HET EAU DES CARMES Advertenliën. HOOGHEEMRAADSCHAP Ontvangt Leyden, 31 October 1860. van Hel schei- en geneeskundig preparaat Men schrijft uit Napels, dat Garibaldi besloten heeft den dag na de aankomst van Koning Victor Emanuel naar Ca brera terugtekeerenbijaldien de oorlog met Oostenrijk niet uitbreekt. Maandag namiddag is in de groote eetzaal van het bad hotel te Homburg, welke juist was ingerigt voor een groote bruiloftspartij van den directeur, een brand uitgebarstendie zoodanig in hevigheid toenam, dat de fraaije zaal, waarvan de muurschilderingen alleen 100.000 francs hebben gekost, alsmede het daaraan helende schouwburglocaal binnen weinige oogenblikken in de asch werden gelegd en het met moeite gelukte de overige gedeelten van het gebouw te sparen. De brand moet ontstaan zijn bij het beproeven eener gasleiding in de Schouwburgzaal. De R. K. faculteit aan de hoogeschool te Freiburg in Breslau heeft een prijsvraag uitgeschreven ter beantwoording door de studenten, de aanwijzing betreffende van den invloed, dien Erasmus van Rotterdam op de Theologische wetenschap heeft uitgeoefend en van het standpuntdat hij had ten op- zigte der kerkhervorming, met bijvoeging eener levensschets. Voor den leerstoel in het Sanskrit aan de Universiteit te Oxford, opengevallen door het overlijden van den beroem den Wilsonhebben zich twee kandidaten aangemeldde hee- ren Monier Williams en Max Muller. De laatste wordt ge- houden voor den geleerdsten in dat vak; - de eerste vindt zijn aanbeveling in meerder religieusiteit. De luchtreiziger Abadie wilde 11. Woensdag te Foix met een luchtballon opstijgen. Ongelukkig stak de wind op, juist op het oogenblik dat de ballon werd losgelatenten gevolge waar van deze tegen het dak van het kazerne-gebouw werd geslin gerd en daardoor scheurde. De heer Abadie bemerkte dit niet en ging tot niet geringen schrik der talrijke menigte, onmid- delijk met de ballon naar omhoog. Nadat deze nu eenige hon- derde meters gestegen wasbleef zij een poosje onbewegelijk en viel toen in het water. De luchtreiziger had gelukkig nog genoeg tegenwoordigheid van geest behouden omop ongeveer 10 meters van den grond, uit het bootje ter zijde aftesprin- genwaardoor hij er met den schrik en een koud bad is af gekomen. Dit was de 104e luchtreis van Abadie en tevens de eerste reis, die voor hem niet gelukkig afliep. Eerlang zal professor Lowe zijn trans-atlantische lucht reis naar Europa doen. De met den reusachtigen ballon Great Eastern genomen proeven slaagden naar wensch. De ballon is 300 voet hoog en heeft 135 voet in doorsnede, terwijl de mand of gondel, die 30 voet in doorsnede heeft, twaalf per sonen kan opnemen. Daaronder hangt een ijzeren reddings boot van 40 voet lengte. De luchtreiziger denkt de reis naar Europa in 48 uren te doen. Het Journal des Débats bevat een artikel over de Zoölo gische tuinen, waarin ook iets over Nederland voorkomt. De schrijver verhaalt in vollen ernst, dat in het dorp Broek in Waterland de zindelijkheid zoover gedreven wordt, dat men zelfs den honden heeft ingeprent, om alvorens een huis binnen te gaan hunne pooten aan het gras af te vegen. De beroemde Parijsche billardspeler ^professor" Berger heeft te Nieuw-York van den voornaamsten Amerikaanschen billardspeler Phelan een partij gewonnen. Berger maakte vijf tig caramboles na elkander. Sedert Paschen jl. zijn te Berlijn vijf Stedelijke inrig- tingen van lager onderwijs geopend. Men telt daar thans 20 Stadsscholen, 42 secte- en bijzondere scholen, 10 Zondags- en 2 