Advertentie». Grondig» veelzijdig en vooral metho diek onderrigt op eenig Con servatorium." Op de BOTERMARKT, was van werkzaamheid en ijver in het belang van den Leid- sche Hervormde Gemeente op verschillende wijze en met be- langlooze en zelfopofferende liefde. In de Zitting van de Tweede Kamer van heden Maan dag is over art. 4 van het wetsontwerp rechterlijke inrichting het woord gevoerd door de HH. MeylinkWintgens, van Eek, Olivier, van Heiden Reinesteynvan Lijnden en den Minister van Justitie. - De heer Elout sielt voor de stem ming over art. 4 uittestellen tot na art. 53. Men verhaalt te Weenen dat zich ook al te Triest in sommige kringen de begeerte naar een aansluiting bij het Ita- liaansche koningrijk begint te openbaren. Het pas opgerigte bataillon Triëstermilitie, een soort van nationale garde, dat eenige dagen geleden werd opgeroepen om de eed van trouw aan den Keizer van Oostenrijk afteleggenheeft dit gewei gerd, zoodat men om opspraak te vermijden zich genoodzaakt zag de zaak stiltehouden en de manschappen eenvoudig naar huis te zenden. Te Napels heeft zich een commissie van 40 dames ge vormd, met het doel om door middel eener openbare inschrij ving gelden intezamelen, ten einde Koning Victor Emanuel van wege de Napelsche dames een geschenk aantebieden. Men noemt de heer Michel Chevallier een zeer liberaal staathoudkundigeals aanstaand Minister van koophandel, landbouw en andere openbare werken in Frankrijk. In de vorige week had er een verkooping van zeer bij zonderen aard plaats. Mad. Saquieens de eerste koorddanseres der wereld, verkocht publiek hare kostbaarheden, hare costu mes hare brieveuin één woord alles wat zij bezatbehalve eenige meubelen. Er kwamen portrettenringen enz. ter tafel, die zij van vorstelijke personen had ontvangener waren kan ten geborduurde rokkensatijnen schoenenwaarmede de onverschrokken danseres zich versierde., wanneer zij hare ge vaarlijke sprongen op het koord volbragt. In het eene kleed had zij een voorstelling voor Napoleon I gedaanhet andere herinnerde haar aan Alexander I, den magtigen beheerscher aller Russeneen derde had zij gedragentoen Lodewijk XVIII haar bewonderde - en al die reliquiën bragten nog niet eens 600 francs op. Deze vrouw, die rijk had kunnen zijn, en thans in armoedige omstandigheden verkeert, heeft haar geheele vermogen voor hare familie opgeofferd. Prins Alfred van Engeland is Vrijdag morgen aan boord van de stoomboot Euryulus van de Kaap de Goede Hoop te Plymouth aangekomen. Hij geniet een goede gezondheid en is vergezeld van den majoor Powell en kapitein Tarleton. Hij werd verwelkomd door den havenadmiraal Sir Houston Ste wart en eenige andere autoriteiten. Z. K. H. is met een ex- prestrein naar Windsor vertrokken. - De Prins van Wallis bereikte dienzelfden dag zijn 19* jaar, ter zijner eere zou in Hydepark een parade worden gehouden. Men verwacht hem sedert 31 October, en men zegt, dat de Hero, waarop hij zich bevindt, bij Portland is gezien. De gezamenlijke bij de rijnsclieepvaart belanghebbenden te Koblenz hebben zich nu ook met een petitie tot de Rijn- sche provinciale stenden gewendmet verzoekdat ook deze stappen zullen doen, opdat de Rijn van al de op haar druk kende belastingen volledig wordt bevrijd. OFFICIEEL NIEUWS. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden üingsda'g den 13en November 1860, 's namiddags ten 2 ure. - Onderwerpen 1°. Benoeming van eene Commissie in zake het Stedelijk Zieken huis. - 2°. Eadem van twee leden voor de plaatselijke School commissie. - 3°. Rekening van de Armbakkerij over 1859. - 4°. Eadem van de Onderwijzerskweekschool over 1859/60. - 5°. Begrootingen voor 1861 van de niet gesubsidiëerde gemeente instellingen van weldadigheid. - 6°. De begrooting voor 1861 en daarbij behoorend adres van het Israëlitisch armbestuur. - 7°. Voordragt omtrent de halle van inlandsche manufacturen geheel of gedeeltelijk van wolle zamengesteld. - 8°. Eadem tot het vragen van raagtiging om met het bestuur van 's Gravenhage gemeenschappelijk zaken te regelen. - 9°. Adres van A., J. en A. Parmentier tot verkoop van gemeentegrond. - 10°. Voor dragt tot het in gebruik verleenen van gronden langs het Haarlemmertrekpad. - 11°. Twaalf voorwaarden van aanbeste ding, verkooping en verhuring. De gehouden verkooping ten overstaan van den heer Mr. H. Obreen op den 10en Nov. aan deu Burg alhier: N°. 1 en 2. zijnde de steenen windkorenmolen genaamd de Lelie met huizing en stalling gelegen omtrent de Witte- poort Wijk 1 N°. 11U, 110" 110b en 115a en een huis en erf tusschen de Wittepoort en boomkweekerij Wijk 1 N°. 115, is verkocht aan F. van den Bergh, Molenaar alhier voor 3950. N^. 3 en 4. De buitenplaats genaamd Bijdorp nabij het dorp Oegstgeest en een perceel weiland is niet geveild om reden het uit de hand is verkocht. N°. 5. Het buitenverblijf van ouds genaamd Veldzigt nabij het dorp Oegstgeest is gekocht door den heer B. G. Meyboom, Koopvaardij-kapitein van Amsterdam voor 2825. T. HOOIBERG 'l S EN X echtgenoot. S p. r. Heden beviel van eene welgeschapen Dochter C. G. M. VAN TROTSEN- BURGgeliefde Echtgenoote van H. VAN ROMBURGH. Leyden 11 November 1860. Tot diepe droefheid van mij en mijne Vijf aanbehuwd Kinderen ontsliep heden mijn geliefde Echtgenoot PIETER LA- ÜAGEin den ouderdom van 57 jaren; als man en vader door mij en onze kinde ren betreurd, staren wij hem blijmoedig na. Wed. P. LADAGE, geb. Kaldenberg. LeydeN, 9 November I860. {Afgegeven door het muzikaal tijdschrift Caeciliaonder Redactie van Dr. F. C. KIST, op den I5den Jam ar ij 1860, 1 V,e jaar gang N°. 2.) benevens het D-mol-concert van MENDELSSOHN, Impromptu en Valse van CHOPINvoor piano, door den heer Fr. HACrEMANiDe heer HAGEMAN speelde niet gelukkig, en er werd in het concert van MEN DELSSOHN zelfs eenige storing opgemerkt ten gevolge der onachtzaamheid van den Solist. De Im promptu en Valse van CHOPIN konden door de slordige uitvoering noch ons noch het publiek bevallen. - Concert van Eu- phonia-Crescendo op den 12den December 1859.) van Wijk IV, N°. 30. Aan de geachte Ingezetenen van Lei den en bewoners van de Environs hebben wij de eer mede te deelendat wij op Donderdag 15 November e. k. ons Ma gazijn van Porcelein, Glas, Aardewerk, Lampen, Pendules, Verlakte Goederen, Brittannia Metal, en een tal van goede ren en voorwerpen, geschikt voor Huise lijk gebruik en Cadeaux zullen openen eu hopen door vaste prijzen en eene vrien delijke bediening het vertrouwen onzer Begunstigers te erlangen. H. WILLE COMP.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3