fabriekscholenongeveer 30,000 kinderen ontvangen op die inrigtingen kosteloos onderwijs. Uit de stads kas wordt ten be hoeve van het onderwijs jaarlijks ISO,000 a 200,000 thai, besteed. OFF ICIËËL NIU(JW§. Burgerlijke Stand te Leiden van den 25en tot en met den 31en October 1860. Bevallen: J. Cival, geb. van der Reek, Z. - S. M. van Strien, geb. de Wolf, D. - G. J. Beenakker, geb. Kel derman, Z. levenl. - M. van Leeuwen, geb. van Pijpen, D. - J. Verbiest, geb. Flamman, Z. - F. van den Dop, geb. van Kem pen, Z. - P. van Oosten, geb. van der Lof, Z. - E. F. Coppij, geb. Bonnet, D. - J. .J. Sleijser, geb. Trap, Z. - E. Bonten, Z. levenl. - W. C. van Leeuwen, geb. Somraeling, D. levenl. - S. Schut, geb. Klein, D. - E. P. M. Steenstraten, geb. van Heusen, D. - P. C. van der Laan, geb. ChristiaanseD. - E. J. Speet, geb. Ramakers, Z. - C. M. van Bemmelengeb. HeppenstreitD. - F. J. van der Hooft, geb. Staats, Z. - J. W. Koster, geb. Schmidt, Z. - B. Laman geb. Overduin, D. - C. E. Niemulder, Z. - J. Poptie geb. SlegtenhorstD.- T. Moltmaker, D. - C. van Kempengeb. RomijnD. - H. C. Brakel, geb. van BeusekomD. - C. C. B. Rijks, geb. Piena, Z, - E. van Wesel, geb. Fonteyn, Z. levenl. - M. T. de Keuningsgeb. van der BlijD. Gehuwd: c. J. Bourgois, Wedr. en C. van der Kamp, Wed. - B. van den Burg jm. en A. de Kier, jd. - L. Zand vliet, jm. en M. de Klerk, jd. - A. J. F. Hartman, jm. en A. Piket, jd. - F. L. van Daalen jm. en J. A. Fortrie, jd. - W. Pieters, jm. en B. de Labije, jd. - N. Teske, jm. en J. W. Labordus, jd. - F. Weerlee, jm. en P. van Loe, jd. - W. C. Wijntjes, jm. en J. M. van den Berg. jd. Overleden: M. J. G. Ellinckhuysengeb. de Jongh 70 j. - M. Zirkzee, D. bijna 1 j. - W. van Iterson, D. bijna 14 m. - C. Smagge, geb. van Vliet, 67 j. - W. N. de Vos, 30 j. - J. Platteel72 j. - C. van DisselD. 1 j. 5 m.- W. F. de Koning, Z. ruim 4 m. - J. Kolpa, 70 j. - M. H. J. Molkenboer, D. 2 j. - H. J. Ter Meer, Z. bijna 6 j. - J. C. Wendel64 j. - G. J. Bekooygeb. de Nobel, 69 j.- E. B. van der Sloot, D. 15 j. 8 m. Tegen 1° Februarij e. k. wordt alhier op fatsoenlijken stand verlangd een Locaal of gedeelte van een Huis, groot ge noeg voor het houden eener Sociëteit van ongeveer 100 Leden. - Belanghebbenden worden verzocht, binnen 14 dagen bij franco brief onder de Letters S. P. op gave van gelegenheid te willen inzenden hij den Boekhandelaar JACS. HAZEN BERG CORNsZ. in de Kloksteeg. De DIJKGRAAF van RIJNLAND Brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Zatur- dag 3 November a. s., in het Gemeene- landshuis te Leidendes voormiddags ten elf ure, eene Vereenigde Vergadering zal worden gehouden. De Dijkgraaf van Rijnland, PI. C. J. HOOG. eene ïaïUi besfe -a 40 Cents h j 3. Boog^oeri' van MARGARETHA GRASS werkt gunstig bij krampachtige ver zwakkingen van zenuwgestel en spijsverterings-orgauen, bij flaauwten, aan vallen van beroerten, ongeregelden bloeds omloop en vervangt de Hoffman's druppels met veel zekerder en aangenamer werking in alle voorkomende gevallen. Bij ieder Fleschje wordt eene aanwijzing- tot gebruik afgegeven. Het kleine Fleschje 50 Ct. het groote 1.- is een nieuw uitmuntend middel ter ver sterking van het Haar. Hetzelve bevat in eene juiste verhouding alle bestanddeelen, welke het Haar tot voedsel dienen en de Huid versterken. Het reinigt het Hoofd van de schilfers, belet het uitvallen en be vordert den groei der Harenis uitermate verfrisschend en van het fijnste parfum. Prijs per Flacon 1.20.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3